Muzicanţii II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
tenora
Posts: 207
Joined: 14 Feb 2012, 00:00
Location: Chisinau, Paris

Re: Muzicanţii II

Post by tenora »

noi am achitat pentru serviciile Festiv asa: formatia mica din trei instrumente 1400e + 200e trompeta plus Costi si Corina ca moderatori si interpreti, 300e dansatorii, 700e echipa foto si video, 100e efectele speciale si lumini, pentru ca am apelat la intreaga lor echipa am primit si reduceri, iata asa. la inceput imi parea foarte mult, dar am ramas foarte multumiti si bucurosi ca am apelat la ei, pe altcineva nici n-am planificat si nu ne-am interesat


Image
DanielaOprea
Posts: 4
Joined: 18 Oct 2012, 20:44

Re: Muzicanţii II

Post by DanielaOprea »

Salutare tuturor celor care nu si-au gasit muzica pentru nunta pot sa va recomand Echipa" Ceardas" .Noi am facut nunta acum recent in septembrie la Butoias si am ramas foarte si foarte multumiti de aceasta formatie. Sunt toti tineri si frumosi se schimba pe seara in diferite costume frumoase, nu am mai vazut asa costume, impecabile.Cinta foarte frumos si o muzica diversificata de toate stilurile:populara moderna, populara folclorica, estrada ruseasca ,autohtona, in diferite limbi,Retro. Apropo au un program de muzica Retro si show de lumini cu fum si bule de sapun, mai au si un program tiganesc la care se imbraca toti in costume tiganesti. Vocalistii sunt foarte draguti si se asocieaza bine au niste voci ca ..... cind ei cintau mi se ridica parul de pe mina ,extraordinar.Si instrumentistii au facut la masa mare un program ca toata lumea sa sculat in picioare si i-au chemat la biss.Au saxofon, clape si acordeon si 2 vocalisti fata si baiat si prezentator, apropo prezentatorul foarte mult mi-a placut ,nu a vorbit in poezii!!!A vorbit clar ,raspicat si la tema.Noi cu el ne-am intilnit inainte de nunta si am facut programul nuntii, mi-a explicat totul foarte clar minut pe minut ce trebuie sa fie la nunta noastra.Vii recomand pe Ceardas sunt cei mai buni!!!! Va multumim mult, mi-ati facut o nunta foarte vesela si frumoasa asa cum mi-am dorito.


DanielaOprea
Posts: 4
Joined: 18 Oct 2012, 20:44

Re: Despre muzica la nunta

Post by DanielaOprea »

adrianna wrote:Buna tuturor celor ce sunt in pregatiri !

Caut insistent muzica pentru nunta. Din start eram siguri ca la nunta noastra va canta Tharmis & Valentin Uzun dar din pacate ei nu sunt disponibili pentru acea zi si suntem disperati. Din pacate nu mai este nimeni (din cate stiu) care au un astfel de look si band care ar canta la nunta. Baietii canta o muzica care nu te lasa sa stai pe scaun si nu stiu cu cine i-as putea inlocui. Poate cineva cunoaste mai multe banduri/trupe care canta live si muzica de calitate.

Merci anticipat !
Salut Adriana daca cauti intradevar muzica de calitate si un band stilat cu diferite tinute pe care le schimba pe parcursul serii , pot sa-ti recomand bandul care mi-au cintat la nunta Echipa" Ceardas".Muzica lor ma frapat si e anume acea care nu te lasa sa stai pe scaun,e in diferite stiluri,cinta muzica de toate genurile, da vocalistii in general sunt foarte frumosi si au o voce extraordinara.Am ramas foarte multumita de prestatia lor!!!Si pot sa-ti spun ca au meritat din plin pretul pe care il incaseaza.Asi da si mai mult pentru asa o prestatsie.No sa regreti daca ii alegi pe ei. Au un numar de telefon foarte usor si mi sa intiparit in memorie 078884555.


vikktor_pv
Posts: 1
Joined: 31 Aug 2012, 10:11
Location: Chisinau

Re: Muzicanţii II

Post by vikktor_pv »

CristinaB wrote:Eu vreau sa recomand din tot sufletul formatia Condor...D-na Tamara ,moderatoarea este de un tact si bun simt nemaintilnit!! Au cintat foarte bine si au incins atmosfera la maxim!! Nu regret nici o clipa ca am dat 1000 euro pe muzica! Si-au meritat fiecare cent!!!

Noi tot pe ei i'am ales, ne-am inteles la 1100 eur , am platit si avas deja 100 eu, mi s-au parut f. de treaba, doar ca nu prea am vazut video pe net cu ei...mai vechi....am fost la ei la restaurant unde cnata de luni pana vineri, si ne-au placut.
cristinaB poti sa ma ajuti, sa'mi dai cateva secvente de la nunta ta, dk este gata...sa'mi scrii pe privat dk e. merci mult. ;)


mariska1
Posts: 100
Joined: 20 Oct 2012, 16:35

Re: Muzicanţii II

Post by mariska1 »

salut...sunt noua aici,dar urmaresc acest site si imi place nespus de mult,as vrea sa intreb daca ati auzit de Rodica Rosioru,daca cineva a auzit cum cinta,cit cere la o nunta si daca face fata,mersi mult


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Muzicanţii II

Post by CristinaB »

vikktor_pv wrote:

Noi tot pe ei i'am ales, ne-am inteles la 1100 eur , am platit si avas deja 100 eu, mi s-au parut f. de treaba, doar ca nu prea am vazut video pe net cu ei...mai vechi....am fost la ei la restaurant unde cnata de luni pana vineri, si ne-au placut.
cristinaB poti sa ma ajuti, sa'mi dai cateva secvente de la nunta ta, dk este gata...sa'mi scrii pe privat dk e. merci mult. ;)
Vikktor noua video ni lau promis in 4 luni ..si din pacate nu pot sati arat nimic..Dar credema ca nu regret nici o clipa ....D-na Tamara a fost moderatoare la noi si e o doamna plina de tact si amabila!! Eu am cuvinte doar de bine despre ei..


Image
Lena
Posts: 11
Joined: 21 May 2012, 10:42

Re: Muzicanţii II

Post by Lena »

Salut fetelor! sunt noua pe acest forum. am citit discutiile voastre, tare interesante si de ajutor. am si eu un of, stie cineva ceva de Natalita Olaru?


dorhyna
Posts: 125
Joined: 25 Oct 2012, 14:34

Re: Muzicanţii II

Post by dorhyna »

Salutare tuturor sotiilor si viitoarelor mirese. Am o mare rugaminte, caut muzica pu nunta, vreau sa fie 3-5 instrumentisti, interpret si moderatoare. Cine ma poate ajuta???
Multumesc anticipat!!!


ollesea
Posts: 6
Joined: 15 Aug 2012, 07:25

Re: Muzicanţii II

Post by ollesea »

Saluta miresuicilor. Cine poate sa-mi spuna daca a auzit de formatia lui Nelu? cum sunt ei?


catan
Posts: 46
Joined: 08 Oct 2012, 13:21
Location: Chisinau

Re: Muzicanţii II

Post by catan »

tsvetok wrote:
Alintush wrote:Eu categoric nu vreau sa aud dansul pinguinilor la nunta mea, insa stiu ca multor nuntasi le place cintecul si vor dori sa danseze...nici nustiu ce sa fac... :(
la noi nu a fost, si toti au ramas multumiti, stai fara grija, dc va fi muzica buna si vesela nimeni nici nu va observa =)
si eu sunt categoric dansului asta timpit. Cineva poate il agreeaza, ma rog cu gustul omului nu te pui, doar ca dupa parerea mea se priveste aiurea de tot..La noi sigur nu va fi...


Locked