Nuntă netradițională

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nuntă netradițională

Post by maryLand »

Scrie nr. in tema nr de telefoane. Ar fi o surpriza placuta pt toti... ;)


Image
DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Nuntă netradițională

Post by DanielaG »

marcelushka wrote:Doamne ce fericire am am gasit nr de contact al copiilor DO-RE-MICII, am sunat si mi sa spus ca sunt 5-6 copii si costa 100 euro, pe cine intereseaza as putea spune nr.
eu ma gindesc sa ii iau ca sa fie o surpriza din partea mea, inainte de a ne aseza la masa, ca aceste minuni sa ne binecuvinteze masa.
te rog publica numarul...multumesc anticipat


Image
User avatar
tenora
Posts: 207
Joined: 14 Feb 2012, 00:00
Location: Chisinau, Paris

Re: Nuntă netradițională

Post by tenora »

la cumnata mea la cumatrie au fost acesti copilasi, daca sincer imi este jale de ei, mi s-au parut asa chinuiti, sunt folositi de maturi pentru ca sa aduca bani, isi petrec copilaria pe la nunti si cumatrii. nu judec pe cei ce ii cheama la petrecile lor, canta si danseaza frumos, dar personal nu sunt adepta muncii copiilor


Image
DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Nuntă netradițională

Post by DanielaG »

si eu uitindu-ma la unul din video imi venise aceeasi idee...doar ca eu is impotriva doar daca parintii sunt de acord doar pt bani...si e ceva intentionat investit....insa daca copiilor le face placere...atunci nu e nici o problema....eu cind eram mai mica....si in general pt o perioada de anisori buni am facut dansuri.....si sincer din toata inima va spun ca eram cei mai fericiti cind stiam ca avem vreun concert sau festival....si acum imi aduc aminte repetitiile inainte de concertele din palatul national sau teatrul de opera si balet....repetitii alaturi de natalia barbu,nelly ciobanu,vitalie dani...cit de importanti ne simteam....mai ales in timpul dansului....cind vezi doar ceata in sala...un negru de nepatruns...si acele aplauze care in sfirsit iti lumineaza sufletul...si zici...totusi a fost bine...publicului ia placut...adevarul ca pina la 14-15 ani nu se platea...pe urma dupa ce am plecat...colegele mele ce participau deja peste hotare erau remunerate....cel putin cit eram eu...toate cheltuielile erau suportate de parintii mei....


Image
doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Nuntă netradițională

Post by doina30882000 »

- foarte frumos! mie mi-a placut! in program au doar aceasta rugaciune? sau mai fac ceva?:D


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nuntă netradițională

Post by maryLand »

Fetelor, sa stiti ca acesti copii nu mi-au parut deloc chinuiti :oops: ...erau foarte vesele fetitele si chiar parintii multumeau..pt ca datorita invitatiilor pe la evenimente, reusesc sa stringa bani pentru turnee sau concursuri peste hotare...care necesita un suport financiar ;)

mi-au placut aceste fetite pentru sinceritatea lor..si pentru ca sunt atit de dulci...


Image
User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nuntă netradițională

Post by marcelushka »

maryLand wrote:Scrie nr. in tema nr de telefoane. Ar fi o surpriza placuta pt toti... ;)
Fetelor euam scris nr la tema data, imi pare rau citeva zile am fost lipsa, sper sa va fie cu folos, eu am decis sa ii iau, mie imi plac la nebunie


DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Nuntă netradițională

Post by DanielaG »

maryLand wrote:Fetelor, sa stiti ca acesti copii nu mi-au parut deloc chinuiti :oops: ...erau foarte vesele fetitele si chiar parintii multumeau..pt ca datorita invitatiilor pe la evenimente, reusesc sa stringa bani pentru turnee sau concursuri peste hotare...care necesita un suport financiar ;)

mi-au placut aceste fetite pentru sinceritatea lor..si pentru ca sunt atit de dulci...
maryland ai dreptate...toate aceste turnee costa....si uneori parintii sunt nevoiti sa scoata mult din buzunar.....noi tot ne-am inteles sa fie si la noi....nu iau nici avans nimik...


Image
doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Nuntă netradițională

Post by doina30882000 »

fetelor, doremicii fac doar rugaciunea de binecuvantare sau mai au ceva in program?


Image
User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nuntă netradițională

Post by marcelushka »

doina30882000 wrote:fetelor, doremicii fac doar rugaciunea de binecuvantare sau mai au ceva in program?
am inteles ca doar rugaciunea, dar poate mai verifici, intre timp poate mai fac si alt program.


Post Reply