Servicii foto şi video

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Servicii foto şi video

Post by heliga »

viorela wrote:Fetelor,stie cineva pe Vadim Dodon? http://www.vadimdodon.com/catalog/catalog.php?id=29
Are niste lucrari foarte frumoase kiar deosebite.Este fratele unei prietene de ale mele.


Image
Image
viorela
Posts: 178
Joined: 22 Nov 2012, 20:31
Location: Chisinau

Re: Servicii foto şi video

Post by viorela »

heliga wrote:
viorela wrote:Fetelor,stie cineva pe Vadim Dodon? http://www.vadimdodon.com/catalog/catalog.php?id=29
Are niste lucrari foarte frumoase kiar deosebite.Este fratele unei prietene de ale mele.
nu stiti cum lucreaza? pretul mi s-a parut chiar foarte mic..300 euro pt o zi de nunta si a doua zi cununia


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Servicii foto şi video

Post by heliga »

Des ii face poze si sorei lui si mi-au placut.Pretul e asa pt ca inca nu e renumit si de asta ,dar nu-l vad cu nimik mai rau dekit altii care i-au mai mult. Toti incep de la mai putin si kind isi fac nume cresc si preturile.Asa e legea ;)


Image
Image
agnes86
Posts: 5
Joined: 04 Jan 2013, 20:55

Re: Servicii foto şi video

Post by agnes86 »

Salut fetelor ! ce parere aveti despre studioul new-vicon?


Mika
Posts: 39
Joined: 14 Jun 2012, 21:19
Location: padova

Re: Servicii foto şi video

Post by Mika »

Sa stii ca si noi am uat un fotograf la fel cu 300 euro pt 2 zile,nu cred ca e mai rau ca altii...e corect ce spun fetele,nu e atat de cunoscut,dar poate stie foarte bine cum sa-si faca meseria...Nu retrai,ca are timp sa ridice si el preturile ;)


viorela
Posts: 178
Joined: 22 Nov 2012, 20:31
Location: Chisinau

Re: Servicii foto şi video

Post by viorela »

Mika wrote:Sa stii ca si noi am uat un fotograf la fel cu 300 euro pt 2 zile,nu cred ca e mai rau ca altii...e corect ce spun fetele,nu e atat de cunoscut,dar poate stie foarte bine cum sa-si faca meseria...Nu retrai,ca are timp sa ridice si el preturile ;)
dar ce fotograf ati luat voi?


Mika
Posts: 39
Joined: 14 Jun 2012, 21:19
Location: padova

Re: Servicii foto şi video

Post by Mika »

viorela wrote:
Mika wrote:Sa stii ca si noi am uat un fotograf la fel cu 300 euro pt 2 zile,nu cred ca e mai rau ca altii...e corect ce spun fetele,nu e atat de cunoscut,dar poate stie foarte bine cum sa-si faca meseria...Nu retrai,ca are timp sa ridice si el preturile ;)
dar ce fotograf ati luat voi?
Ion Cobzac ,sper din tot sufletul sa faca treaba buna...nu vreau sa laud pe nimeni...oricum fiecare avem viziunile noastre,gusturile noastre...deciziile noua ne apartin ;)


User avatar
tibberoon
Posts: 225
Joined: 02 Mar 2012, 13:49
Location: Chisinau
Contact:

Re: Servicii foto şi video

Post by tibberoon »

Pretul nu e mereu coordonat doar de faptul ,,are nume" sau nu . Deci daca se investeste mult in aparatura , pretul nu poate fi unul mic . Fiecare isi pretuieste munca in felul sau , dar credeti-ma , la cit efort se depune pentru prelucrarea pozelor , bani cheltuiti pentru cele mai bune obiective , nu are cum sa fie un pret mic .Mai ales cind ne gindim ca totusi lucrul fotografilor e unul de sezon iar bani le trebuie pentru tot anul .Din ce am observat eu cind cautam fotograf ... cu cit mai putin se investeste in aparat , cu atit mai mult se foloseste photoshop-ul .Si nu vorbesc de retusarea fetelor , dar de retusarea culorilor sau transformarea unei poze intr-un poster unde se vede de departe ca doar mirii sunt reali si restul e imagine .
E doar parerea mea si observatiile mele ))


http://tibberoon.wordpress.com/
User avatar
aretina
Posts: 371
Joined: 09 Dec 2011, 00:00
Location: Italia

Re: Servicii foto şi video

Post by aretina »

:D :D
Last edited by aretina on 09 Jan 2013, 18:50, edited 1 time in total.


User avatar
bobrsergey
Posts: 109
Joined: 22 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau
Contact:

Re: Servicii foto şi video

Post by bobrsergey »

- Vlad si Alina


Locked