Servicii foto şi video

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Servicii foto si video

Post by Uliana »

whitelady, anul acesta precis e mai scump, eu m-am interesat cind cautam si fost 1000euro foto si video la unloc noi pe ei ii luam


whitelady
Posts: 256
Joined: 19 May 2010, 23:00

Re: Servicii foto si video

Post by whitelady »

e foarte posibil


Anusca
Posts: 364
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Servicii foto si video

Post by Anusca »

http://www.paskanoi.com/wedding/
Asa poze fotograful care mi lam dorit
Vika nu mi-o lua in nume de rau, dar parerea mea e ca fotograful asta nu merita nici 500 euro. Dar inca 800 euro pe 8 ore asta e strasnic. Dar dak imi aduc eu aminte bine, mi se pare ca tu faci nunta in Frantsa sau ma gresesc? Dak e in Frantsa atunci poate noi nu suntem la curent cu preturile de acolo, cel putin aici in SUA un fotograf bun costa 5 mii $ :) asa ca acum 800 euro imi pare putin :). Insa dak faci nunta in MD nici de cum nu ar trebui sa dai asa bani. Iata de exemplu saitul la astia de la http://www.youpluswephotography.com/ el maxim cere matinca 750 euro insa pe toata noapte, stiu ca face nunti si in strainatate insa nustiu care sunt preturile. Eu am comparat saitul care l-ai dat tu cu asta care ti l-am dat eu si am vazut o mare diferenta.
Bafta mare si sper sa gasiti ceea ce cautati ca sa va convina la amindoi :)


WHO
Posts: 80
Joined: 07 Jun 2010, 23:00

Re: Servicii foto si video

Post by WHO »

Anusca nu ma supar si nici nu o eau in nume de rau...Fain pozele de pe linkul tau...Cum nunta e in octombrie mai avem timp,dar imi doresc foarte mult un fotograf bun


pops_uk
Posts: 77
Joined: 09 Apr 2010, 23:00
Location: Londra, Marea Britanie

Re: Servicii foto si video

Post by pops_uk »

Fetele, am zis sa postez site-ul http://indigoimages.co.uk/html_slidesho ... &load=html in caz ca cineva vede ceva foto sau stil de poze care ar vrea sa-l adopte la nunta. Si aici o sa mai vedeti cateva http://indigoimages.co.uk/html_gallery. ... &load=html ( in galeries sunt mai multe portfolio)

Acestea sunt lucrarile profesorului meu, eu is cam paralela cu arta, dar el e super apreciat aici in Londra (a fost nominalizat la National Portrait Prize UK in 2000 si 2006). Cum mi s-a explicat mie, el in poze pune accentul pe expresia si emotiile oamenilor si e mai mult adeptul a pozei alb/negru.

Eu o sa am foto sesie la el (gratis :lol: iuhuu) si is tare curioasa ce o sa iasa. I-am aratat si unele site-uri ale fotografilor nostri si a apreciate multe poze, asa ca ......avem si noi in Moldova talente!!!!


tasa84
Posts: 366
Joined: 27 Oct 2010, 23:00
Location: Chisinau

servicii foti si video

Post by tasa84 »

imi pare ca ne-am gasit foto, eu am vazut lucrarile lui radu de la studio sarm si tare mi-au placut, deacu ramine sa ne intelegem ce dorim noi pretul e bunisor 400 vrea si eu cred ca nu-i chiar scump. sunt asa fericita ca gasesc cite ceva si se mai clarifica lucrurile Image


irinna
Posts: 6
Joined: 28 Oct 2010, 23:00

Re: Servicii foto si video

Post by irinna »

Buna fetelor
Si eu sint o mireasa a anului 2011, am rezervat sala, muzica, moderator si dansatori
Acum cel mai greu e sa ma decid cu foto si video, nu stiu de unde sa incep sa caut si ma gindesc ca deja a ramas putin timp


charnelle
Posts: 306
Joined: 02 Sep 2010, 23:00
Location: Franta

Re: Servicii foto si video

Post by charnelle »

Irinna, Cred ca cel mai bine e sa te uiti la lucrarile tuturor fotografilor de care ai auzit, pe forum este lista lor si sa alegi in dependenta de asta..
eu de ex, ma uitam la multi, dar m-am indragostit de lurarile de la Cupidon Studio/ de fait pe mariaj.md vazusem fotografiile unui cuplu, si tare imi placuse, scria: Ina botnaru fotograf, dar nu shtiam cine este nu o puteam gasi, pana cand am gasit revista mireasa si am aflat ca ei sunt de la cupidonstudio. sunt un cuplu asa ca nu vor fi surprize ca la nunta sa apara altul decat cel cu care v-ati inteles; ei au fost nominati fotografii anului pentru nunti, ei fac poze pentru coperta mireasa etc.. www.cupidonstudio.md , serviciile lor costa 1400 euro Foto +video ; nelimitat in numar, sunt prelucrate toate fotografiile, pe saitul lor au multe lucrari expuse.


Anusca
Posts: 364
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Servicii foto si video

Post by Anusca »

Irrina eu pot sa tii recomand si pe baietii de la www.simplu.md Eu pe dinsii i-am luat. Mi-au palcut pozele de pe sait, in plus vb des cu fotograful si ne intelegem tare bine.


charnelle
Posts: 306
Joined: 02 Sep 2010, 23:00
Location: Franta

Re: Servicii foto si video

Post by charnelle »

Frumoase poze de la simplu.md, ce preturi au ei Anusca?


Locked