Probleme legate de forum

Post Reply
User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Probleme legate de forum

Post by Admin »

CristinaB wrote:Nu stiu cum pe voi, dar pe mine deja ma enerveaza toate invitatiile de a trece pe alt forum cu miresici.md. Pentru mine sunt insistente deja nu invitatii...Admin, se poate cumva de rezolvat?
Pina la urma este alegerea noastra daca raminem aici sau ne mutam pe alt forum...
Ti-am scris in privat. Daca primiti astfel de mesaje sau de orice alta natura, scrie-ti aici sau in PM , nu va rusinati.
Apropo, cineva incearca sa sparga parola admin-ului. Am primit mail cum ca cineva cere parola. Asa ca ...va rog fiti pe faza si scrie-ti orice vi se pare dubios. Multumesc.


Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Probleme legate de forum

Post by Liudocika2012 »

mie imi arata ca mi-a venit un mesaj, dar cind dau sa-l citesc imi arata ca nu am nici unul, insa revenind pe pagina principala orikum il am :)


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Probleme legate de forum

Post by Admin »

Liudocika2012 wrote:mie imi arata ca mi-a venit un mesaj, dar cind dau sa-l citesc imi arata ca nu am nici unul, insa revenind pe pagina principala orikum il am :)
Deci ar trebui sa fie. Mai cauta prin mesajele vechi.


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Probleme legate de forum

Post by tancha_ru86 »

am si eu probleme cu poza de la avatar, am vrut sa o schimb si acum nu mai pot atasa alta ca cica e prea mare. poza am micsorat-o pana la 54 de kb si tot mare e?? really?? imi cere poze de pana la 90 pe 90 pixeli sau 10 kb, de 90 de pixeli am reusit sa fac, dar tot nu-mi accepta ca n-are 10kb, nici nu pot sa fac asa poza mica.. Admin cum fac sa pun poza la avatar ca fara poza parca n-as avea fatza..
Last edited by tancha_ru86 on 20 Mar 2012, 19:20, edited 3 times in total.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
rode11u
Posts: 296
Joined: 20 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Probleme legate de forum

Post by rode11u »

Eu as ruga admin-ul sau moderatorii , sa faca putina ''curatenie'' la temele - foto si video ; si decoratiuni ptr nunta ! aici se face publicitate la greu :) si deja nu este un forum obiectiv , dar o platforma ptr a-si face reclame prestatorii de servicii! In perioada cind ma pregateam eu de nunta , nu era asa ceva aici , dar de citeva luni se face abuz :!: :!: :!:


User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Probleme legate de forum

Post by Admin »

rode11u wrote:Eu as ruga admin-ul sau moderatorii , sa faca putina ''curatenie'' la temele - foto si video ; si decoratiuni ptr nunta ! aici se face publicitate la greu :) si deja nu este un forum obiectiv , dar o platforma ptr a-si face reclame prestatorii de servicii! In perioada cind ma pregateam eu de nunta , nu era asa ceva aici , dar de citeva luni se face abuz :!: :!: :!:

Mersi de atentionare rode11u. Nu vazusem mesajele pana acum deoarece nu citesc tot ce se scrie. In unele topic-uri nu intru chiar cu zilele si saptamanile. Incerc pe cat posibil sa am grija de forum dar apar zilnic multe mesaje si nu reusesc sa le citesc pe toate sau sa intru in toate topic-urile. Am mai sters unele mesaje acum, am mai trimis mesaje de atentionare pt cei care fac reclama fara sa fi citit regulamentul. Va rog , daca observati ceva nereguli, anuntati-ma sau scrieti in acest topic. Avem 6 moderatori si sper ca macar ei sa vada neregulile (daca eu nu le vad :P ).


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Probleme legate de forum

Post by tancha_ru86 »

heei admin si cu problema mea cum ramane????


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Probleme legate de forum

Post by perla »

tancha incearca s-o mai micsoreri putin... poate merge, ia vezi...


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Probleme legate de forum

Post by tancha_ru86 »

perla am incercat, dar din pacate mai mica de 50 de kb nu am reusit sa fac poza si mie imi cere doar 10 kb!!! hello 10 kb??? cine se pricepe un pic la masurarile informatiei in calculator o sa inteleaga ca 10 kb inseamna un document aproape inexistent.. eu inteleg ca stocarea informatiei in server e limitata poate, insa totusi pentru o poza de avatar chiar 10 kb e bataie de joc.. pe cealalta adresa limita era mai mare. Admin ajuta-ma sa rezolv aceasta problema.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
SuperBride
Posts: 144
Joined: 26 Feb 2012, 12:25

Re: Probleme legate de forum

Post by SuperBride »

Daca admin se descurca, in setarile de administrare ale acestui forum exista limita maxima pentru poze si alte setari de avatar. Intradevar 10 kb are un fiesier cu citeva rinduri de text....o poza e clar ca e peste


ImageImage
Post Reply