Tortul miresei

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Diana 2013
Posts: 234
Joined: 17 Nov 2012, 19:18

Re: Tortul miresei

Post by Diana 2013 »

Noi cu nashii, torta am comandat-o de la Dulcinella, in interior torta cu smintina si visina, 220 lei/kg, sunt de acord ca pretul per kg nu e mic, dar pot sa zic ca torta e cu adevarat foarte foarte delicioasa!!!!!!! am discutat si cu alte persoane si au zis ca torta e foarte buna, si deoarece e gustoasa se maninca bine!!, speram sa raminem multumiti.
Eu chiar zilele astea discutam cu cineva ca nu tin minte vre-o nunta la care sa zic ca torta miresei mi-a placut la gust, sper ca am facut alegerea corecta si va fi gustoasa..


KORYNA
Posts: 91
Joined: 08 Dec 2012, 00:40

Re: Tortul miresei

Post by KORYNA »

fetelor ce parere aveti de tortaImage


User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: Tortul miresei

Post by mmgg29 »

faina torta, numai ca eu nu as pune atat de multe perlute sau as alege niste lebede mai gratioase.


Arishka
Posts: 102
Joined: 12 Aug 2013, 12:01

Re: Tortul miresei

Post by Arishka »

Salut, ati comandat cineva torta de la ''PLAISIR''?


User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: Tortul miresei

Post by mmgg29 »

La Plaisir am mancat un fel de torta cu caramela. Mi-a placut crema ce avea un gust asemanator cu al inghetatei. Am mai mancat la ei vreo 2 feluri de prajituri, nu am ramas prea impresionata de gust (poate eu sunt prea pretentioasa). De torturi la comanda nu stiu.


T<3 V
Posts: 104
Joined: 03 Apr 2013, 20:21

Re: Tortul miresei

Post by T<3 V »

Olecika wrote:Noi am comandat la colibri, torta deliciu, de 15 kg. Pretul e de 150 lei per kg + 150 lei livrarea si 120 lei figurina :)

Apropo de Colibri, am ramas profund dezamagiti de atmosfera de acolo si " front-office-ul " lor de 2 bani....... Nu zic, dna de la receptie a fost destul de amabila, insa conditiile in care se lucreaza lasa mult de dorit :(

So, m-am bazat mai mult pe recomandari si pe imaginea lor de pe piata si sper sa fie bine :)
Noi am fost de 3 ori la Colibri. O data sunam si intrebam pina la ce ora lucrati. D-na spune: pina la 21. Noi mergem la 18 (pina ma gasit ne-a luat mult timp)si era deja inchis. A 2-a zi, mergem mai devreme, dar nu putea sa ne arate imaginile, ca nu aveau electricitate.
A 3-a zi a fost deja ok.
La 120 de persoane, am dat comanda de 9 kg (i-am spus ca vom avea 90 pers.). Drumul ne-a costat 200 lei (duminica).
Am comandat torta de pe o poza de a lor si d-na scrie: torta exact ca in poza. Dar cind am primit-o, in loc de orhidei verzi, le-a facut galben-pal, spre crem. Nicidecum ca in poza. Dar arata bine.
A fost exact de 9 kg, dar oricum am achitat mai mult, ca pt 10 kg. Ca ne-a mai pus pe torta niste bilute mici ( ca pampaselele), servetele sub torta, care ne-au costat in plus,desi nu ne intelesem. Desi Trebuia sa achitam 1350(9*150).
Am comandat torta cu 3 straturi diferite, cika cele mai bune dintralor. A fost ok, dar nu se compara cu tortele de la nr.1, spre exemplu; se simtea mult gust de frisca vegetala.
Ne-a ramas o torta si jumate ( nu prea s-a mincat), chiar si dupa zeama, am mai aruncat jumate din ce a ramas, ca nu mai era buna.
Asa ca ginditiva bine, cind comandati torte mari. Pt Zeama se poate da fuga la magazin, dupa o torta mica. Nu aruncati bani degeaba.


"Ador sa fiu casatorita.Este atat de bine sa gasesti acea persoana speciala pe care doresti sa o plictisesti tot restul vietii tale !"
Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Tortul miresei

Post by Olecika »

mmm, la noi tortul s-a mincat destul de bine, am comandat 15 kg pentru 160 pers si s-a mincat tot :) probabil le-a placut :) eu am ales ceva cu nuci, visina, crema ... a fost gustos :)

dar deservirea e Z E R O la colibri......


T<3 V
Posts: 104
Joined: 03 Apr 2013, 20:21

Re: Tortul miresei

Post by T<3 V »

Olecika wrote:mmm, la noi tortul s-a mincat destul de bine, am comandat 15 kg pentru 160 pers si s-a mincat tot :) probabil le-a placut :) eu am ales ceva cu nuci, visina, crema ... a fost gustos :)

dar deservirea e Z E R O la colibri......
Stratul de jos era cu visina, al 2-lea arata ca zebra (nu stiu cum se numea) si cel de sus era cu fructe, cel mai mult mi-a placut.


"Ador sa fiu casatorita.Este atat de bine sa gasesti acea persoana speciala pe care doresti sa o plictisesti tot restul vietii tale !"
viorela
Posts: 178
Joined: 22 Nov 2012, 20:31
Location: Chisinau

Re: Tortul miresei

Post by viorela »

Fetelor,cine a facut torta la Franzeluta? Am vazut pe site ca au torte destul de frumoase. Ajutati-ma! Cine a facut,cum a fost? cit kg?


Sweety
Posts: 79
Joined: 04 Jul 2013, 15:15

Re: Tortul miresei

Post by Sweety »

viorela wrote:Fetelor,cine a facut torta la Franzeluta? Am vazut pe site ca au torte destul de frumoase. Ajutati-ma! Cine a facut,cum a fost? cit kg?
La Franzeluța am comandat-o noi. A fost nu doar frumoasă, dar și foarte gustoasă! Ne-a ieșit cca 125 lei/kg. Și n-am făcut comandă de model din catalogul lor, ci ne-am dus direct la fabrica de la Botanica în secția de producere cu poza noastră de tortă pe care o doream - au făcut exact cum am vrut-o și a fost minunat!
P.S. La magazinele lor spun deodată că fac doar după catalog - repet: dacă vreți ceva deosebit duceți-vă la fabrică!!!


Post Reply