Sunt ...nasa!!!

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
alina2012
Posts: 202
Joined: 27 Oct 2012, 22:20

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by alina2012 »

din pacate nu stiu in alta parte,am vazut cindva prin magazinele de suvenire asa sundukuri...daca o sa vad undeva,scriu numaidecit in ce magazine...


christa
Posts: 62
Joined: 06 Apr 2010, 23:00

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by christa »

Olyna wrote: Ms mult Christa....poate voi gasi da ma gindesc ca ar fi mai bine sai gasesc din Balti deoarece nunta va avea lok la Singerei si cred ca le va fi mai greu sa se deplaseze de la Chisinau....in privinta hotelului...finuta va fi in luna a 7 insarcinata deja si nu cred cai va arde de hoteluri....referitor la cadouri am mai prokurat kite ceva mia mai ramas de cumparat da credca de la MD deakuma.....nu ma pot decide ce sa cumpar pentru strinsul banilor....sunduk,pahar de cristal.....etc... :roll: rokia mio kos.....koafura mio fac la Balti si make-up la fel......succese si tie.....
Olyna, ti-au spus finii sa pregatesti tu recipientul pentru stransul banilor? De obicei mirii trebuie sa aiba grija. Daca totusi hotarasti sa iai tu, atunci la piata de flori de pe Banulescu ai putea gasi, cel putin ei au compozitii pe care le pun in astfel de ladite.
In luna a 7-a eu visam la un masaj :) credeam ca nu este permis, insa in saloane spa au oferte pentru insarcinate, de ele am aflat deja dupa ce am nascut. Nici nu stiu ce cadou ar fi nimerit pentru finii tai. Ma mai gandesc. Iata la Balti nu stiu daca sunt grupuri de copii si nici pe 999 nu cred sa puna anunturi:(


User avatar
dreamscape2012
Posts: 21
Joined: 12 Sep 2012, 14:08

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by dreamscape2012 »

Wa~ , ce ma bucur ca grupul viitoarele nase se mareste :P !!! Printre realizarile mele la acest Capitol se numara programarea la Dm. Schimbator Pentru coafura si la Dm. Covash Pentru make-up si poate faptul ca am gasit magazinul de unde voi comanda rochitele. Mai tre sa vad cu finutele, de ne apucam noi sa Puritan kimonouri.
Simbata asta merg cu o finuta sa vedem biserica la care au deci sa se cununa si déjà sa achit cununia, ca apparent i-au spus ca se achita toata suma de pe acum.
Nu am stiu ca tre sa cumparam noi, nanasii, bolul pentru bani, in orisice caz, gasiti multe si de toate la Calea Basarabiei, si casute, si boluri, si cosuri...
Mai tre sa ma gindesc ce sa iau la dezbracat, as vrea ceva deosebit, unde oare sa gasesc eu Asa ceva?!?!


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by Ninela »

Ladite (sundukuri) am vazut iin magazinul Maestro de pe str. Columna daca nu gresec intre Alecsandri si Armeneasca. Preturile variaza in functie de marime , noi care dorim sa-l luam e in jur de 200-250 lei . ;)


Image
Olyna
Posts: 8
Joined: 28 Jan 2013, 23:26

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by Olyna »

Ninela wrote:Ladite (sundukuri) am vazut iin magazinul Maestro de pe str. Columna daca nu gresec intre Alecsandri si Armeneasca. Preturile variaza in functie de marime , noi care dorim sa-l luam e in jur de 200-250 lei . ;)
8-) ms mult


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by Ninela »

Cu placere!!!


Image
christa
Posts: 62
Joined: 06 Apr 2010, 23:00

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by christa »

Dreamscape, comanzi rochitele de aici in md?


User avatar
dreamscape2012
Posts: 21
Joined: 12 Sep 2012, 14:08

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by dreamscape2012 »

Christa, le voi comanda din SUA deoarece sunt dezamagita de oferta de rochite de la noi. Avem citeva buticuri cu ceva selectie, dar preturile sunt exagerate cred eu. Oricum as prefera sa Masor si apoi sa cumpar, dar asta e. Merg la risc :)))


Viitoarele nanasele, stiu ca e o intrebare "sensibila", dar as vrea sa aflu cit planuiti sa "puneti pe masa" ? De nu in public, va rog sa imi raspundeti in privat. Va multumesc!!!


sunflower
Posts: 82
Joined: 03 Aug 2011, 23:00
Location: Londra,UK

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by sunflower »

Fetelor, viitoare nase, va recomand rochitele de seara de la Bienn Savvy, Bucuresti. Au o colectie de rochii de seara superbe, eu mi-am luat de acolo rochia de mireasa, dar cand voi fi nasa neaparat tot de la ei imi voi lua tinutele.


Girgana
Posts: 273
Joined: 29 Dec 2011, 00:00

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by Girgana »

sunflower wrote:Fetelor, viitoare nase, va recomand rochitele de seara de la Bienn Savvy, Bucuresti. Au o colectie de rochii de seara superbe, eu mi-am luat de acolo rochia de mireasa, dar cand voi fi nasa neaparat tot de la ei imi voi lua tinutele.

da sunt frumoase rochitele numai ca preturile cam ustura :D .Cea mai ieftina costa 400e...inseamna ca una medie costa in jur 700-800e. Cam scumpusor te costa nanashia 8-) .


Post Reply