Buchetul miresei II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Buchetul miresei II

Post by maryLand »

Am deschis partea II a temei Buchetul miresei. Suntem foarte active! ;)
Image


Image
Ludmi
Posts: 170
Joined: 21 Apr 2012, 17:10

bujori

Post by Ludmi »

Fetele a avut cineva bujori in buchet? cum s-au comportat nu s-au ofelit fara apa.


User avatar
liana2012
Posts: 51
Joined: 06 Mar 2012, 17:08

Re: Buchetul miresei II

Post by liana2012 »

Cine stie ce sa intimplat cu piata de flori de la calea basarabiei, unde s-a mutat? Sau poate este vreo alta baza, florarie. Am nevoie de flori in special bujori ceva mai ieftin ca ne cam stringe bugetul si nu imi permit un florist si la buticurile de pe Bodoni sunt foarte scumpe 20-25 floarea iar mie imi trebuie peste 100 de fire.
Oare pe 7 iunie vor mai fi bujori? :! :?:


Beatrise
Posts: 325
Joined: 14 Nov 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Buchetul miresei II

Post by Beatrise »

Piata este tot acolo - insa ei vind doar de la 20.00 pina la 22.00 si atit ca au amenzi maaaari...


dory_87
Posts: 122
Joined: 16 Dec 2010, 00:00
Location: Milano

Re: Buchetul miresei II

Post by dory_87 »

am trecut aseara pe acolo pe la 23.30 si erau inca pe loc...deci tot acolo au ramas...


dianka_204
Posts: 2
Joined: 12 May 2012, 14:28

Re: Buchetul miresei II

Post by dianka_204 »

Sal,si eu buchetul il voi face la piata..


Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Buchetul miresei II

Post by Liudocika2012 »

pentru fetitele care apeleaza la buticurile de la piata aveti grija sa fie o persoana de incredere, prietenei mele i-au adus buchetul total diferit in ziua nuntii dar nu a putut face nimic.


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
User avatar
Libelula
Posts: 206
Joined: 17 May 2012, 09:04
Location: Romania

Re: Buchetul miresei II

Post by Libelula »

Am si la acest subiect o intrebare . Poate cuiva i se va parea ciudat, dar eu vreau buchetul meu sa contina flori de floarea soarelui. Am vazut variante si cu spice de grau incadrate, mie imi place foarte mult. Datorita aceste idei culoarea salii va fi galben - portocaliu .
Nu prea o am cu agricultura, deci va rog sa-mi spuneti ,cum credeti , in 30 septembrie am sanse sa imi fac un buchet natural ?
Poate sunt si variante de flori artificiale, aveti sugestii ?


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Buchetul miresei II

Post by tancha_ru86 »

Libelula wrote:Am si la acest subiect o intrebare . Poate cuiva i se va parea ciudat, dar eu vreau buchetul meu sa contina flori de floarea soarelui. Am vazut variante si cu spice de grau incadrate, mie imi place foarte mult. Datorita aceste idei culoarea salii va fi galben - portocaliu .
Nu prea o am cu agricultura, deci va rog sa-mi spuneti ,cum credeti , in 30 septembrie am sanse sa imi fac un buchet natural ?
Poate sunt si variante de flori artificiale, aveti sugestii ?
pe 30 august presupun ca floarea soarelui este doar de import si probabil mai scumpa, cred ca cel mai bine este sa te adresezi la marina sau sorina (datele lor de contact le gasesti in tema cu nr de telefon). ele la sigur o sa te lamureasca cel mai bine.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
Libelula
Posts: 206
Joined: 17 May 2012, 09:04
Location: Romania

Re: Buchetul miresei II

Post by Libelula »

Multumes, Tancha. Le-am gasit, dar le voi contacta cand ajung in Chisinau.


Post Reply