Lista Neagră

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Lista Neagră

Post by Olecika »

Doinita, sigur ca vrem numele si mai multe detalii despre acesti prestatori, pentru ca sa stie atit viitoarele miresici cit si ceilalti de cine sa se fereasca :)

PS: pacat de investitia mirilor facuta aiurea :(


n-doinita
Posts: 125
Joined: 28 Jun 2014, 15:55

Re: Lista Neagră

Post by n-doinita »

Cu prima ocazie intreb de miri numele lui.Ii las putin sa se odihneasca dupa nunta :D


Silviota
Posts: 4
Joined: 10 Mar 2014, 21:52

Lista Neagră-Gheorghe topa

Post by Silviota »

Sa va povestesc ce am patit si eu: Pt nunta noastra am hotarat sa-l angajam pe Gheorghe Topa cu formatia sa sa ne cante la nunta si el sa fie si conducator/tamada. Toate bune si frumoase, pana inaintea nuntii cu 3 zile cand a zis ca el va trimite formatia sa cante, si ca ne va cauta si el tamada, dar el nu mai poate veni toata nunta ca este implicat in campania electorala si are concert inainte de nunta si dupa asta se duce si la alta nunta. Deci el practic a venit de la 22-23, adica o ora si a luat si o groaza de bani. Initial mi s-a parut un om f serios dar s-a dovedit un om mincinos si fara bun simt. Ca sa nu mai zic sa a si luat o groaza de bani. Deci va sfatuiesc sa aveti grija cu aceasta "mare vedeta" si daca il angajati cel mai bine e sa insistati sa semnati un contract initial, pt ca poate asa o sa-si respecte angajamentele. RUSINE!!!


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Lista Neagră

Post by Olecika »

mdaaaa, pacat Silviota ca asa s-a intimplat la tine... Situatie aproape similara am intilnit eu cu formatia FESTIV, Corina Tepes si Costi Burlacu... ATENTIE !


User avatar
By Cristina
Posts: 111
Joined: 01 Apr 2012, 10:08
Location: Chisinau
Contact:

Re: Lista Neagră

Post by By Cristina »

Citind printre mesajele din lista neagra m-am intristat un pic ca se vorbeste de rau despre Natalia Proca...nustiu cum este prestatia ei acum, dar in 2009 am jucat si noi nunta si ca muzicanti i-am avut pe formatia lui Constantin Varzari si solista feminina a fost Natalia Proca, a cintat exceptional, cuvinte nu am, la nunta au fost printre invitati si citiva straini ( veniti din Statele Unite) si ei chiar au filmat cum ea a cintat. Sincer imi pare rau ca de la inceput toti sunt buni, dar cu trecerea anilor devin mari vedete si isi pierd din sharm si calitate.


Sorinella
Posts: 246
Joined: 21 Jul 2010, 23:00
Location: Chisinau
Contact:

Re: Lista Neagră

Post by Sorinella »

As vrea eu sa inteleg de unde a venit moda asta de a hrani muzicantii ,operatorii.....? ei ar trebui sa ia cina acasa inainte de eveniment si daca li se face foame pe parcurs,isi comnada ceva de mincat si achita bonul din buzunarul lor. In acest caz nu ar mai apare neintelegeri intre miri si prestatorii de servicii.... Stiu ca in Europa asa ceva se practica mai la toate evenimentele.


flower
Posts: 10
Joined: 23 Jun 2014, 19:01

Re: Lista Neagră

Post by flower »

Pai vrei sa fii buni cu ei, sa nu ii lasi toata nunta flaminzi, dar ei la urma se poarta ca porcii. Eu cind imi amintesc de Proca si nunta noastra incep sa ma enervez. Le dai o groaza de bani, ii hranesti si cinstesti, vin pe citeva ore in cruce si inca fac tot posibilul ca totul sa se termine mai repede. Faptul ca ei au cite 3 nunti la rind si is obositi asta nu e problema noastra, noi le dam banul ei sa ne presteze servicii de calitate, daca nu sint in stare atunci sa nu se aganajeze, si sa nu strice petrecerea oamenior care au organizat-o cite un an de zile si la urma sa ramina cu un gust amar. Fetelor, daca ar fi sa am mintea care o am acum dupa nunta, si ar fi din nou in aceiasi situatie, cred ca as renunta cu totul la nunta, as face o mica petrecere cu citiva oameni apropiati si atit, pe spatele nostru se imbogatesc toti nesimtii, care exagereaza cu preturile lor. Dar asta e, fiecare din noi vrem sa ne simtim mirese... Deja mai multa veselie iti fac formatiile mai simple si mult mai ieftine, care se straduie sa isi cistige clientii si fac totul la soviste, nu "vedetele" astea cu fite, care isi iau nasul la purtare si uita cine e clientul.


AnisoaraL
Posts: 12
Joined: 23 Nov 2014, 18:05

Re: Lista Neagră

Post by AnisoaraL »

Fetelor imi spune si mie cineva despre Nola Studio? pe ei i-am arvonat pentru nunta,foarte amabil fotograful,poze calitative,insa dupa toate citite mai sus ma apuca o oarecare frica sa nu am si eu asa ceva mai ales ca i-am ales fara nici o recomandare.


AnisoaraL
Posts: 12
Joined: 23 Nov 2014, 18:05

Re: Lista Neagră

Post by AnisoaraL »

si contract nu am incheiat:(


n-doinita
Posts: 125
Joined: 28 Jun 2014, 15:55

Re: Lista Neagră

Post by n-doinita »

:|
Last edited by n-doinita on 19 Dec 2014, 21:07, edited 1 time in total.


Post Reply