Sala de nunţi

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
User avatar
salinusca
Posts: 76
Joined: 18 Oct 2011, 23:00

Re: Sala de nunţi

Post by salinusca »

Nu conteaza asa de mult localul, principalul voua sa va placa, cel mai mult conteaza muzica si mincarea sa fie gustoasa, in rest totul vine de la sine. Si plus la toate iti zic un singur lucru ca indiferent de ce restaurant o sa alegi, fie el si cel mai cel mai de lux, oricum vor fi persoane care ceva n-o sa le placa, asa ca nu retrai, noi cu sotul ni-am intles de la bun inceput ca la noi la nunta va fi totul asa cum vrem noi indiferent de parerile altora. Cu atit mai mult ca zici ca va stiti cu stapinul, asta tot inseamna multe!
Si stiu ca toti zic ca banii nu conteaza dar cind ajunge timpul la pusul banilor pe masa credema ca nimeni nu se uita in ce local are loc nunta, fiecare pun cit au de pus.(asta asa printre altele) :D


User avatar
kisitoka
Posts: 489
Joined: 04 Apr 2012, 08:22
Contact:

Re: Sala de nunţi

Post by kisitoka »

Salut. eu sunt deacord cu voi. noi tot nu puteam sa facem in sala scumpa, dar cel mai important sa fie mincarea gustoasa. Am fost pe la nunti si citeoadata sala era WOW dar mincarea nu cam , iar alta sala era simpla si mincarea era foarte buna. Ultima data am fost la nunta la "Luceafarul" a fost bine.


Image
Image
User avatar
tenora
Posts: 207
Joined: 14 Feb 2012, 00:00
Location: Chisinau, Paris

Re: Sala de nunţi

Post by tenora »

nici noi nu am avut un restaurant de lux cu preturi exagerate, am facut nunta la Kissnew, e o sala foarte frumoasa cu un stil mai modern, mai neobisnuit, dar a fost exact ce cautam. meniul ne-a costat 650 de lei, nu am mai achitat nimic mai mult, am avut foarte foarte multa mancare, chiar si invitatii ne spuneam ca am comandat prea multe feluri, dar asa era meniul lor bogat> ne-au facut multe cadouri din partea lor, de ex. inghetata care am comandat-o suplimentar caci nu a ajuns la toti au oferit-o din partea localului. nu ne-au impus nici un fel de conditii, chiar si cateva persoane care au venit in plus nu au fost calculate. asa ca fetelor, nu va axati doar pe cateva restaurante mai cu renume, sunt foarte multe localuri frumoase care ofera conditii cu mult mai bune, cautati si sigur veti gasi ceea ce e al vostru ;)


Image
MARIASHKA_1
Posts: 49
Joined: 06 Sep 2012, 22:12

Re: Sala de nunţi

Post by MARIASHKA_1 »

salinusca am inteles din tema ku tortul ca ai probat mincarea de la mugurel...kum ti sa parut sala?


User avatar
salinusca
Posts: 76
Joined: 18 Oct 2011, 23:00

Re: Sala de nunţi

Post by salinusca »

MARIASHKA_1 wrote:salinusca am inteles din tema ku tortul ca ai probat mincarea de la mugurel...kum ti sa parut sala?

Acolo sunt 2 Sali, cred ca vorbesti desprea sala pentru nunti :) , mie mi-a placut, nu era ceea ce cautam pentru nunta noastra, dar in general sala e destul de frumoasa, cred ca conteaza cite personae o sa aveti la nunta!?, daca o sa aveti o nunta foarte mare va fi problematic cu locul pentru dans…
La mugurel numai administratorul cit face, e tare bravo! Plus la toate restaurantul are curte destul de mare, parcare, acesta tot conteaza mult., de mincare nici nu mai vorbesc , am mai scris ca-i foarte buna!
Mai pe scurt eu sunt pentru mugurel, ati facut o alegere buna ;)


MARIASHKA_1
Posts: 49
Joined: 06 Sep 2012, 22:12

Re: Sala de nunţi

Post by MARIASHKA_1 »

mersi de sustinere.la noi o sa fie in jur de 55 de persoane,sper ca lok o sa fie destul.doar desenul din spatele mirilor nu imi prea place,akum ma gindesc sa afisez alceva :D


User avatar
tibberoon
Posts: 225
Joined: 02 Mar 2012, 13:49
Location: Chisinau
Contact:

Re: Sala de nunţi

Post by tibberoon »

MARIASHKA_1 la Mugurel intradevar se gateste exceptional de bine . Am vazut sala si inteleg de ce nu iti place desenul din spate , daca gasesti cum sa il acoperi poti sa incerci , variante sunt multe si sala pentru 55 de persoane e destul de incapatoare si fii sigura ca loc de dans va ramine .


http://tibberoon.wordpress.com/
MARIASHKA_1
Posts: 49
Joined: 06 Sep 2012, 22:12

Re: Sala de nunţi

Post by MARIASHKA_1 »

referitor la minkare,multumesc de inkurajare..ei au mai facut akum o sala,deci au 3.dar inka nu am vazut-o.in lokul desenului ma gindesc sa fac vreo expozitie din material ku margele..pina ce mai kaut idei


Creatza
Posts: 6
Joined: 02 Oct 2012, 23:26

Re: Sala de nunţi

Post by Creatza »

iracroitor wrote:Creatza eu ca si tine cautam restaurany cu mese rotunde si sa fie loc de dans. La ei e super +mai au si afara o terasa. Mincarea este gustoasa( asa am inteles de la niste prieteni care au fost acolo la nunta) si pretul este convvinabil. Succes in cautare
multumesc frumos Ira ,cam cat este Meniul acolo? nu ai idee???


anysweet
Posts: 8
Joined: 13 Oct 2012, 20:25
Location: chisinau

Re: Sala de nunţi

Post by anysweet »

ce ziceti de sala de aur ?


[spoiler]
Locked