Sunt ...nasa!!!

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by wildcat soul »

Fetelor o sa fim si noi la anul nasi :)) e o bucurie mare pentru noi, ne impacam foarteee bine cu viitorii fini:) problema e ca nu stiu cam ce rochita sa imi fac, dati- mi va rog ceva idei


Image
Diana_M
Posts: 4
Joined: 30 Sep 2014, 20:24

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by Diana_M »

Salut !
Vrem sa ne casatorim si nu gasim nasi de cununie.


Fefe
Posts: 83
Joined: 16 Oct 2012, 15:34

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by Fefe »

Dragi nase, cine are nevoie de rochitze...http://999.md/15337395, la un cumparator real cedez...


cutsa
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2014, 07:49

Urgent am nevoie de ajutor

Post by cutsa »

Fetelor va rog ajutati-ma .....cu ce v-ati dus cind ati dat colacii la nasi?ce cadouri sau care e procedura?


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Urgent am nevoie de ajutor

Post by InnaM »

cutsa wrote:Fetelor va rog ajutati-ma .....cu ce v-ati dus cind ati dat colacii la nasi?ce cadouri sau care e procedura?
cutsa gaseshti nenumarate sfaturi in tema respectiva. Vezi "Nasii parintzi spirituali" sau "Sunt...nasa" (viewtopic.php?f=2&t=90 )


Noi ne-am dus cu 2 colaci din cei mai marishori, ceva de acoperit nu mai tzin minte ce am pus (e.g prosop, fata de masa) shi inka un cadou p/u casa. Gaseshti mai multe optziunin in tema data. Ai putea inlocui colacii cu o torta, sau un panettone de exemplu, diacum depoinde de dorintze shi la kit de traditzionalishti sint viitorii nashi.

Bafta!


cutsa
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2014, 07:49

Re: Urgent am nevoie de ajutor

Post by cutsa »

InnaM wrote:
cutsa wrote:Fetelor va rog ajutati-ma .....cu ce v-ati dus cind ati dat colacii la nasi?ce cadouri sau care e procedura?
cutsa gaseshti nenumarate sfaturi in tema respectiva. Vezi "Nasii parintzi spirituali" sau "Sunt...nasa" (viewtopic.php?f=2&t=90 )


Noi ne-am dus cu 2 colaci din cei mai marishori, ceva de acoperit nu mai tzin minte ce am pus (e.g prosop, fata de masa) shi inka un cadou p/u casa. Gaseshti mai multe optziunin in tema data. Ai putea inlocui colacii cu o torta, sau un panettone de exemplu, diacum depoinde de dorintze shi la kit de traditzionalishti sint viitorii nashi.

Bafta!
Mersi mylt


Cataleya
Posts: 12
Joined: 12 Jan 2015, 16:36

Re: Urgent am nevoie de ajutor

Post by Cataleya »

cutsa wrote:Fetelor va rog ajutati-ma .....cu ce v-ati dus cind ati dat colacii la nasi?ce cadouri sau care e procedura?
Eu la fel nu stiam nimic la tema asta, insa uite eu cum am facut: Colacii i-am inlocuit cu niste prajituri delicioase si frumos ambalate (de la Morpho), am cumparat o sticla de vin bun si respectiv o fata de masa. Fata de masa am luat-o de la Viola Tex, dupa multe cautari in magazine de tip Jumbo, Elat etc.

Bafta :)


vica.m
Posts: 3
Joined: 28 Jul 2015, 22:41

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by vica.m »

salut la toti visitatorri acestui forum,este vriun tamada printre voi?fiiindca partecipati la multe nunti,sigur sinteti la curent cu ultimile tendinte.as vrea sa stiu in mediu ce sume de bani cadoneaza nassi la moment(2015) la o nunta?


vica.m
Posts: 3
Joined: 28 Jul 2015, 22:41

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by vica.m »

salut la toti visitatorri acestui forum,este vriun tamada printre voi?fiiindca partecipati la multe nunti,sigur sinteti la curent cu ultimile tendinte.as vrea sa stiu in mediu ce sume de bani cadoneaza nassi la moment(2015) la o nunta?


Irinela
Posts: 128
Joined: 31 Aug 2014, 10:54

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by Irinela »

vica.m wrote:salut la toti visitatorri acestui forum,este vriun tamada printre voi?fiiindca partecipati la multe nunti,sigur sinteti la curent cu ultimile tendinte.as vrea sa stiu in mediu ce sume de bani cadoneaza nassi la moment(2015) la o nunta?
Eu nu sunt tamada, dar cu certitudine pot mentiona ca la cite nunti nu am fost intre anii 2013-2015 peste tot erau plicuri si sumele nu au fost afisate, de aia nu cred ca tamada va v-a spune ceva interesant(poate ma gresesc)....dar, suma este stabilita in comun cu finii DVS si exista cazuri kind nasii pun pe masa 500eruo si tot de atita procura cadouri, sunt cazuri ca pun 5000 euro (am fost si la o asemenea nunta). Multi pun banii in dependenta ce li se pune pe colaci, dar sumele cred ca incep de la 500 euro.


<a id="timeline1132060" href="http://flines.ru/"> линейки на рабочий стол</a><script type="text/javascript" src="http://flines.ru/timelinejs/1132060.js"></script>
Post Reply