Buchetul miresei II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
ecaterina
Posts: 72
Joined: 12 Feb 2012, 00:00

Re: Buchetul miresei II

Post by ecaterina »

Mi-a placut ca utilizeaza idei moderne, si incearca sa iti propuna decorul in limita pretului care ti-ar conveni mai bine...


User avatar
salinusca
Posts: 76
Joined: 18 Oct 2011, 23:00

Re: Buchetul miresei II

Post by salinusca »

ollesea wrote:Cine a avut buchet din Eustome? Am nunta in noiembrie, si nu stiu cum vor rezista aceste flori, dar imi plac mult :)
Last edited by salinusca on 23 Oct 2012, 14:25, edited 1 time in total.


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Buchetul miresei II

Post by Alintush »

am avut si eu ceva eustome in buchet...au tinut bine si culoarea ma impresionat foarte mult...
in decembrie des cumpar eustome si aproape o saptamina rezistau la temperatura camerei, nustiu cum or fi afara
cel mai bine cauta-ti floristul care va intelege ce anume iti doresti si va putea sa-ti dea o consultatie ce flori mai bine se potrivesc, tie, sezonului..


DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Buchetul miresei II

Post by DanielaG »

fetelor da bujorii in general tin bine....de fapt acum in noiembrie si pe frigul acesta se vor pastra bine...nu?


Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Buchetul miresei II

Post by Alintush »

bujori la noi in luna noiembrie nu sunt, doar din Olanda sa dea comanda...nustiu ce pret au, pentru luna august un bujor costa 60 lei
foarte mult mi-am dorit bujori la nunta, dar buchetul meu si asa era maricel...sa fi avut si bujorii...era imens...


Alexandra15.09
Posts: 7
Joined: 23 May 2012, 13:55

Re: Buchetul miresei II

Post by Alexandra15.09 »

Am avut eu buchet din pioni (bujori) in septembrie... tare mult am cautat floristu care pe atunci se apuca sa-mi faca ceea ce imi doream...mai pe scurt am gasit..mi l-au facut exact cum mi-am dorit..insa a tzinut rau...il simtzeam cum se usuca :( ..l-am mai tzinut pe cind puteam shi in apa..nu prea a ajutat...sper ca in poze sa nu se vada...pretzul a fost 2000 de lei.


DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Buchetul miresei II

Post by DanielaG »

Alexandra15.09 wrote:Am avut eu buchet din pioni (bujori) in septembrie... tare mult am cautat floristu care pe atunci se apuca sa-mi faca ceea ce imi doream...mai pe scurt am gasit..mi l-au facut exact cum mi-am dorit..insa a tzinut rau...il simtzeam cum se usuca :( ..l-am mai tzinut pe cind puteam shi in apa..nu prea a ajutat...sper ca in poze sa nu se vada...pretzul a fost 2000 de lei.

Pacat atitia bani...si nici nu tine...eu ma interesasem...era in jur de 1300....depinde deja de luna


Image
User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: Buchetul miresei II

Post by INNA 2012 »

buchetelul,la fel de finut ca si cel de la cununie

Image


User avatar
seyla
Posts: 659
Joined: 29 May 2012, 19:13

Re: Buchetul miresei II

Post by seyla »

E finut, dar cel mai principal e ca repeta florile de pe rochie si are flori, care se asociaza cu cravata mirelui! Superb!!! Cum asa a ghicit floristul, chiar ma mir!


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Buchetul miresei II

Post by maryLand »

Daniela, pentru luna septembrie floristii nu mi-au recomandat bujorii, dar de noiembrie in genere ma indoisesc...
sunt niste flori extrem de sensibile, iar dat fiind faptul ca sunt aduse din Olanda inca si mai tare ar trebuie sa te alarmezi...
Parerea mea e ca trebuie sa optezi pentru flori de sezon, care ar rezista pe orice timp si care nu te-ar deceptiona ;)


Image
Post Reply