Relatia cu soacra

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
MarinaD
Posts: 73
Joined: 21 Mar 2012, 14:08

Relatia cu soacra

Post by MarinaD »

Fetelor , sint disperata, am o soacra.... chiar vorba " soacra, soacra poama acra" nu ma impac deloc cu ea.Cine mai are asa soacra ,cum faceti si ce faceti sa fie bine.


Maryuta
Posts: 128
Joined: 01 Mar 2012, 23:01
Location: Italia

Re: Relatia cu soacra

Post by Maryuta »

Marina nu esti doar tu in asa situatie... la mine e fix asa.. mi-e si teama sa scriu aici ceva ca am impresia ca va vedea tot..... UJAS!!!


Image
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Relatia cu soacra

Post by heliga »

Marina traiesti impreuna cu soacra ?sotul tine cu ea sau cu tine ?daca tine cu ea atunci sa stii ca e foarte rau si toata viata o sa-ti faca zile amare..stiu multe cazuri unde sa baga soacra nu mai au casnicie fericita...eu soacra nu am cu parere de rau nu mai este printre noi :( era o femeie foarte bravo am reusit sa o cunosc .Nu se baga in relatia noastra tot timpul ma primit ca pe fiica ei. :(


Image
Image
MarinaD
Posts: 73
Joined: 21 Mar 2012, 14:08

Re: Relatia cu soacra

Post by MarinaD »

La noi e un pic diferit, soacra mea dorea ca sotul meu sa se casatoreasca cu alta fata, deja ea se incuscrira cu mama fetei, sotului meu nu ii placea de acea fata, eu nici habar nu aveam ce se intimpla, cind am inceput sa ne intilnim ea imi facea zile fripte, nici nu ma stia ... sint dintr-o familie normala ,parinti cumsecade si muncitori, in 2006 am facut cununia, si ea nici nu a vrut sa vina la cununie, acum avem o fetita care face in vara 3 ani, si ea a vazut-o doar o singura data...sotul meu ma iubeste foarte mult, si este de partea mea, dar ma gindesc oare in viitor ce va fi, si in septembrie vom face nunta...si nici nu stiu daca s-o invit sau nu, cind ne intlneam imi facea zile fripte... ca in telenovele...


Maryuta
Posts: 128
Joined: 01 Mar 2012, 23:01
Location: Italia

Re: Relatia cu soacra

Post by Maryuta »

:o :o mmmda... si la mine situatia e urita, cind ne-am vazut prima data cu soacra a fost cu o zi inainte de inscriere, pina atunci vb doar pe telefon si cind era VS linga mine totul era bine si frumos cind stia ca o aud doar eu imi tot repeta "ca de ce va grabiti...?"... Apoi dupa inscriere eram la ea acasa la bucatarie VS era plecat dupa cumparaturi, si ce credeti ca-mi spune:"Stii tu ai noroc ca facermiu te-o ales pe tine, ca el ca atare avea una din Balti si tatsu ii bogat etc.." Am ramas cu blocata, aveam impresia ca m-a luat de pe marginea drumului si ma adus in casa... Mai ales ca deloc nu e asa, desi suntem in familie 3 copii la parinti sunt foarte alintata...orice imi doream si imi doresc totul am, chiar si daca nu e accesibil totul pentru ei dar nu stiu ce faceau si-mi dadeau... Si acum se gasise soacramea care sa-mi vb mie astfel... :( si daca ar fi doar astea... dar acela a fost doar inceputul...


Image
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Relatia cu soacra

Post by heliga »

fetelor important ca nu traiti cu ele :!: da asa lasale sa zica ce vor sunt mame care niciodata nu le va place nici o fata caci isi vor feciorii subt aripa lor . marina eu zic sa o inv. sotul,dar dac nu vrea e treaba ei nu cred ca o sa te superi tare :)


Image
Image
User avatar
aretina
Posts: 371
Joined: 09 Dec 2011, 00:00
Location: Italia

Re: Relatia cu soacra

Post by aretina »

:!: :cry:
Last edited by aretina on 25 Mar 2012, 20:11, edited 1 time in total.


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Relatia cu soacra

Post by heliga »

vad ca esti in Italia aretina adica cred ca ai posibilitate sa te muti cu sotul in alta parte :? de ce nu o faci? eu nu as rabda asa ceva :o


Image
Image
User avatar
aretina
Posts: 371
Joined: 09 Dec 2011, 00:00
Location: Italia

Re: Relatia cu soacra

Post by aretina »

:oops: :oops:
Last edited by aretina on 25 Mar 2012, 20:12, edited 1 time in total.


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Relatia cu soacra

Post by heliga »

si ce daca e casa lor daca tu nu ai loc in ea? asa intradevar te disrtugi :x cum traiesc alte cupluri singuri(strainatate) ? parerea mea mai putini bani si mai putin nervi,dar eu stiu daca o poti suporta bravo ;) eu in locul tau avea sa-i zik ori cu ea ori cu mine ori sa-si schibe comportamentul...


Image
Image
Post Reply