Servicii foto şi video

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
cioco
Posts: 22
Joined: 24 Jun 2013, 11:28

Re: Servicii foto şi video

Post by cioco »

Urmaresc de deva timp discutiile de pe acest forum si mi se par banale si lipsite de sens. Raportul pret -calitate conteaza iar nivelul de calitate este interpretat de fiecare in parte in functie de standardele personale ale fiecarui din nou, de aceea ca nu are sens de discutat pretul pe care il cere un prestator de servicii. Alegi in functie de capacitatea ta de analiza si basta! :)


User avatar
bobrsergey
Posts: 109
Joined: 22 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau
Contact:

Re: Servicii foto şi video

Post by bobrsergey »

Уважаемые жители форума, я всего лишь отреагировал на фразу что "...цены на фото и видео услуги слишком завышены и что за такое качесво можно найти фотографа и видеографа на много дешевле..". Была приведена ссылка на видео, которое , к сожалению ПОКА ЕЩЕ не тянет на качество выше среднего. Искренне желаю автору дальнейшего роста. Приношу извенения если что-то не так сказал.
P.S. Выбирая свадебного фотографа или видеограва, посмотрите вначале самых именитых мастеров этого дела. Будьте в курсе кто и что делает на рынке свадебного фото и видео. Тогда Вы сможите сделать правельный выбор не жалея об этом. Всем удачи и успехов в этом не легком деле. ;)
Кому интересно могу скинуть в личку линки на лучших мировых масеров свадебного фото и видео


torry
Posts: 15
Joined: 30 Oct 2013, 12:16

Re: Servicii foto şi video

Post by torry »

salut fetelor pt cei care vor foto si video de calitate si nu doresc sa economiseasca va dau un sfat pt foto care nu veti regreta alegetil pe alex iordache pret 750+o carte cu foto cadou iar video va recomand baieti de la omino pret 750 euro si veti avea o calitata super atit foto cit si video.


torry
Posts: 15
Joined: 30 Oct 2013, 12:16

Re: Servicii foto şi video

Post by torry »

Arishka wrote:Preturile pentru foto 2014:
Dima Viper-850E
Raduviorel.com-450E
Adrian Gojan-800E
Andrei Zveagintev -700E
Sweet.md-550E,video-650E
Artur Roscolotenco-700E
Lakeev Roman-650E
Pina cind tot ce am gasit:((((......Fetele poate cineva poate sa imi propuna un fotograf bun si nu asa de scump,pina la 500E.Pina cind am gasit numa pe Raduviorel,are lucrari frumoase si nu e asa de scump .... De unde eau asa preturi:000
salut eu tiash recomanda pe cei de la helis.md Alexandru pozele sunt super si costa 400 euro


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Servicii foto şi video

Post by catiushka »

torry wrote:salut fetelor pt cei care vor foto si video de calitate si nu doresc sa economiseasca va dau un sfat pt foto care nu veti regreta alegetil pe alex iordache pret 750+o carte cu foto cadou iar video va recomand baieti de la omino pret 750 euro si veti avea o calitata super atit foto cit si video.
da de cind omino costa 750e? :shock: :roll:


amore
Posts: 16
Joined: 03 Oct 2013, 09:27

Re: Servicii foto şi video

Post by amore »

Adrian Gojan ce site are?


Crinuta86
Posts: 7
Joined: 03 Feb 2013, 14:55

Re: Servicii foto şi video

Post by Crinuta86 »

Salut fetelor. Vreau sa sa va impartasesc si experienta noastra de la nunta cu fotograful...
Am vazut lucrari lui si nea placut, ne-am inteles cu 100 euro/ora video, dar in privinta pozelor nu an convenit nimic, stiti cum este in perioada aceasta daca nu iti faci insemnari uiti. In privinta la calitate, nu avem pretentii sunt foarte reusite dar ceiace tine de pret nea uscat buzunarul
Video nea facut 8 ore si cind iam zis sa mai taie nea spus ca nu are ca sa taie, aici am cazut deacord
in schimb pozele nea costat 450euro doar CD-ul neprelucrate.
Acum ma-ar interesa fetele care deja au avut nunta cit au dat pe foto si video?


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Servicii foto şi video

Post by wildcat soul »

Crinuta86 wrote:Salut fetelor. Vreau sa sa va impartasesc si experienta noastra de la nunta cu fotograful...
Am vazut lucrari lui si nea placut, ne-am inteles cu 100 euro/ora video, dar in privinta pozelor nu an convenit nimic, stiti cum este in perioada aceasta daca nu iti faci insemnari uiti. In privinta la calitate, nu avem pretentii sunt foarte reusite dar ceiace tine de pret nea uscat buzunarul
Video nea facut 8 ore si cind iam zis sa mai taie nea spus ca nu are ca sa taie, aici am cazut deacord
in schimb pozele nea costat 450euro doar CD-ul neprelucrate.
Acum ma-ar interesa fetele care deja au avut nunta cit au dat pe foto si video?
pe noi nea costat 970 euro 2 zile de foto si video, cununia am facut-o in alta zi, dar pe linga cununie am avut si fotosesie la hipodrom, plus ne facuse 10 % reducere pentru ca iam recomandat la niste prieteni si aceea iau luat si ei la nunta, pretul de 100 euro pe ora e cam mult la noi 2 zile de video nea costat 450o zi +50 a doua zi, si foto 350o zi +50 a doua zi +70 a doua prelucrare


Image
User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Servicii foto şi video

Post by marcelushka »

amore wrote:Adrian Gojan ce site are?

http://adriangojan.com a fost fotograful nostru, noi suntem foarte multumiti. Recomand cu mare incredere.


amore
Posts: 16
Joined: 03 Oct 2013, 09:27

Re: Servicii foto şi video

Post by amore »

si ce ati primit in final, cite poze, album... si cit va costat?


Locked