Rochia de mireasa II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
Angel3DOM
Posts: 23
Joined: 25 Jul 2012, 14:31

Re: Rochia de mireasa II

Post by Angel3DOM »

Fefe wrote:
Angel3DOM wrote:Buna fetelor,
stie cineva daca in Chisinau este un salon ce ar vinde rochii Papilio, din cite stiu salonul de pe Bodoni s-a inchis :( Si inca ceva, unii zic ca merita de tras o fuga in saloanele din Odessa, ca varietate si ca pret. Stie cineva ceva in acest sens?
Angel 3 DOm, Rochii- Papilio sunt in salonul de mariaj Amadeus
merci!


User avatar
kisitoka
Posts: 489
Joined: 04 Apr 2012, 08:22
Contact:

Re: Rochia de mireasa II

Post by kisitoka »

Eu deja am inbracat rochia mea de mireasa, dar am dat nu demult de unele , poate ca inspiratie
Image
foarte frumooassaaaa
Image
si asta ca model
http://azhukova.livejournal.com/ ca designer de rochii , imi place mult, aici puteti gasi idei de inspiratie daca vreti sa coaseti rochia.


Image
Image
Dorinik
Posts: 3
Joined: 13 Feb 2013, 22:54

Re: Rochia de mireasa II

Post by Dorinik »

dorhyna wrote:Imagehttp://img842.imageshack.us/img842/4379 ... imosaa.jpg
Olya_I, ms d apreciere, dar altul e modelul

Uite asa arata rochita pe care vreau sa o cos.
La inceput optam pu rochiile din colectia Aire Barcelona, dar....acest model mi-a placut mult.
Fetelor, dar am o problema....trebuie sa ma ingras un pic, caci toate rochiile pe care le-am masurat imi erau mari. Fata de la salon trebuia sa stranga un pic ca sa vad cum sta pe talie......
:? :?
Dorhyna, zi-mi te rog unde iti cosi rochita cu acest model? Si cat te costa?
Imi place foarte mult colectia noua de la Sposa si imi doresc rochita Mostan. Oare la comanda pot sa-mi reproduca la fel?


Dorinik
Posts: 3
Joined: 13 Feb 2013, 22:54

Re: Rochia de mireasa II

Post by Dorinik »

Salutare fetelor, stie cineva de croitoria din Centrul Comercial Pasaj (intersectie Stefan cu Tighina)?
Ei cer 100-200 eur pentru a coase rochia la comanda. Stau pe ganduri? Si-a facut cineva comanda la ei?


Diana 2013
Posts: 234
Joined: 17 Nov 2012, 19:18

Re: Rochia de mireasa II

Post by Diana 2013 »

Fetelor, a masurat cineva rochiile de la salonul Diana, sect.Riscani, au colectii frumoase, San Patrick, La Sposa, poate cineva sa-mi spuna care sunt preturile la ei aproximativ...? mersi


viorela
Posts: 178
Joined: 22 Nov 2012, 20:31
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa II

Post by viorela »

Diana 2013 wrote:Fetelor, a masurat cineva rochiile de la salonul Diana, sect.Riscani, au colectii frumoase, San Patrick, La Sposa, poate cineva sa-mi spuna care sunt preturile la ei aproximativ...? mersi
Salut Diana, vreau sa iti spun despre salonul Diana..intr-adevar colectiile sunt frumoase..la sposa vazusem niste rochii care mi-au placut,si era chiria 800-900 euro..insa nu mi-a placut deloc atirnarea consultantei fata de clienti..chiar foarte urit a vorbit cu mine, si nici nu am dorit sa masor,am iesit de acolo infuriata. Cand am intrebat-o daca se poate de masurat, m-a intrebat intii cand e nunta..si eu am zis ca peste jumate de an, si ea imi zice "Credca nu aveti ce face acasa si veniti sa masurati rochii" :evil: Deci iata impresiile mele despre acest salon


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Rochia de mireasa II

Post by Ninela »

viorela wrote:
Diana 2013 wrote:Fetelor, a masurat cineva rochiile de la salonul Diana, sect.Riscani, au colectii frumoase, San Patrick, La Sposa, poate cineva sa-mi spuna care sunt preturile la ei aproximativ...? mersi
Salut Diana, vreau sa iti spun despre salonul Diana..intr-adevar colectiile sunt frumoase..la sposa vazusem niste rochii care mi-au placut,si era chiria 800-900 euro..insa nu mi-a placut deloc atirnarea consultantei fata de clienti..chiar foarte urit a vorbit cu mine, si nici nu am dorit sa masor,am iesit de acolo infuriata. Cand am intrebat-o daca se poate de masurat, m-a intrebat intii cand e nunta..si eu am zis ca peste jumate de an, si ea imi zice "Credca nu aveti ce face acasa si veniti sa masurati rochii" :evil: Deci iata impresiile mele despre acest salon
Ha, sa vezi ce coincidenta: mie cam tot asa mi-a raspuns... Si eu i-am zis ca reau sa stiu daca se potriveste ceva , in caz ca imi convine cumpar de la voi... Mi-a zis sa vin cu 1-3 luni inainte de nunta :lol: cineva m-a sfatuit sa zic ca am nunta mai inainte decit data reala , si asa si am facut... m-am mai dus odata si nici nu m-a recunoscut(peste o saptamina), am probat un tean de rochii, da pe mine nu ma fascinase nici una, cu toate ca acolo era o mireasa care a intrat prima data int-un salon de mariaj si din prima a si procurat ....


Image
viorela
Posts: 178
Joined: 22 Nov 2012, 20:31
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa II

Post by viorela »

Ninela wrote:
viorela wrote:
Diana 2013 wrote:Fetelor, a masurat cineva rochiile de la salonul Diana, sect.Riscani, au colectii frumoase, San Patrick, La Sposa, poate cineva sa-mi spuna care sunt preturile la ei aproximativ...? mersi
Salut Diana, vreau sa iti spun despre salonul Diana..intr-adevar colectiile sunt frumoase..la sposa vazusem niste rochii care mi-au placut,si era chiria 800-900 euro..insa nu mi-a placut deloc atirnarea consultantei fata de clienti..chiar foarte urit a vorbit cu mine, si nici nu am dorit sa masor,am iesit de acolo infuriata. Cand am intrebat-o daca se poate de masurat, m-a intrebat intii cand e nunta..si eu am zis ca peste jumate de an, si ea imi zice "Credca nu aveti ce face acasa si veniti sa masurati rochii" :evil: Deci iata impresiile mele despre acest salon
Ha, sa vezi ce coincidenta: mie cam tot asa mi-a raspuns... Si eu i-am zis ca reau sa stiu daca se potriveste ceva , in caz ca imi convine cumpar de la voi... Mi-a zis sa vin cu 1-3 luni inainte de nunta :lol: cineva m-a sfatuit sa zic ca am nunta mai inainte decit data reala , si asa si am facut... m-am mai dus odata si nici nu m-a recunoscut(peste o saptamina), am probat un tean de rochii, da pe mine nu ma fascinase nici una, cu toate ca acolo era o mireasa care a intrat prima data int-un salon de mariaj si din prima a si procurat ....
Pai eu tot asa..deja dupa asta m-au sfatuit si pe mine sa spun ca am nunta mai inainte decit data reala..dar chiar mi-a trecut tot cheful sa mai masor ceva la dinsele acolo..deci pentru Diana,daca doresti sa masori acolo rochii,zi-le ca ai nunta peste o luna :D


Diana 2013
Posts: 234
Joined: 17 Nov 2012, 19:18

Re: Rochia de mireasa II

Post by Diana 2013 »

mersi, eu cu adevarat am nevoie de rochie peste 3 luni- in ziua casatoriei civile
asa ca am toate sansele sa mi se permita sa masor :D


catan
Posts: 46
Joined: 08 Oct 2012, 13:21
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa II

Post by catan »

Buna fetelor.Cineva din voi a comandat rochia de pe internet si anume , pe site'ul www.dhgate.com? Preturile sunt destul de bune, chiar foarte bune as spune, dar tot parca mi-e frica.Voi ce spune-ti?


Locked