Cartea Nuntii (cartea cu urari pentru miri)

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Cartea Nuntii (cartea cu urari pentru miri)

Post by K_ID_25 »

Dragi miresici ,

am decis sa creez acest subiect din motiv ca el tot sare de la o tema la alta si cind vrei sa gasesti toata informatia iti ia foarte mult timp ca s-o culegi de peste tot.

Eu am sa plasez aici poze cu diferite carti de nunta (cu diferite idei) si voi tot completati cu ale voastre, cine si ce carte a avut la nunta si cit de bine a lucrat ideea ca viitoarele mirese sa stie daca se merita investitia si efortul.
Last edited by K_ID_25 on 04 Oct 2012, 09:07, edited 1 time in total.


Image
User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Cartea Nuntii (cartea cu urari pentru miri)

Post by K_ID_25 »

Image


Image
User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Cartea Nuntii (cartea cu urari pentru miri)

Post by K_ID_25 »

Image
Image
Image


Image
User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Cartea Nuntii (cartea cu urari pentru miri)

Post by K_ID_25 »

Image
Image


Image
User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Cartea Nuntii (cartea cu urari pentru miri)

Post by K_ID_25 »

La mine la nunta a fost valiza si in ea erau pixuri si plicuri in care lumea se apropia si lasa mesaje, la fel am pus stikere ca sa poata sigila plicurile. Din 170 de invitati (80 perechi) m-am ales cu 40 pliculete, pina si copiii au desenat. Din cite am inteles ideea a lucrat foarte bine , invitatii s-au distrat. Unica scapare a mea a fost ca dupa nunta nu aveam unde pastra toate pliculetele si a trebuit sa inventez si o cutiuta special pentru asta.


Image
User avatar
Libelula
Posts: 206
Joined: 17 May 2012, 09:04
Location: Romania

Re: Cartea Nuntii (cartea cu urari pentru miri)

Post by Libelula »

K_ID_25 wrote: Image
Panoul meu cu urari a dat roadele asteptate . Am primit multe biletele haioase, dar si din cele mai "oficiale" (au fost 67 la numar; hartiutzele ramase le voi folosi la cumatrie :P ). Invitatii mei au primit inspiratie direct de pe plicul cu intrebarea , iar imaginatia nu a avut limite. Avem si cateva desene cu viitoarea noastra familie :D S-au distrat si ne-am distrat ! Panoul a fost super, multumiri mesteritei ! ;)
Last edited by Libelula on 21 Nov 2012, 15:10, edited 1 time in total.


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Cartea Nuntii (cartea cu urari pentru miri)

Post by Alintush »

Image

iata si cartulia mea...cred ca e normal sa-mi para cea mai frumoasa :D
multumesc Irina


User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Cartea Nuntii (cartea cu urari pentru miri)

Post by K_ID_25 »

cite pagini din ea au fost scrise , si cite persoane ai avut la nunta ? cit de usor a fost sa mobilizezi lumea sa scrie ? si mai ales ceea ce au scris are ceva substanta sau e doar H2O ?


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Cartea Nuntii (cartea cu urari pentru miri)

Post by maryLand »

La mine au fost scrise majoritatea paginilor...niste urari foarte frumose, chiar desene...nu regret deloc ca am confectionat-o...paginile care au ramas le vom utiliza la cumatrie ;)


Image
User avatar
seyla
Posts: 659
Joined: 29 May 2012, 19:13

Re: Cartea Nuntii (cartea cu urari pentru miri)

Post by seyla »

In cartea noastra au fost scrise 17 urari, adica 17 pagini. Oaspeti au fost vre-o 68 de oameni. Am anuntat moderatoarea noastra, ca in timpul serii sa indemne lumea sa se apropie sa scrie cate ceva in carte. Din oaspetii care s-au apropiat, ma uitam ca scriau cu placere si mie asa imi pare bine sa recitesc aceste urari :D !
Viitoarelor mirese, eu va recomand sa faceti cartea nuntii, pentru ca este o amintire foarte frumoasa!

Modele de carti, ce mi-au placut:

Image
Image
Image


Image
Post Reply