Muzicanţii II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
buterfly
Posts: 57
Joined: 02 Oct 2012, 21:23

Re: Muzicanţii II

Post by buterfly »

Kristina11 wrote:Nam auzit de ei ...dar pe 12.10 suntem invitati la o nunta , la care va fii formatia data, DRIMBA:) ... multii ii lauda ... revin cu delatii deja!!
Asteptam!!!!


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Muzicanţii II

Post by Alintush »

drimba cinta bine si are un show pentru toate nuntile....daca iai mai vazut la o nunta, deja la a doua nu-ti va fi interesant....(parerea mea)


natalitza778
Posts: 56
Joined: 26 Sep 2011, 23:00

Re: Muzicanţii II

Post by natalitza778 »

Din toata formatia dramba cea mai ok este fata ceea adriana ea nu vorbeste mult , si e retinuta ..in rest staff ul lor lasa de dorit ..am vazut niste baieti in adidasi , care umblau prin sala si baiatul oleg vorbea mult si aiurea ,iar violonistu era si el in pantofi sport si in general ca apect sunt dezrdonati.Eu intelegca nu conteaza aspectul , ci rezultatul..insa ei nu costa putin .De curand am fost la o nunta cu muzicanti imbracati in costum la ace , niste baietei tineri de nota 10.nu costa cat dramba dar au impresionat pe toata lumea ( am inteles ca o parte din ei canta in formatia taraf moldovenesc)


wendramy
Posts: 4
Joined: 28 Sep 2012, 18:49

Re: Muzicanţii II

Post by wendramy »





Iata citeva video de la cei de la art-present


User avatar
salinusca
Posts: 76
Joined: 18 Oct 2011, 23:00

Re: Muzicanţii II

Post by salinusca »

Noi i-am avut la nunta pe Carolina Prepelita si formatia ei, ni-a costat 1200 UE, in general mi-a placut muzica dar au fost unele momente mai putin placute, in primul rind i-am telefonat din timp si i-am spus piesa dupa care o sa dansam ca s-o pregateasca, deasemenea am vrut o ora sa fie disco, i-am pregatit o lista cu piese si ia mi-a zis ca o sa fie asa cum vrem noi, in seara nuntii m-a anuntat ca in localul unde am facut noi nunta nu este internet (flashca lor nu prinde) va imaginati reactia mea, atita ni-am pregatit cu primul dans ca la urama sa-mi spuna ca nu prinde si nu are piesa, pina la urma un prieten ni-a adus pies scrisa si totul a fost bine, e si normal ca disco n-a fost, si nici piesele care noi i li-am comandat, eu cred ca suma care i-am achitato e destul de mare si putea sa se pregateasca putin la capitolul muzica… si inca un moment, de la bun inceput s-a discutat ca toti muzicantii vor fi in haine nationale (sala era in stil national), si nu au fost.
Concluzie: nu va leneviti si semnati contract pentru orice serviciu, unde sa fie scris clar ce si cum trebuie sa fie!


antonioforumer
Posts: 4
Joined: 12 Oct 2012, 14:10

Muzicanti pentru nunta.

Post by antonioforumer »

Salutare pentru toata lumea. Suntem in pregatire de nunta si cautam o formatie de muzicanti care fac veselie buna. Cine poate sa ne ajuste cu sugestii? Va multumim frumos anticipat.


adrianna
Posts: 1
Joined: 12 Oct 2012, 14:57

Despre muzica la nunta

Post by adrianna »

Buna tuturor celor ce sunt in pregatiri !

Caut insistent muzica pentru nunta. Din start eram siguri ca la nunta noastra va canta Tharmis & Valentin Uzun dar din pacate ei nu sunt disponibili pentru acea zi si suntem disperati. Din pacate nu mai este nimeni (din cate stiu) care au un astfel de look si band care ar canta la nunta. Baietii canta o muzica care nu te lasa sa stai pe scaun si nu stiu cu cine i-as putea inlocui. Poate cineva cunoaste mai multe banduri/trupe care canta live si muzica de calitate.

Merci anticipat !


antonioforumer
Posts: 4
Joined: 12 Oct 2012, 14:10

Re: Muzicanţii II

Post by antonioforumer »

Spunetine va rog cine este acest domn si cum putem sa-l gasim? Noi tot cautam muzica acum. Cineva din prietenii nostrii anul asta au fost la o nunta care la fel era la plopi si acolo a cintat echipa ~ceardas~. Ei spun ca lea placut foarte mult pereachea de lideri ai lor. Kiar paremise sunt soti. Baiatul vorbeste foarte cult si are o voce pronuntata. Ce e drept cinta mai mult in limba rusa dar vorbeste si romina si rusa, fata cinta in romina mai mult, cinta si cintece populare si in limbi diferite..... Mai pe scurt lor lea placut tare de astea de la ceardas, noi pina cind neam oprit la ei dar mai cautam si alte oferte.


antonioforumer
Posts: 4
Joined: 12 Oct 2012, 14:10

Re: Muzicanţii II

Post by antonioforumer »

felisha wrote:noi l-am luat cu 8 instrumente si ca invitata am luato pe zinaida julea
Am auzit si noi de Beznitski. Nea palcut si noua. E un domn specializat bine pe prezentare numai ca a disparut de la tele. Inainte il mai vedeam la Jurnal. Bine si cum voua va parut? Daca nu secret cit va costat formatia lui? Care instrumente ati ales. Nu a parut mult 8 instrumente?


User avatar
tibberoon
Posts: 225
Joined: 02 Mar 2012, 13:49
Location: Chisinau
Contact:

Re: Muzicanţii II

Post by tibberoon »

In sfirsit am arvonat si noi muzica . Iam ales pe Alexandru Shendrea cu sotia Iana si formatia sa . In total la noi vor fi 6 instrumente si 2 vocalisti .


http://tibberoon.wordpress.com/
Locked