Buchetul miresei II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
essenza
Posts: 13
Joined: 03 Nov 2013, 23:04

Re: Buchetul miresei II

Post by essenza »

eu am apelat la floristii de la Orchid, albume cu buchete pe odno si facebook (Flowers Boutique Orchid) gasiti cine e cointeresata..


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Buchetul miresei II

Post by catiushka »

urmatorul lucru care l-am facut dupa ce am iesit de la salon a fost cautarea buchetului si a butonierelor, plus 2 compozitii
le-am facut pe bodoni butic 20a un domn tare de treaba care ne-a spus niste cuvinte de aur de parca ne era bunel
butoniera a fost cea care s-a ofilit prima dupa orele 9 dar si dinc cauza invirtirilor si sariturile mele in bratele mirelui :D :roll:
buchetul cind l-am aruncat era ca nou, si compozitiile de flori inca mai stau vii in casa :)


VictoriaB
Posts: 12
Joined: 09 Mar 2014, 22:22

Re: Buchetul miresei II

Post by VictoriaB »

Buna.Pot sa ma laud si eu cu buchetul meu,facut de mine in dimineata nuntii :) Am avut buchetul din cale- bordo si alb cu bordo, nu am pozele inca sa va arat dar pot sa va spun ca a tinut foarte bine. Noi pe mese am avut aceleasi flori si dupa nunta le-am dus acasa si au tinut tinut noi am plecat din tara peste 5zile dar ele rezistau.De cale pot sa va spun ca floarea tine foarte bine,in deosebire de coasa,ea se stica.dar la cat de lungi sunt ai posibilitatea de a le taia in fiecare zi.Pot sa spun ca toate Calele au fost aduse din Olanda de pe 22.07. si nunta a fost pe 27.07. au stat la ei in frigider pana atunci.Mi-au adus doar 30cale pt buchet si butoniere cu o zi inainte.Eu,una recomand Calele celor care le plac,se face foarte ushor buchetul!:)


Radutu
Posts: 90
Joined: 27 Mar 2014, 15:33

Re: Buchetul miresei II

Post by Radutu »

imi place foarte mult ca vornicelele sa aiba buchetele
Image
Image


VIKY
Posts: 2
Joined: 16 Aug 2014, 23:04

Re: Buchetul miresei II

Post by VIKY »

salut fetelor, de mult urmaresc discutiile despre acest forum si iata ca m-am hotarit sa ma inregistrez si eu.
nu sunt in tara acum si nici nu avem nimic pregatit nimic pentru nunta. dar oricum pe 12 octombrie sarbatorim nunta. mii atit de frica ca nu o sa gasesc nimic ce o sa-mi placa.
Buchetul pe care mil doresc este cam astfel http://decoralemi.files.wordpress.com/2010/10/m15.jpg eu ador minitrandafirii


Ollga
Posts: 80
Joined: 26 Mar 2014, 17:19

Re: Buchetul miresei II

Post by Ollga »

VIKY wrote:salut fetelor, de mult urmaresc discutiile despre acest forum si iata ca m-am hotarit sa ma inregistrez si eu.
nu sunt in tara acum si nici nu avem nimic pregatit nimic pentru nunta. dar oricum pe 12 octombrie sarbatorim nunta. mii atit de frica ca nu o sa gasesc nimic ce o sa-mi placa.
Buchetul pe care mil doresc este cam astfel http://decoralemi.files.wordpress.com/2010/10/m15.jpg eu ador minitrandafirii
Viky stai linistita acum majoriatatea tinerilor isi pregatesc nunta de la distanta, important sa stringeti bani ca acum cit de dezvoltat este netul le aranjezi pe toate prin intermediul meu, eu chiar daca sunt pe loc dar tot mai mult pe net caut decit sa bat picioarele, asa ca multa bafta :D


irina777
Posts: 58
Joined: 31 Jan 2014, 09:40

Re: Buchetul miresei II

Post by irina777 »

cine a comandat la art flora buchetu miresei care e pretu ?


art flora
Posts: 28
Joined: 02 Apr 2014, 15:48

Re: Buchetul miresei II

Post by art flora »

irina777 wrote:cine a comandat la art flora buchetu miresei care e pretu ?
Image
pentru octombrie asa buket e 650 lei


art flora
Posts: 28
Joined: 02 Apr 2014, 15:48

Re: Buchetul miresei II

Post by art flora »

art flora wrote:
irina777 wrote:cine a comandat la art flora buchetu miresei care e pretu ?
Image
pentru octombrie asa buket e 650 lei
Image


art flora
Posts: 28
Joined: 02 Apr 2014, 15:48

Re: Buchetul miresei II

Post by art flora »

art flora wrote:
art flora wrote:
irina777 wrote:cine a comandat la art flora buchetu miresei care e pretu ?
Image
pentru octombrie asa buket e 650 lei
Image
Image


Post Reply