Invitații de nuntă II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Radutu
Posts: 90
Joined: 27 Mar 2014, 15:33

Re: Invitații de nuntă II

Post by Radutu »

Fleur de lis wrote:Nu chiar smarald Ollga, dupa cum ai mentionat, e cam palid. Imi vine foarte greu sa coordonez de la distanta, mai ales cu nuantele de verde. Am trimis prestatorilor o imagine cu culoarea care mi-o doresc si fiecare o vede diferit nu stiu de ce. Am ramas si eu la ce este, cred ca de la smaral v-om ramane doar cu verde obisnuit, oricum sper sa arate bine.
Fleur de lis nu te indispune invitatii sunt foarte originale si inteleg ce inseamna sa faci tot de la distanta, vrei sa vezi tu culoarea sa pipai hirtia sa vezi daca e calitativa , eu de pe loc si cita bataie de cap am avut , ce e drept trebuie sa recunosc ca sunt pretentioasa si perfectionista , pina nu ese asa cum imi inchipui nu ma las , mie Olesea imi facuse vreo 3 , 4 modele cu nuante diferite si tot nu ma puteam hotari ca parca toate imi placeau, de asta vs nici nu se implica el zice ca astea sunt niste fleacuri, iata muzica si bautura asta e ceva serios, aici il citez.


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Invitații de nuntă II

Post by romanct1 »

Radutu inca nu ma costat dar o sa ma coste, dau la inceputul lunii Iunie lista invitatilor shi doamna o sami arate macheta inainte de a le tipari. pe scurt invitatiile sunt 16 lei plus 1,5 pentru tiparirea numelui invitatului in parte, total 17,5. Ma gindesc ca marginile sunt mai accentuaate shi strabat prin hirtia ceea. Dar mau intrigat mult, ramine sa ne gindim la text scurt clar si cu putin umor sa ne carcterizeze pe noi :)


User avatar
Fleur de lis
Posts: 57
Joined: 05 Aug 2013, 17:41

Re: Invitații de nuntă II

Post by Fleur de lis »

Multumesc mult pentru incurajare, Dragelor!
Radutu, Vs al meu fix asa spune, dar cand vede ca ma apuca nervii sau ma pun pe plans ap se implica mai intens, daca nu cu toate detaliile macar cu ridicarea 'боевого духа' cum s-ar spune :)
Romanct1 foarte interesante invitatii, ceva vesel si deosebit. Posibil sa fie facute ca tablele astea mici pentru copii, cu magneti. Apropo, omuletii din imagine sunt foarte draguti, te uiti la fetisoarele lor si deodata apare zambetul.


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Invitații de nuntă II

Post by romanct1 »

merci, eu vreau sai inlocuiesc cu omuletii din "Love is.." sa corespunda cu tema retro a nuntii

Apropo culoarea invitatiilor e frumoasa shi plcuta, nu te indispune, nu obeseste ochiul. Cum spun VS al meu fii calma ca oricum 100% nu iese cum iti doresti, savureaza momentele de pregatire ;). Eu tot monitorizez totul de la departare, shi stiu ca e greu. Rabdare shi succese ;)


User avatar
Fleur de lis
Posts: 57
Joined: 05 Aug 2013, 17:41

Re: Invitații de nuntă II

Post by Fleur de lis »

Multumesc mult, Romanct1! M-am resemnat deja ca nu va fi cum mi-am imaginat, dar oricum sunt sigura ca va fi bine!
Foarte frumoasa ideea cu omuletii din ''Love is...'' !!! Bafta in toate pregatirile!


Sanda244
Posts: 7
Joined: 26 Jan 2014, 19:34

Re: Invitații de nuntă II

Post by Sanda244 »

fetelor ajutor! De unde pot lua foarfece sau vre-un aparat care face asemena dantelutza pe marginile invitatziilor?


Tanya_d
Posts: 57
Joined: 04 Jul 2013, 12:18

Re: Invitații de nuntă II

Post by Tanya_d »

Sanda244 wrote:fetelor ajutor! De unde pot lua foarfece sau vre-un aparat care face asemena dantelutza pe marginile invitatziilor?
La magazinul Azur de pe Sciusev ...intre Bodoni si Puskin...Acolo gasesti un sortiment larg de perforatoare de diferite tipuri inclusiv si care fac danteluta pe margini :)


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Invitații de nuntă II

Post by CristinaB »

La PaperMax, adresa electronica este bumaga.md....eu am luat cu 14 lei bucata


Image
Lukianov
Posts: 64
Joined: 02 Jul 2013, 17:36

Re: Invitații de nuntă II

Post by Lukianov »

Fetelor spunetzimi va rog cu ce taiati cartonu pentru invitatzii,tare mar interesa cel mare din care es 9bucA4?


Post Reply