Buchetul miresei II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
annabella
Posts: 27
Joined: 11 May 2012, 06:51

Re: Buchetul miresei II

Post by annabella »

Mihaelastr wrote:Salut fetelor )) ma ajuta cineva sa găsesc vreun mester care sa faca din porțelan rece butoniere pt mire si nasi? )))
buna.
am cautat pe net si am gasit http://allesya-design.com/контакты/
daca mai gasesti de cineva sau dai de doamna, te rog, sa imi comunici si mie preturile ei pentru butoniere. multumesc anticipat.
bafta


karin4ik
Posts: 25
Joined: 09 Jul 2014, 14:28

Re: Buchetul miresei II

Post by karin4ik »

asta е buchetul meu mai citeva retusuri de facut la el si е gata pentru ziua cea mare
fetelor ce parere aveti?
Image
Image


Sa fii fidel nu inseamna sa fii prost. Inseamna ca esti suficient de matur ca sa stii sa apreciezi ceea ce ai.
Rusu2015
Posts: 28
Joined: 11 Apr 2015, 18:15

Re: Buchetul miresei II

Post by Rusu2015 »

fetelor , am si eu o dilema -buchetul miresei si butunierele si buchetul nasei , din flori naturale va rezista pina la finele serii ???nunta va fi pe 2 August , cind va fi extrem de cald... :?:


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Buchetul miresei II

Post by Olecika »

Eu am avut nunta pe 8 august. Toate buchetelele si butonierele au fost din flori vii si au rezistat destul de bine.
Doar buchetelul nasei un pic s-a deteriorat, deoarece l-a scapat de citeva ori pe jos :) in rest au tinut bine :)


Rusu2015
Posts: 28
Joined: 11 Apr 2015, 18:15

Re: Buchetul miresei II

Post by Rusu2015 »

Olecika wrote:Eu am avut nunta pe 8 august. Toate buchetelele si butonierele au fost din flori vii si au rezistat destul de bine.
Doar buchetelul nasei un pic s-a deteriorat, deoarece l-a scapat de citeva ori pe jos :) in rest au tinut bine :)
merci, cineva imi zicea sa facem cite 2 (un set sa stea la frigider pentru orice eventualitate :)


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Buchetul miresei II

Post by Olecika »

Poti recurge la frigider, doar pentru buchetelul tau, care pe parcursul zilei se poate deteriora, iar el trebuie sa fie mereu frumos :) In rest nu cred ca are rost sa dublezi cheltuielile :D


Rusu2015
Posts: 28
Joined: 11 Apr 2015, 18:15

Re: Buchetul miresei II

Post by Rusu2015 »

Olecika wrote:Poti recurge la frigider, doar pentru buchetelul tau, care pe parcursul zilei se poate deteriora, iar el trebuie sa fie mereu frumos :) In rest nu cred ca are rost sa dublezi cheltuielile :D
da, da si asa cheltuielile sint enorme :oops:


ROZA
Posts: 13
Joined: 19 May 2015, 04:34

Re: Buchetul miresei II

Post by ROZA »

buna ...ajutatima va rog,pe 30 agust am si eu nunta ,si nu pot gasi unde as putea sami dau comanda de buchetul miresei,imi recomandati vriu salon si cam ce flori as putea alege ca sa reziste la caldurile din august..mersi anticipat


ROZA
Posts: 13
Joined: 19 May 2015, 04:34

Re: Buchetul miresei II

Post by ROZA »

astept cu nerabdare parerile dumnevoastra


annabella
Posts: 27
Joined: 11 May 2012, 06:51

Re: Buchetul miresei II

Post by annabella »

ROZA wrote:buna ...ajutatima va rog,pe 30 agust am si eu nunta ,si nu pot gasi unde as putea sami dau comanda de buchetul miresei,imi recomandati vriu salon si cam ce flori as putea alege ca sa reziste la caldurile din august..mersi anticipat
in stefan voda habar nu am unde ai putea sa iti faci buchetul de mireasa. in chisinau, in schimb, poti sa il faci la florariile din bulevardul bonulescu bodoni. ce tine de flori care sa reziste caldurilor de august, sunt cele de sezon, florile acelei luni. insa consulta floraresele. multa bafta in pregatiri.


Post Reply