Decorarea sălii 2

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Decorarea sălii 2

Post by marcelushka »

Felicitari, intradevar e un plus in lista ta. Baravo.


User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Decorarea sălii 2

Post by henrietta »

Nikutsa wrote:In sfirsit am gasit decora.md . Au exact culorile de care am nevoie :) ieri intimplator am intrat pe pagina lor , dupa atitea cautari . Mi sa mai luat o pietricica de pe inima :) Si m-am convins ca cine cauta gaseste , deaceea trebuie din timp de cautat pentru ca oferte sunt multe si variate , cum in cazul meu imi iese decorul la decora.md in jumatate de pret fata de diamant show si mult mai accesibil la ca la show.bis . Trebuie doar de cautat si de avut multa rabdare !
felicitari nicutsa, dar cam cit te costa ei si ce propun?


Image
Arishka
Posts: 102
Joined: 12 Aug 2013, 12:01

Re: Decorarea sălii 2

Post by Arishka »

Imi doresc piramida de pahare la furshet .Cine stie unde pot gasi si cam cit coasta?mersi
Image


User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Decorarea sălii 2

Post by K_ID_25 »

sunt unele sali care ofera asa serviciu cu paharele lor si cu chelnerul lor

eu gasisem un baiat care se specializa pe fourchette-uri pina la inceputul nuntii, ca eu vroiam lumea sa serveasca coktailuri in timp ce asteapta , si cerea 50 - 150 euro depinde de multe detalii si tin minte ca avea si piramida asta ca imi propunea sa puna cite o capsunica in fiecare pahar si sa toarne nush mai cum shampania ...

adica ceea ce vreau sa zis este ca sunt asa oameni, numai ca eu nu am nr lui de contact pentru ca il gasisem cu o zi inainte de nunta si pentru mine 150 eur atunci au rasunat ca 10000000 :D :D :D


Image
Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Decorarea sălii 2

Post by Nikutsa »

Arishka wrote:Imi doresc piramida de pahare la furshet .Cine stie unde pot gasi si cam cit coasta?mersi
Image
http://www.caramelstudio.md/catalog/services/piramid/ am avut si eu aceasta ide dar ma gindesc sa nu se creeze un haos... si am renuntat


Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Decorarea sălii 2

Post by Nikutsa »

Henrietta , eu am cerut un pachet minim decor pinza prezidiu , banturi pentru scaune 200 buc in culoarea nuntii , pinza masa intimpinare , numere pentru mese 16 buc. si panou aranjarea mese (+ suport chirie) . In total 3100 . Deja transportul e separat , sala se afla in afara orasului . Am cerut si o recipisa , mi-au dat fara probleme. Sper sa ramin multumita.
Ca comparatie : pentru acelasi pachet , diamant show cereau 500 euro , show bis pentru masa prezidiu pinza , masa intimpinare, numere masa + panou aranjare, servicii decorator si transport 4 400 .
Dar la ideea cu bantute pentru scaune si renuntasem, am mai gasit si la gloristar.md banturi dar erau dintr-un material care nu prea mia placut , in rest mai vazuzem pe odnok la cineva dar iarasi materialul nu mi-a placut.
Eu sincera sa fiu din start mi-am zis ca mai mult de 3000 de lei pe decor nu dau,poate avea sa las totul asa cum este dar nu mi-a placut aranjarea pe care o propune sala la prezidiu, anume pinza din fata . Sa fi fost putin mai draguta avea sa las totul asa cum este .Nu cred ca se merita sa fac mari investitii in decor ... decit daca ai niste bani in plus .


User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Decorarea sălii 2

Post by henrietta »

Nikutsa wrote:Henrietta , eu am cerut un pachet minim decor pinza prezidiu , banturi pentru scaune 200 buc in culoarea nuntii , pinza masa intimpinare , numere pentru mese 16 buc. si panou aranjarea mese (+ suport chirie) . In total 3100 . Deja transportul e separat , sala se afla in afara orasului . Am cerut si o recipisa , mi-au dat fara probleme. Sper sa ramin multumita.
Ca comparatie : pentru acelasi pachet , diamant show cereau 500 euro , show bis pentru masa prezidiu pinza , masa intimpinare, numere masa + panou aranjare, servicii decorator si transport 4 400 .
Dar la ideea cu bantute pentru scaune si renuntasem, am mai gasit si la gloristar.md banturi dar erau dintr-un material care nu prea mia placut , in rest mai vazuzem pe odnok la cineva dar iarasi materialul nu mi-a placut.
Eu sincera sa fiu din start mi-am zis ca mai mult de 3000 de lei pe decor nu dau,poate avea sa las totul asa cum este dar nu mi-a placut aranjarea pe care o propune sala la prezidiu, anume pinza din fata . Sa fi fost putin mai draguta avea sa las totul asa cum este .Nu cred ca se merita sa fac mari investitii in decor ... decit daca ai niste bani in plus .
Mersi pt raspuns si sper ca decorul sa fie dupa asteparile tale, eu ma gindeam ca voi face singura totul (decor prezidiu, scaune etc) insa vreau sa am si un plan de rezerva in caz ca nu reusesc


Image
User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Decorarea sălii 2

Post by henrietta »

henrietta wrote:
Nikutsa wrote:Henrietta , eu am cerut un pachet minim decor pinza prezidiu , banturi pentru scaune 200 buc in culoarea nuntii , pinza masa intimpinare , numere pentru mese 16 buc. si panou aranjarea mese (+ suport chirie) . In total 3100 . Deja transportul e separat , sala se afla in afara orasului . Am cerut si o recipisa , mi-au dat fara probleme. Sper sa ramin multumita.
Ca comparatie : pentru acelasi pachet , diamant show cereau 500 euro , show bis pentru masa prezidiu pinza , masa intimpinare, numere masa + panou aranjare, servicii decorator si transport 4 400 .
Dar la ideea cu bantute pentru scaune si renuntasem, am mai gasit si la gloristar.md banturi dar erau dintr-un material care nu prea mia placut , in rest mai vazuzem pe odnok la cineva dar iarasi materialul nu mi-a placut.
Eu sincera sa fiu din start mi-am zis ca mai mult de 3000 de lei pe decor nu dau,poate avea sa las totul asa cum este dar nu mi-a placut aranjarea pe care o propune sala la prezidiu, anume pinza din fata . Sa fi fost putin mai draguta avea sa las totul asa cum este .Nu cred ca se merita sa fac mari investitii in decor ... decit daca ai niste bani in plus .
Mersi pt raspuns si sper ca decorul sa fie dupa asteparile tale, eu ma gindeam ca voi face singura totul (decor prezidiu, scaune etc) insa vreau sa am si un plan de rezerva in caz ca nu reusesc
P.S. pretul e foarte bun ;) :)


Image
Arishka
Posts: 102
Joined: 12 Aug 2013, 12:01

Re: Decorarea sălii 2

Post by Arishka »

Nikutsa wrote:
Arishka wrote:Imi doresc piramida de pahare la furshet .Cine stie unde pot gasi si cam cit coasta?mersi
Image
http://www.caramelstudio.md/catalog/services/piramid/ am avut si eu aceasta ide dar ma gindesc sa nu se creeze un haos... si am renuntat
Multumesc....Ce ai invedere ''haos''???


Christiana
Posts: 42
Joined: 16 Sep 2013, 18:30

Re: Decorarea sălii 2

Post by Christiana »

Buna seara dragele mele.....vreau sa va impartasesc una din ideile mele pentru decorul nuntiii...am studiat pe net si mi-a placut Tematica :Floarea Soarelui...dar.....nustiu cum se va privi buchetul miresei :( as vrea sa stiu si parerile voastre..multumesc


Post Reply