Buchetul miresei II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
ROZA
Posts: 13
Joined: 19 May 2015, 04:34

Re: Buchetul miresei II

Post by ROZA »

din chisinau si vreau sami procur buchetul.mersi moolt annabella,am sa incerc pe bodoni,dar nu stii cam intre cit variaza preturile


annabella
Posts: 27
Joined: 11 May 2012, 06:51

Re: Buchetul miresei II

Post by annabella »

ROZA wrote:din chisinau si vreau sami procur buchetul.mersi moolt annabella,am sa incerc pe bodoni,dar nu stii cam intre cit variaza preturile
preturile depinde de florile pe care ti le alegi si cite fire sunt in buchet. un buchet cu flori de sezon va costa mai ieftin decit un buchet cu flori de primavara (de exemplu) care trebuie aduse.
spre exemplu eu am nunta in septembrie si vreau buchetul din fezii ma va costa cam 1000 lei.


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Buchetul miresei II

Post by catiushka »

ROZA pe mine buchetul pe bodoni m-a costat 750 lei l-am facut la stepan zaharovici, butic 21
el le-a fost invatator la toate de acolo in materie de floristica
tare de treaba domn, buchetul a tinut ca nou inca multe zile dupa nunta la d-ra care l-a prins


ROZA
Posts: 13
Joined: 19 May 2015, 04:34

Re: Buchetul miresei II

Post by ROZA »

catiushka dar ce fel de flori ai avut in buchet?vreau si eu sa fie rezisteent ca am nunta pe 30 august si va fii tare cald


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Buchetul miresei II

Post by catiushka »

Image
Sint de pe tel si uite incarc o poza de pe el nu e cea mai reusita poza ;)
La noi nunta a fost pe 8 august si de obicei e si mai cald decit la sf lunii august, nu-ti fa griji asa buchete se fac cu bureti imbibati in apa cu nutrienti, sint taiate scurt si tin fooooarte bine


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk


B.Vio
Posts: 6
Joined: 11 Aug 2014, 11:21

Re: Buchetul miresei II

Post by B.Vio »

Salut, ma poate ajuta cineva, am vazut prin internet buchet din trandafiri albastri...vreau tare asa buchet, a vazut cineva unde se vind?


User avatar
vicktoritza
Posts: 107
Joined: 31 Jul 2013, 11:31

Re: Buchetul miresei II

Post by vicktoritza »

Pentru confecționarea buchetului meu și a domnișoarelor de onoare, am apelat la FlorArt - Aurica Malai. Am avut un buchet perfect, dulce, aromat și romantic.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


SofiaM
Posts: 14
Joined: 07 Feb 2016, 18:01

Re: Buchetul miresei II

Post by SofiaM »

Salut, incerca sa recuperez din timpul pierdut ca sa-mi organizez nunta din luna iulie :) Care sunt preturile buchetelor de mireasa si de unde l-ati luat voi? Orice sugestie e binevenita. Multumesc :)


Buzik
Posts: 28
Joined: 24 Sep 2015, 21:02

Re: Buchetul miresei II

Post by Buzik »

Sofia preturile la buchete sunt diferite, deja depinde din ce flori doreshti. Eu am nunta in luna mai, personal comand buchetul de la dekoratorea kare se okupa de dekorul nostru, doresk buchet din bujori si pretsul e in jur de 100 euro,e cam scump din motiv ca sunt adushi din Olanda, bujorii noshtri sunt foarte gingashi shi nu rezista nici jumate de zi.


dorinam
Posts: 35
Joined: 16 Mar 2015, 22:58

Re: Buchetul miresei II

Post by dorinam »

viktoritza cu cit timp inainte ai comandat buchetul?


Post Reply