Nunta la "Casa Fermierului"

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Nunta la "Casa Fermierului"

Post by RoDiNkA »

Vai ce m-a indignat acest reportaj...Vreau sa vin si eu in apararea acestui local (superb pentru mine) si respectiv in apararea D-nei Nina.
Noi am arvonat sala cu 10 luni inainte de evenimentul nostru, o data foarte solicitata si...datorita faptului ca un cuplu tocmai renuntase la local, care avusera arvonata sala la acea data...iata acum ma luau fiorii cand mi-am imaginat ce era sa fie daca in ajunul nuntii, acei miri erau sa reapara cu dorinta noua de a-si petrece nunta acolo :?: :evil: Doamne fereste...nici nu vreau sa imi imaginez.........Da....multe se pot intampla timp de 1 an...moldovenii nostri singuri sunt de vina ca se pun "in rand" cu lunile si anii la local, servicii foto+video, muzica, moderare samd.samd...pe de alta parte - e un test crud dar bun, daca rezista relatia, se merita pe bune oficializarea sau nu...

Nikutsa, noi de foarte multe ori am discutat dupa nunta, ca pentru noi, alegerea facuta a fost cea mai buna si de am intoarce timpul inapoi, am fi petrecut nunta numai si numai la acel local...insasi parcul cat costa, spatiul atat de frumos, curat, mare, unde toti se simt extraordinar...bucataria lor a fost laudata de toti oaspetii nostri (drept ca eu nu am mancat nimic din ele :lol: ), acum astept cu nerabdare sa ajung mai repejor la o nunta acolo ca sa pot proba din bucatele lor, deservirea, transparenta, totul ne-a -placut (drept ca noi din start ne-am inteles frumos cu chelnerii pentru remunerare ulterioara :), pana la urma am scos si chelnerii la dans))), mai pe scurt - doar cuvinte de lauda pot spune la adresa lor...
Stai fara griji, dar daca vreai sa te asiguri - da, ai putea lua legatura cu ei, ca sa concretizati daca nu a batut cineva la usa pt aceeasi data cu a ta si sa te asugure ca nu vei intalni surprize neplacute! D-na Nina e foarte bravo si o doamna intr-adevar responsabila, mi-e jale de ea in ce situatie neplacuta a fost pusa acum...Totul va fi bine! Gandeste doar la bine si la frumoasa nunta ce urmeaza!!! ;)


Image
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Nunta la "Casa Fermierului"

Post by tancha_ru86 »

N-am mai intrat demult pe forum. Pacat ca nu putem sa avem ziua de 28-30 de ore in loc de 24 :lol: . Si m-am oprit sa comentez aici, pentru ca petrecandu-mi nunta in acest local, pot sa afirm cu mana pe inima, ca daca as repeta evenimentul, tot acolo as face. Oamenii cu care m-am intalnit cand eram in pregatiri, inclusiv primarul (care a avut bunavointa sa ma ia din Orhei, sa ma duca sa vad localul, sa ma conduca cu masina inapoi in Orhei) au fost niste oameni foarte ingaduitori, cu bun simt si de incredere. Eu am stabilit data si sala cu un an inainte, apoi mama a mers sa semneze contractul si sa dea arvona. Eu n-am vazut contractul si nici nu stiu daca am avut contract, probabil ca i l-a dat mamei. Imi amintesc, insa ca la un moment dat, ma suna mama sa-mi zica ca a sunat-o dna Nina ca sa confirme data nuntii. Au avut nu stiu ce problema cu calculatorul si ca sa nu faca vreo greseala, au sunat pe fiecare care avea inchiriata sala. Apoi am fost cu sotul sa-i arat si lui sala. Cu drag ne-au prezentat-o cred ca pentru a 3 oara. In calculator aveau calendarul cu cine si cand au nunta acolo. Ne-au aratat ca noi suntem acolo. Au fost amabili si au raspuns tuturor cerintelor noastre, exceptie face panoul pentru invitati promis care n-a fost gata la nunta noastra, insa ne-au lasat sa folosim un tablou de la intrare pe post de suport si a fost ok.
Eu nu cred ce zice baiatul ala, sunt convinsa ca e o confuzie la mijloc.

Nikutsa eu te incurajez, dar pentru a dormi linistita sun-o pe dna Nina sa-ti confirme. Sunt convinsa ca totul va fi bine.
Nunta frumoasa sa ai!


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Nunta la "Casa Fermierului"

Post by Nikutsa »

Dupa incidentul mentionat mai sus , localul are in fiecare saptamina control . Si deaceea deja toata bautura trebuie sa fie cu acciz :( Inka bine ca nu ne-am grabit ca eram gata sa o procuram fara , dupa discutiile initiale . Iata asa comportamentul unor " oameni idioti " ne afecteaza si pe viitoarele miresici :( Apropo ,din cite am inteles noi , scandalul e " organizat " pentru a strica imaginea localului .


marcellla
Posts: 350
Joined: 08 Jun 2011, 23:00
Location: Torino

Re: Nunta la "Casa Fermierului"

Post by marcellla »

Eu tot la acelasi lucrum'am gindit, ca e totul organizat. Am avut de'a face atit cu doamna Nina cit si cu sotul ei, sint niste oameni atit de simpli si de treaba ca nu'ti vine a crede ca au putut sa permita sa se intimple asa ceva. Eu sint sigura 100 % ca nu au nici o vina.


Image
marishka
Posts: 35
Joined: 28 Jan 2014, 19:44

Re: Nunta la "Casa Fermierului"

Post by marishka »

Salut fetelor,deci fiind in cautare de o sala pentru sarbatoarea noastra ( deja sunt disperata) am ajuns si la Casa fermierului,care sunt impresiile voastre vis-a-vis de pret si calitate,are cineva un sait de a lor? ca eu nu ii gasesc ,cine are nunta in 2014 acolo?


valerii.dulghier
Posts: 35
Joined: 24 Aug 2013, 16:01
Location: Chisinau, Moldova
Contact:

Re: Nunta la "Casa Fermierului"

Post by valerii.dulghier »

[quote="marishka"]Salut fetelor,deci fiind in cautare de o sala pentru sarbatoarea noastra ( deja sunt disperata) am ajuns si la Casa fermierului,care sunt impresiile voastre vis-a-vis de pret si calitate,are cineva un sait de a lor? ca eu nu ii gasesc ,cine are nunta in 2014 acolo?[/quotehttp://www.saturn-13.com/index.php/casafermierului/ratus


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Nunta la "Casa Fermierului"

Post by CristinaB »

Marishka ,cred ca daca citesti tema data ai sa-ti formeyi o parere referitor la ce fel de prestatori de servicii sunt cei de la Casa Fermierului!! Eu personal, inca nam intilnit persoane nemultumite de ei... Mincarea este destula si mai ramine inca, ambianta placuta, decor reusit, personal amabil...Mai in scurt eu is doar cu pareri pozitive!!

http://www.saturn-13.com/index.php/casafermierului


Image
User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Nunta la "Casa Fermierului"

Post by RoDiNkA »

Salut, Marishka! Demuuult, nu am intrat pe aici, dar iata ca mi s-a facut dor si...intrand pe ospete - am vazut mesajul tau. Nu puteam ramane indiferenta :)
Sunt de acord cu CristinaB, revizuieste toata tema! Eu, fiind exmiresuica care si-a petrecut nunta la acest local (insa sunt foarte pretentioasa la alegeri, cele ce ma cunosc - o stiu bine :) ) am ramas foarte multumita! Si daca e sa raspund la intrebarea ta, exact acest local mi-a picat in inima ca alternativa ideala pentru mine a localului de a petrece nunta de vis in raport cu calitate-pret! Insasi localul, cu parculetsul sau, e superb! Ambianta, atmosfera, e foarte frumos, spatios! Nimeni nu te deranjeaza, nici un zgomot, nici o masina, drumuri, colb....e, cum au zis cativa oaspeti de ai nosti, "un coltsisor de rai". Personalul foarte amabil, atent la detalii, ne-am inteles de minune cu TOTI! Chiar si am dansat cu chelnerii, la isnistenta mea desigur :D (am relatat in povestioara mea de dupa nunta). Nu s-a furat NIMIC! (ceea ce era important foarte pentru mama-soacra).
Iar mancarea, aici deja e un capitol aparte! Noi, ca si majoritatea mirilor "normali", nu am reusit sa papam la nunta noastra, dar toti au laudat si au tot laudat mancarea, incat eram foarte dornica sa ajung la o nunta acolo, sa pot aprecia obiectiv. Si in toamna am avut aceasta posibilitate!!!!!! Pot sa confirm la toate 100%: gustos, proaspat, deservit la nivel inalt! Straniu imi era sa ma simt oaspete la localul unde mi-am petrecut superba nunta...Dar mare a fost placerea de a savura aceasta experienta si mai mult ca atat - mare ne-a fost mirarea cand am fost recunoscuti (de mai mult de un an trecut din ziua nuntii noastre) de personalul localului, am vorbit foarte cald cu ei! Si m-am convins din nou ca ei depun suflet pentru fiecare cuplu, fiecare nunta fiind pentru ei un eveniment unic! Bravo lor!!! Nu le fac publicitate si...daca ati observat, ei nu se promoveaza NICAIERI, comparativ cu alte localuri, care cheltuie sume enorme pentru publicitati pe diferite surse. Aceasta spune ceva, nu? Ei singuri si sunt publicitatea lor, sunt foarte solicitati in continuu, preturile raman a fi pamantene, nu le ridica datorita popularitatii si sunt solicitati si solicitati in coninuare. In fine...Dupa atat timp, ambii cu sotul am ajuns la concuzia ca daca am trai din nou experienta nuntii noastre, alegerea noastra ar fi la sigur - Casa Fermierului!!! 8-)
Sper sa iti fie de folos relatarea mea, plina de emotii placute din amintiri atat de dragi...
Bafta mare in alegere!


Image
marishka
Posts: 35
Joined: 28 Jan 2014, 19:44

Re: Nunta la "Casa Fermierului"

Post by marishka »

Multumesc fetelor pentru ca sunteti atit de amabile , citind toata tema am inteles ca toti sunt multumiti si chiar am pus-o in lista mea de sali pe care am sa le vizitez saptamina asta, ramine deja sa ma decid , sinteti tare dragute :)


valerii.dulghier
Posts: 35
Joined: 24 Aug 2013, 16:01
Location: Chisinau, Moldova
Contact:

Re: Nunta la "Casa Fermierului"

Post by valerii.dulghier »

marishka wrote:Multumesc fetelor pentru ca sunteti atit de amabile , citind toata tema am inteles ca toti sunt multumiti si chiar am pus-o in lista mea de sali pe care am sa le vizitez saptamina asta, ramine deja sa ma decid , sinteti tare dragute :)
Vreau si eu sa ma alatur fostelor miresuici de mai sus, cu cuvinte de lauda..imi place mult acest local, am fost la citeva nunti aici, de fiecare dat cind ma duk imi pare totul diferit, totul asa de sufletesc) asta vb de Braviceni de ambelele sali in care am fost..Cea de a 3 sala este in Ratus, eu mi-am ales acolo sa imi petrec nunta, deoarece corespunde planurilor mele marete marete care se vor petrece in ziua nuntii..:) Am zis din start ca vreau ceva iesit din lume, ceva in natura unde sa simt acea rupere din lume in care sa simta toaat petrecerea noastra.Din start vreau sa va zik ca toate bucatele care se pun pe masa in proportie de 90% sunt produse de catre stapinul localului: salamurile,cit si semipreparatele din carne de la propria fabrica de mezeluri, toate produsele lactate de la propria fabrica de lactate ``Bravilacta``, toate legumele de la serile ce ii apartin si toata carnea de la complexul zootehnic ce il detine...Totul e proaspat, gustos si ambianta de sarbatoare e pe masura;) recomand din suflet


Post Reply