Coafură și make-up II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Coafură și make-up II

Post by DanielaG »

Cristina cred ca doreai sa zici mireselor 2013.... ;) ....ca cele din 2012 au ramas putine si au rezervat deja pe cineva in privinta Make-up-ului


Image
User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Coafură și make-up II

Post by Aleena »

Diana 23...cu placere (!)...ma bucur mult ca pana la urma te-ai simtit frumoasa... :lol: :lol: ..mi-a trebuit sa adun toata ''artileria grea" din casa voastra ca sa te convinga ca genele nu sunt prea lungi si machiajul nu e prea accentuat.
Mergeam de la tine si ma tot gandeam pe drum...ca nu ma mai abat niciodata de la regula pe care o respectam mereu :lasam fetele sa vada machiajul doar cand e finisat 100% ...m-am convins inca o data ca cu cat sunt mai indulgenta...cu atat deveniti voi mai panicate cand vedeti doar un ochi machiat si cu geana falsa...
In fine...bine ca s-a sfarsit totul cu happy end... :lol: Astept si eu,cu curiozitate,pozele tale...si vreau sa te convingi ca in poze vei fi destul de finutza.

CristinaB...fara disperare...reusesc sa te programez...

Image

In aceasta poza se observa diferentele unui machiaj de seara si a celui de mireasa/fotosesie...
Am folosit o pudra cu particule fine stralucitoare,care de blic in poze (si creaza senzatia falsa de 'ten gras'')...in schimb fata arata foarte bine la lumina serii...tenul pare sanatos si foarte ingrijit...
La mirese se lucreaza cu produse mate...se admite 'stralucirea'' doar in coltul interior al ochiului si sub sprinceana...iar produsele sidefate se folosesc cu mare grija...


Alina Braileanu:

Image
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Coafură și make-up II

Post by CristinaB »

DanielaG wrote:Cristina cred ca doreai sa zici mireselor 2013.... ;) ....ca cele din 2012 au ramas putine si au rezervat deja pe cineva in privinta Make-up-ului
Da, DanielaG! Emotiile ce sai faci...


Image
silvunea
Posts: 110
Joined: 11 Sep 2011, 23:00

Re: Coafură și make-up II

Post by silvunea »

Fetelor mi-am revenit si eu dupa marea sarbatoare si as vrea pentru fetele car stau inca la dubii in privinta makiajului si coafurii sa o recomand pe ANA RUSU , lucreaza la femin dom.! Am ramas mai mult de multumita, nic eu nu stiam ce vrea doar stiam ca vreau parul strins la spate, dar a facut o capodopera plus ca nici nu se vedea picatura de fixativ dar toata seara sa tinut foarte bine, cit de makiaj aici in general nu stiam ce vreau dar iar a facut un lucru minunat!
ii Multumesk enorm!!!


Fantasy
Posts: 19
Joined: 08 May 2012, 08:03

Re: Coafură și make-up II

Post by Fantasy »

ghiocel_21 wrote:Eu am facut coafura si make-up-ul la salonul Sm Cuture, m-am hotarit cu un an in urma si sunt extrem de fericita ca i-am ales, coafura Olga Suvorova, machiaj Olga Totoc
Image
Ghiocel kit te-a kostat make-upul si koafura?


User avatar
ghiocel_21
Posts: 48
Joined: 16 Jul 2012, 18:08

Re: Coafură și make-up II

Post by ghiocel_21 »

Make-up 650, coafura 1500


buterfly
Posts: 57
Joined: 02 Oct 2012, 21:23

Re: Coafură și make-up II

Post by buterfly »

ghiocel_21 wrote:Make-up 650, coafura 1500
Ghiocel_21 eu tot la ele ma voi coafa/machia. Esti asa de frumoasa!!!!, pfuuuuuuu, acum stau mai linistita. Apropo coaura tu iaia aratatau lu 0lga sau ia tia facuto singura?


User avatar
ghiocel_21
Posts: 48
Joined: 16 Jul 2012, 18:08

Re: Coafură și make-up II

Post by ghiocel_21 »

buterfly wrote:
ghiocel_21 wrote:Make-up 650, coafura 1500
Ghiocel_21 eu tot la ele ma voi coafa/machia. Esti asa de frumoasa!!!!, pfuuuuuuu, acum stau mai linistita. Apropo coaura tu iaia aratatau lu 0lga sau ia tia facuto singura?

buterfly, ms de compliment, te poti ocupa linistita de alte chestii, in ce priveste maiestria doamnelor, chiar merita un 10+. Olgai iam aratat eu fotografia, era un model de la Schimbator, Olga insa nu s-a ofensat deloc, chiar m-a laudat pentru alegere- coafura intradevar se potrivea bine cu rochia... oricum, daca nu visezi zi si noapte ka mine la o coafura "a ta", poti sta linistita, vei iesi din salon HIPER fericita!


buterfly
Posts: 57
Joined: 02 Oct 2012, 21:23

Re: Coafură și make-up II

Post by buterfly »

Ghiocel_21 mi-ai luat o piata de pe inima. -1 punt de pe lista facut :)


Kristinka_23_
Posts: 2
Joined: 21 Oct 2012, 21:26

Re: Coafură și make-up II

Post by Kristinka_23_ »

Salutare asi dori sa ma ajutati in ce priveste intrebarea pe cine sa aleg pentru cuafura si makiaj k sunt in dilema intre Victoria Schimbator si Neli Covas si Olga Totok si Olga Suvorova!!!Astept cu nerabdare sfaturile d.stra!!!


Post Reply