Muzicanţii II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
veve
Posts: 26
Joined: 15 Jan 2013, 14:36

Re: Muzicanţii II

Post by veve »

Noi ca moderatoare am avut-o pe Dna Maria Lupu si deja formatia cu care ea lucreaza, si dansatorii tot ai ei...Pot spune ca este o dna minunata, face tot cu suflet..Muzica a fost extraordinara, au conlucrat foarte bine muzica, moderatoarea si dansatorii..


dyadya
Posts: 16
Joined: 10 Apr 2013, 15:49

Re: Muzicanţii II

Post by dyadya »

henrietta wrote:
dyadya wrote:fetelor ni-am gasit si noi muzicanti ....e ceea ce ne-am dorit o echipa profesionista la super pret...
Pe cine ati ales, citi sunt si cit va costa? au si tamada?
Noua foarte mult ne-a placut Alexandr Sendrea si formatia lui si ii vreau foarte mult, am zis ca economisesc pe rokia mea numai sa ii luam pe ei
cover band...la noi au vrut 1250 euro asta cu reducere....damada nu au dar ni- au propus pe sergiu beznitchi,bogdan dascal sauDumitru Chicu


dyadya
Posts: 16
Joined: 10 Apr 2013, 15:49

Re: Muzicanţii II

Post by dyadya »

dyadya wrote:
henrietta wrote:
dyadya wrote:fetelor ni-am gasit si noi muzicanti ....e ceea ce ne-am dorit o echipa profesionista la super pret...
Pe cine ati ales, citi sunt si cit va costa? au si tamada?
Noua foarte mult ne-a placut Alexandr Sendrea si formatia lui si ii vreau foarte mult, am zis ca economisesc pe rokia mea numai sa ii luam pe ei
cover band...la noi au vrut 1250 euro asta cu reducere....tamada nu au dar ni- au propus pe sergiu beznitchi,bogdan dascal sauDumitru Chicu


stellla
Posts: 11
Joined: 15 Oct 2013, 12:55

Re: Muzicanţii II

Post by stellla »

Niagarcik wrote:Noi am avut ca muzicanti pe Drimba, toata lumea a ramas multumita, inclusiv si noi...sunt cam scumpusori dar aici se include si tamada si dansatori (4 la numar). Important ca iti ia nunta in maini si ti-o duce pina la capat si nu mai ai griji ce unde cum, la fel si dansatorii le dai cadourile si ei deja singuri fara ca sa deranjeze aduc colacul miresei impodobit (apropo foarte cu gust mie mi l-au impodobit), joaca cadourile, legatorile, s.a.
Niagarcik draga, da cit ati platit pentru muzicantii de la Drimba? sau poate cineva stie cit cer ei pentru anul 2014? :?


Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Muzicanţii II

Post by Nikutsa »

La nunta la sora mea au fost Drimba cu vreo 3 ani in urma, cereau 1300 euro , toamna aceasta niste colegi iau luat cu 2 000 euro :)


marcellla
Posts: 350
Joined: 08 Jun 2011, 23:00
Location: Torino

Re: Muzicanţii II

Post by marcellla »

Noi in vara anului 2012, am platit 1700, dar au fost 11 persoane, adica ei 7 plus 4 dansatori. In final iesea Drimba 1500 si dansatorii 200, cred ca e destul de normal pentru asa numar de persoane. Anul acesta deja nu mai stiu deoarece la noi cum treci in alt an automat preturile se ridica, nustiu pe ce baza, deja e o traditie la majoritatea. Off, de s-ar ridica si salariile noastre...


Image
xiusha
Posts: 11
Joined: 06 Mar 2013, 14:14

Re: Muzicanţii II

Post by xiusha »

Noi am arvonat drimba pentru 16mai 2014,nia cerut 1700 euro fara tambal si 2000ku tambal..dupa anul nou trebuie sai sunam sa le spunem precis dak ku tambal sau fara...voi kum kredeti face tambalul asta 300euro sau mare diferenta ku el sau fara el nu va fi??


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Muzicanţii II

Post by Ninela »

Totul depinde de maiestria tambalistului, daca au video sa va dea sa vizionati sau macar sa-l ascultati, atunci veti face deductia potrivita se merita sau nu. Bafta in pregatiri!


Image
marcellla
Posts: 350
Joined: 08 Jun 2011, 23:00
Location: Torino

Re: Muzicanţii II

Post by marcellla »

La noi au fost fara, un an in urma nici nu propuneau tambal, hotariti voi, daca stati bine cu banii puteti sa'l luati, daca vreti sa economisiti, cred ca s'ar petrece foaaarte bine si fara dinsul. Asa cum pina acum Drimba a fost una dintre cele mai intrebate formatii, fara tambal, nu cred ca vei avea veselie mai putina la nunta si muzica mai putin frumoasa, sau mai "incompleta". Depinde de bugetul vostru.


Image
User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Muzicanţii II

Post by henrietta »

Chiar sunt atit de buni Drimba ca iau tocmai 1700-2000 euro???
Eu auzisem cu totul altceva:
-ca au obiceiul sa puna fonograma
-umbla in timpul nuntii si in loc sa cinte isi schimba tinuta (ba unul, ba altul ....cei drept pe rind :) ) si in timpul asta tot cinta fonograma
-la masa mare cind lumea vrea cite un cintec ei nu vor sa-l cinte


Image
Locked