DJ la nunta

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
lana2015
Posts: 5
Joined: 11 Feb 2015, 14:11

Re: DJ la nunta

Post by lana2015 »

Da, moderatoarea a fost Viorica Radu. Ea este animatoare la radio Noroc, de asemenea, am fost multumiti de felul cum a moderat nunta noastra.


Buzik
Posts: 28
Joined: 24 Sep 2015, 21:02

Re: DJ la nunta

Post by Buzik »

Salut fetele. Sunt in cautarea de dj p-ru nunta. La moment aleg intre Dj Oops si Dj Sances. Putetsi sa imi spunetsi va rog cine a auzit sau shtie de dj oops??


michelle
Posts: 10
Joined: 28 May 2015, 09:43

Re: DJ la nunta

Post by michelle »

Noi l-am ales pe DJ Jarcov...Nunta e in octombrie..iti spun pareri dupa nunta ))
Cind ne-am intilnit cu el mi s-a parut foarte de treaba si responsabil..Si pareri bune am auzit despre el :)


bantik
Posts: 18
Joined: 30 Mar 2016, 22:27

Re: DJ la nunta

Post by bantik »

Fetele, voi ce DJ ati avut la nunta, si cum a fost?


Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: DJ la nunta

Post by Kitsurica »

eu l-am luat pe sunny fish, vedem cum va fi, in genere dj la nunti se bucura de popularitate si tinerii insuratei ramin multumiti, am citit foarte multe pareri pozitive despre ei. Din lucrurile care ar trebui de atras atentia este de vr. in prealabil ce muzica ati dori sa auziti la petrecere ( stilul ) care sub nici o forma nu ati dori ( manele eu de ex.) ceva piese preferate, deasemenea dansul mirilor sa-i dati piesa anume dupa care ati repetat dansul, atit dupa lungimea dansului ca de multe ori sunt citeva piese de acelas fel, iar daca sunteti mai pretentiosi de vr. de aparatura pe care o vor avea, in rest parca nu am auzit pe cineva sa fi avut dj si sa fi dat in bara, ba din contra, cum va fi la mine ma expun dupa nunta.


bantik
Posts: 18
Joined: 30 Mar 2016, 22:27

Re: DJ la nunta

Post by bantik »

asta vrem si noi, sa nu o dam in bara, stiu ca si dj sint diferiti dar eu vreau unul cu experienta anume la nunti. parintii zic ca la nunta trebuie muzicanti cu intrumente si muzica vie, ca dj nu-i pentru o nunta. de asta imi fac griji sa-l alegem pe cel potrivit.

acum 1 an am fost la o nunta cu dj, dar muzica a fost tare proasta (inclusiv piese rusesti) nustiu poate mirii au vrut asa, dar oaspetilor nu le-a prea placut, multi fiind mai in virsta, nici nu au dansat. mirii sint moldoveni ambii, si la nunta nu au avut oaspeti din alte tari.

cind e nunta voastra? petrecere frumoasa!


Buzik
Posts: 28
Joined: 24 Sep 2015, 21:02

Re: DJ la nunta

Post by Buzik »

Am avut nunta pe 20 mai si la noi a fost Dj Oops, eu am ramas foarte multumita, el vede la ce reactionau cel mai bine invitatii si punea muzica potrivita.Oricum voi cind va intelegeti cu un dj puteti sa ii spuneti de la inceput pe ce gen de muzica ati vrea sa fie pus accentul. La mine parintii initial cind au auzit de dj tot de la inceput au fost impotriva ,dar mie nu imi pare rau absolut deloc si sa dau timpul inapoi tot dj as lua. Muzica vie e foarte frumos,dar acuma sunt asa niste preturi,eu cind ma interesam ceea ce doream era in jur la 3 mii euro. Am fost la nunta unde era dj sancez,tare mi-a placut, despre sunny fish tot numa de bine am citit, Dj Bond pe alt forum foarte mult despre el am am citit numai de bine, conducatorul la fel ne la recomandat pe el si deja pe dj oops si noi l-am ales pe al doilea ))) succese in cautari


Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: DJ la nunta

Post by Kitsurica »

nunta va fi pe 8 august si am ales Dj, asta a fost al doilea plus pus in lista cu pregatiri dupa sala si ne-am intilnit sa dam arvona chiar tot atunci, deci a fost o decizie pe care noi nu o regretam, dar cu-i ii spunem ca vom avea dj parca le dam cu sare in ochi si ne descurajeaza cum pot, si fara ca macar sa stie le pare ca o sa fie cea mai nasol nunta la ca care vor merge, imi pare bine ca macar mai am nervi si pentru asta. Iar astazi am aflat ca deja nu mai avem invitat special la nunta, a refuzat cind am zis ca noi o sa avem dj, ne-am povestit istorii cum la o nunta un dj a stricat nunta si ne-a sfatuit sa luam muzicanti de aceiasi bani, iata ca si asa se poate intimpla.


Malyna
Posts: 15
Joined: 01 Mar 2016, 23:04

Re: DJ la nunta

Post by Malyna »

Nu ascultati pe nimeni, e nunta voastra, faceti totul dupa bunul plac. DJ la nunta imi place mult, am fost la astfel de nunti, si a fost super. La fel am optat pentru DJ. Lumea are atitea stereotipuri...ma confrunt cu asta in fiecare zi... Nu poti face pe plac tuturor! O nunta frumoasa iti doresc!


anisoaraBaciu
Posts: 16
Joined: 29 Feb 2016, 13:47

Re: DJ la nunta

Post by anisoaraBaciu »

ce prostie.... Lume daca aveti placerea de o alegere, mergeti mai departe cu ce ati deciz.... da intaleg ca totul depinde si ce oaspeti o sa aveti la nunta cine si ce prefera, la noi se cere popular ca oaspetii de la sud si am hotarit sa luam o formatie buna ( eu imi cer sucuze poate o sa para urit da nu am luat formatie la un pret de un dj, am ales formatia buna si pret omenesc), dar daca este apreciat mai mult muzica estrada, muzica in zilele noastre si ceva retro pentru parintii desigur ca Dj bun o sa faca fata, ca sunt dj buni


Post Reply