Buchetul miresei II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
any0988
Posts: 65
Joined: 26 Aug 2011, 23:00

Re: Buchetul miresei II

Post by any0988 »

lummynel8 wrote: spune te rog cit te-a costat acest buchet frumos? la fel si butoniera mirelui
700 lei, asta implica si buchetelele nasilor


User avatar
Alinkka
Posts: 320
Joined: 19 Feb 2012, 15:20

Re: Buchetul miresei II

Post by Alinkka »

any0988 wrote:Multumesc mult miresuicilor!
Nr.Sorinei 078286284. Da, corect, sunt bujori. Pe masini florile nu sunt naturale, masinile erau deja impodobite. Noi am luat 2 decapotabile albe, una pt noi si alta pt nasi. Apropo de decapotabile, desi m-am cam ciufulit, mi-a placut foarte mult, deoarece foarte multa lume ne clacsonau, ne salutau, ne strigau felicitari, este foarte placut...

spune-mi te rog dekapotabilele de unde le-ai gasit?


User avatar
bride
Posts: 376
Joined: 07 Sep 2011, 23:00

Re: Buchetul miresei II

Post by bride »

fetelor spuneti'mi va rog cu cit timp inainte trebuie sa apelez la florist?.. ;)


User avatar
diana23
Posts: 116
Joined: 03 May 2012, 12:53

Re: Buchetul miresei II

Post by diana23 »

any0988
Any da cine ti-a facut cuafura? tare frumos si bine iti sta!


User avatar
tsvetok
Posts: 115
Joined: 05 Mar 2012, 11:53
Location: Chisinau
Contact:

Re: Buchetul miresei II

Post by tsvetok »

bride wrote:fetelor spuneti'mi va rog cu cit timp inainte trebuie sa apelez la florist?.. ;)
minim 10 zile, dar asta e limita. Incearca sa apelezi cu vreo2-3 sapt inainte


In the end it's not going to matter how many breath you took, but how many moments took your breath away...Image
User avatar
bride
Posts: 376
Joined: 07 Sep 2011, 23:00

Re: Buchetul miresei II

Post by bride »

merci tsvetok.eu mai am 3 luni pina la nunta..si ma gindeam poate deja trebuie sa vb cu floristul/.. :D


User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Buchetul miresei II

Post by adeline »

bride wrote:fetelor spuneti'mi va rog cu cit timp inainte trebuie sa apelez la florist?.. ;)
bride depinde mult anume ce servicii doresti (doar buchet sau un decor complex al salii ...)
luna septembrie totusi e bogata in nunti, daca doresti doar buchetul te poti adresa cu 2-3 saptamani inainte, dar pt decor mi se pare tarziu, trebuie din timp sa te decizi pe cine alegi si deja sa te intelegi cu acea persoana despre toate detaliile


Image
User avatar
tsvetok
Posts: 115
Joined: 05 Mar 2012, 11:53
Location: Chisinau
Contact:

Re: Buchetul miresei II

Post by tsvetok »

eu amindicat termen minim =)
fetele au dreptate, cu cit mai devreme te adresezi, cu atit mai bine
multi floristi pot sa fie ocupati, dc vrei decor - totul trebuie discutat din timp, ca sa se reuseasca realizarea ideilor tale pina la nunta ;)


In the end it's not going to matter how many breath you took, but how many moments took your breath away...Image
User avatar
carnaval
Posts: 7
Joined: 10 Mar 2012, 12:48

Re: Buchetul miresei II

Post by carnaval »

ce părere aveti despre agentia you+we? am sunat acolo si un buchet din frezii albe plus butoniera mirelui costa 1000 lei iar florile din par 30 lei. aș sunat la marina dar nu mi-a dat nici un pret precum ca e prea devreme(nunta mea fiind pe 29 iulie) si nici comenzi acum nu ia pentru luna iulie, de sorina nu pot da nicidecum, am sunat-o pe 3 numere de telefoane si la unu a raspuns cineva dar mi-a inchis ulterior iar pe celelalte 2 nu raspunde. Am sunat la madame le fleur si acolo buchetul costa 700 lei si butonierele 100 lei fiecare. Si nu stiu acuma la cine sa apelez pina la urma.


User avatar
aretina
Posts: 371
Joined: 09 Dec 2011, 00:00
Location: Italia

Re: Buchetul miresei II

Post by aretina »



Post Reply