Golden Lion/ Codru

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
olesea88
Posts: 67
Joined: 23 Oct 2013, 15:00

Re: Golden Lion/ Codru

Post by olesea88 »

Mdea Girgana, pacat ca ati ratat trecerea dintre ani din cauza unor oameni neadecvati Cred ca asta e efectul "bunei publicitati" pe care o au pe piata si a numarului mare de clienti. Probabil ca nu stiu ca bunul nume trebuie nu doar creat, dar si pastrat. - See more at: viewtopic.php?f=2&t=2063&start=60#sthash.x0p9mqpM.dpuf

Dar Olecika d-voastra cred ca stati seara de seara si numarati clientii Versenz-ulul si a altor restaurante de le cunoasteti numarul. :)


Girgana
Posts: 273
Joined: 29 Dec 2011, 00:00

Re: Golden Lion/ Codru

Post by Girgana »

olesea88 wrote:Vreau si eu sa aduc o replica pentru Girgana, care a spus ca a sarbatorit la Golden Lion, de fapt a achitat pentru copii dar au stat si distrat maturii :D rusine. Meniul pentru copii nu se deosebea de cel pentru maturi,noi tot am sarbatorit acolo si am ramas foarte multumiti. Dar ce sa faci moldovenii de genul Girgana sunt foarte mincaciosi,profitori si cu pintecele gras inainte. :D


Draga olesea88,as fi vrut sa te vad pe tine, nemancacioasa,super darnica si cu burta plata ,cum avea sa stai in mijlocul salii in picioare la ora 12,cand toti sarbatoreau si puneau la " pintecele gras"!!! Ma bucur pt tine ca te-ai vesilit ,cat eu stateam in picioare cu copilul in brate si ma uitam la tine cum papai bine! Esti dezinformata,dar meniul pt copiii mai marisori, de 8-10 ani era de 250lei si cu siguranta nu era la fel ca cel de 950. Ma uimesc ,oamenii ca tine,puteai sa scrii ca tu te-ai distrat de minune,dar nu sa comentezi in asa hal! Si vreau scuze pt ultima fraza! Este fara de simt ce ai scris tu!!!


olesea88
Posts: 67
Joined: 23 Oct 2013, 15:00

Re: Golden Lion/ Codru

Post by olesea88 »

Girgana, chiar imi pare rau daca v-am ofensat personal pe D-voastra, dar vreau sa mentionez ca am petrecut si noi in acea sala, am observat ca administratoarea nu era, dar am vazut ca va aducea mincare o doamna in rosu, care chiar nu semana a bucatareasa si a tot carat la masa voastra mincare si sampanie. Am fi vrut sa avem si noi atit tupeu. Am inteles ca si muzica tot nu v-a fost pe plac?


Girgana
Posts: 273
Joined: 29 Dec 2011, 00:00

Re: Golden Lion/ Codru

Post by Girgana »

De mizica nu am zis nimic,muzica ca muzica a fost,nu am avut obiectii la ea. Doamna aia in rosu si era bucatareasa principala,care intr-un tirziu a fost trimisa de administratoare,dupa mai multe vizite la ea in cabinet. Tu vedeai cum ea aducea farfurii la ora 12,pe cand restul lumii statea la masa de la 10 si nu ai vazut cu ce fatsa si cu ce cuvinte ironice ni le punea pe masa. Asta a fost cel mai obijduitor! Si nici mari scuze nu am auzit,ca a fost greseala lor ca au incurcat si au facut o masa de 20 de persoane,pe cand noi eram 27. Si nu a fost tupeu din partea noastra,ci doar dorinta sa avem pe masa ceia ce am achitat!Si apropo de sampanie,am avut o sampanie la 7 persoane,nu mi se pare ca tare ne-au alintat :D .
Anul trecut am sarbatorit in sala bordo,tot la ei si a fost bine,i-am laudat apoi tot anul si i-am recomandat :D la toti. Insa anul asta,nu am avut asa noroc! Eu am scris ce am patit noi,mai departe fiecare alege ,sa mearga la ei s-au nu!


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Golden Lion/ Codru

Post by Olecika »

Olesea, nu am înțeles replica ta :) si dacă am zis de număr înseamnă ca știu ce zic ;)


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Golden Lion/ Codru

Post by InnaM »

Fetelor, nu cred ca e cazul sa intratzi in polemica p/u ca nu se merita.

Olesea88 nu shtiu ce legatura ai cu acest local shi nici nu ma intereseaza. Aici sint binevenite shi comentariile bune shi cele mai putzin bune in dependentza de experientza, cu privire la un local/prestator sau altul. Daca ai asistat shi tu la acelash eveniment in acest local te invitam sa-tzi imprtasheshti din experientza placuta, bachiar ar fi binevenit. Insa comentarii de genul "moldovenii de genul Girgana sunt foarte mincaciosi,profitori si cu pintecele gras inainte." sint deja o insulta la adresa Girganei shi una de prost gust. Iar daca Admin nu observa, noi celelate miresici NU vom admite.

Ar trebui sa dai dovada de mai multa eticheta shi bun simtz. Shi daca tot generalizam, noi moldovenii mai avem o calitate (una asupra careia ar trebui sa reflectionezi bine) shi anume, de a sari direct la concluzii, de a judeca fara a shti situatzia, de a pune o inscriptzie pe o anumita situatzie fara a shti despre ce merge vorba.

Shi inka ceva, ai deacum o oarecare experientza pe forum, shi ar trebui sa shtii cel putzin cum sa faci "quote" unui mesaj, p/u ca nu se mai intzelege nimic.

Eu zic sa punem punct acestei discutzii aici, shi sa lasam loc p/u comentarii intradevar utile p/u miresicile care se informeaza.


lika
Posts: 43
Joined: 06 Jan 2012, 00:00

Re: Golden Lion/ Codru

Post by lika »

Dragele mele, nu vreau sa sar in apararea acestui local, desi multe momente evenimente din viata mea le-am petrecut in acest restaurant si au fost organizate de acesti oameni. Suntem oameni imperfecti si e firesc sa gresim. Uneori o mica neintelegere poate deveni o problema mare. De aceea e nevoie de tact, rabdare si intelegere chiar daca e vorba de seara de revelion sau alt eveniment. Lucrez in sfera de deservire, nu vreau sa raspund pentru toti, dar credeti-ma facem o munca grea, deservim oameni educati, mai putini educati :oops:
Eu am fost anul trecut in sala verde si linga masa noastra era o gasca care au comandat 15 locuri si au venit 20pers si tot stateau in picioare cu fete inacrite, nu aveau locuri caci o masa nu poti s-o disfaci nu e in cort la mama acasa si mincare nu se inmulteste hai sa fim seriosi, cind incercam sa fim mai smecheri nimerim in situatii penibile si incercam sa cautam vinovati, ba mincarea nu e gustoasa, ba deservirea etc. Interesant o sala cu aproximativ 200 de pers, doar voi nemultumiti, mai inteleg sa fi scris toti 200 ca au achitat 950lei si au mincat de 250 lei
E foarte usor sa strici reputatia cuiva, credeti-ne e o munca asidua , nopti nedormite si nervi stricati. Noi suntem 200 per ei sunt doar citeva pers care muncesc pentru a ne crea conditii pentru a ne distra.
Trebuie sa pretuim munca fiecarui a servitoarei, a chelnerului, munca tuturor chiar daca e achitata, deoarece suntem oameni cu cei sapte de acasa...si ne va fi mai usor sa trecem cu privirea greselile altora.
Succes


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Golden Lion/ Codru

Post by Olecika »

Referitor la asemenea situatii, nu cred ca este vorba anume despre deteriorarea imaginii unui local, si nu comentariul Girganei va aduce o imagine urita restaurantului Golden Lion.

Ideea e ca asemenea situatii se intimpla uneori, si eu cred ca trebuie sa le comunicam. Poata la anul viitor o alta mireasa de pe forum va dori sa sarbatoreasca revelionul la Golden Lion si ea deja va sti la ce sa fie atenta. Si faptul ca un local sau un prestatort are o imagine buna pe piata, nu inseamna ca nu este loc si de mai bine sau ca nu se pot intimpla situatii neplacute, pe care trebuie sa le solutioneze corect si avantajos pentru ambele parti (ceea ce din cite am inteles nu s-a intimplat in situatia Girganei).


Girgana
Posts: 273
Joined: 29 Dec 2011, 00:00

Re: Golden Lion/ Codru

Post by Girgana »

Mersi ,Olicika,mi se pare ca tu ai inteles corect ce am zis eu si adevarata indignare la ce a fost. Mi se pare ca am scris destul de clar ,care a fost situatia,si nu am achitat pt 15 persoane si ne-am dus 30,am achiatat pt 27 si am fost 27!!! Am impresia ca unele fete au citit peste un rand mesajul meu 8-) . Si fetelor ,care cu toate ca ii aparati cu asa inversunare,sincer nu va doresc sa va ciocniti de asa atitudine in zilele importante din viata voastra. Pace si sanatate la toate! ;)


lika
Posts: 43
Joined: 06 Jan 2012, 00:00

Re: Golden Lion/ Codru

Post by lika »

Girgana mai sus ai scris "amachitat pt 27 de persoane si 2 copii,ca in seara de revelion sa ajungem sa avem o masa de 20 de persoane si o masa bagata intr-un colt dupa un stalp organizata pt copiii " deci era o masa organizata pentru copii pentru 2 copii? la care vau asezat 27 de maturi?? ceva nu e clar?putea sa fie un incurcatura cu nr. de copii probabil??
Incredibil deoarece despre acest restaurant ce tine de bucatarie se vorbeste numai de bine, nu s-a auzit ca clientii sa se plinga de cantitate si pretul meniul. Putea fi doar o neintelegere 100%

Stiu din propria experienta ca sa organizezi o gasca la restaurant e foarte greu, sunt mai multe persoane dar se ocupa una doar cu achitarea, sunatul mi se pare mai usor sa organizeze o nunta decit cu gastile sa mergi undeva (unuia ii place, altuia nu , cuiva i se pare scump, trebuie sa cersesti bani de la fiecare apoi nu vin platesti pentru cineva)
Last edited by lika on 05 Jan 2015, 12:57, edited 2 times in total.


Post Reply