Rochia de mireasa II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Rochia de mireasa II

Post by CristinaB »

Eu eram hotarita sa merg si pina in Belorusia sa-ni iau rochita Papillio la care visam...Si sunasem chiar si la Ucraina, La Ucraina era cu 200 euro mai scump ca la noi...


Image
Fefe
Posts: 83
Joined: 16 Oct 2012, 15:34

Re: Rochia de mireasa II

Post by Fefe »

Angel3DOM wrote:Buna fetelor,
stie cineva daca in Chisinau este un salon ce ar vinde rochii Papilio, din cite stiu salonul de pe Bodoni s-a inchis :( Si inca ceva, unii zic ca merita de tras o fuga in saloanele din Odessa, ca varietate si ca pret. Stie cineva ceva in acest sens?
Angel 3 DOm, Rochii- Papilio sunt in salonul de mariaj Amadeus


User avatar
tibberoon
Posts: 225
Joined: 02 Mar 2012, 13:49
Location: Chisinau
Contact:

Re: Rochia de mireasa II

Post by tibberoon »

E sigur ca Papilio s-a inchis ? Am trecut pe acolo dar nu am tras atentia .

Fetelor , nu stiti sunt rochii Pronovias in Iasi ? Si poate stiti si preturile daca difera de cele de la noi ?
M-am uitat in SUA si preturile sigur ca sunt mai mici , dar oricum trebuie sa masor si sa vad ce mi se potriveste .


http://tibberoon.wordpress.com/
User avatar
Ina4ika
Posts: 30
Joined: 14 Dec 2012, 18:16

Re: Rochia de mireasa II

Post by Ina4ika »

Image
uite asa a aratat rokita mea :P :P :P


viorela
Posts: 178
Joined: 22 Nov 2012, 20:31
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa II

Post by viorela »

Ina4ika wrote:Image
uite asa a aratat rokita mea :P :P :P
e frumoasa,vreau si eu cam asa model.imi puteti spune de unde ati cumparato?


User avatar
Ina4ika
Posts: 30
Joined: 14 Dec 2012, 18:16

Re: Rochia de mireasa II

Post by Ina4ika »

viorela wrote:
Ina4ika wrote:Image
uite asa a aratat rokita mea :P :P :P
e frumoasa,vreau si eu cam asa model.imi puteti spune de unde ati cumparato?
yo am luato in chirie, de la jumbo , salonul din pacate nu-mi amintesc :(


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Rochia de mireasa II

Post by heliga »

tibberoon wrote:E sigur ca Papilio s-a inchis ? Am trecut pe acolo dar nu am tras atentia .

Fetelor , nu stiti sunt rochii Pronovias in Iasi ? Si poate stiti si preturile daca difera de cele de la noi ?
M-am uitat in SUA si preturile sigur ca sunt mai mici , dar oricum trebuie sa masor si sa vad ce mi se potriveste .
Cineva a spus ca in Rom sunt mai ieftine,dar kit tine de SUA cam putin ma pune pe ginduri ca e asa mare diferenta de pret. Eu am dat 2000 de euro si pe saitul din america aratau 300-400 este de necrezut. Nu cred spaniolii sa le vinda la americani mai ieftin. Aici e posibil sa fie copiate si nu orginale.


Image
Image
User avatar
tibberoon
Posts: 225
Joined: 02 Mar 2012, 13:49
Location: Chisinau
Contact:

Re: Rochia de mireasa II

Post by tibberoon »

heliga wrote: Cineva a spus ca in Rom sunt mai ieftine,dar kit tine de SUA cam putin ma pune pe ginduri ca e asa mare diferenta de pret. Eu am dat 2000 de euro si pe saitul din america aratau 300-400 este de necrezut. Nu cred spaniolii sa le vinda la americani mai ieftin. Aici e posibil sa fie copiate si nu orginale.
Pai eu nu ma uit la rochiile celea de 300-400 )) Alea sunt cusute la comanda de croitorese dupa modelul unei rochii deja create de branduri ca Pronovias,Vera Wang , unde trebuie sa le trimiti toate datele referitoare la marime, culoare,material si sa astepti 2 luni pina va fi cusuta si livrata ... eu vorbesc de site-uri cu rochii originale . In special , pe unul din ele am gasit rochia Vera Wang la reducere de la 1600 $ la 800 $ . Ei des au asa promotii atunci cind ramin in stoc doar citeva marimi sau modelul e din anul precedent , ceea ce oricum e mult mai convenabil decit sa cumperi la noi .
Am gasit buticul Pronovias in Iasi , dar nu stiu daca preturile difera de ale noastre ( nu au afisate preturile )


http://tibberoon.wordpress.com/
dorhyna
Posts: 125
Joined: 25 Oct 2012, 14:34

Re: Rochia de mireasa II

Post by dorhyna »

Salutare miresuicilor. Azi m-am decis cu modelul pe care vreau sa il cos. E Sposa Mimosa
:D :D


Olya_I
Posts: 9
Joined: 13 Jan 2013, 23:07

Re: Rochia de mireasa II

Post by Olya_I »

dorhyna wrote:Salutare miresuicilor. Azi m-am decis cu modelul pe care vreau sa il cos. E Sposa Mimosa
:D :D
Buna!
E frumoasa rochia! felicitari!
seamana foarte mult cu Fantastica Pronovias
Image
Mimosa-1.jpg
Last edited by Olya_I on 14 Jan 2013, 22:39, edited 1 time in total.


Locked