Primul dans II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Primul dans II

Post by maryLand »

Melodia pe care veţi pluti în paşi de dans trebuie să fie una deosebită, trebuie sa fie un moment magic, unic, special.
Image


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Primul dans II

Post by maryLand »

Top cintece dansate de miresicile de pe forum :!: :

1. Gh.Gheorghiu "Unde dragoste nu e.."
2. Iosif Ivanovici- "Valurile Dunarii"
3. Victor Cojocaru "Dans de nunta"
4. David Gray - This years Love
5. La Valse d'Amelie (Orchestre)
6. Bryan Adams-Have you ever really loved a woman
7. Francois Feldman - Les valses de Vienne
8. Shania Twain - From this moment
9. Dirty Dancing soundtrack-"Time of my life"
10. Anastasia-Once Upon a December
11. Safura-Drip Drop
12. Céline Dion - Pour que tu m'aimes encore
13. Directia 5 - primul vals
14. "AT LAST" de Beyonce
15. Ovidiu Comornic - Esti mireasa vietii mele
16. Eugeniu Doga- Tandra si gingasa mea fiara
17. Mio Bello Bello Amore - Cirque du Soleil
18. Whitney Houston - I Have Nothing
19. Christina Perri feat. Steve Kazee - A thousand years
20. Marc Anthony - Love Is All


Image
Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Primul dans II

Post by Nikutsa »

La mine mai mult timp in top a stat Love it's all Mark Anthony , dar intr-un final am ales Celine Dion -I'm Your Lady :)
P.S. Unde dragoste nu e ... e o piesa ft frumoasa , dar mi se pare trista pentru primul dans...


irinutza22
Posts: 72
Joined: 23 Jul 2012, 09:18

Re: Primul dans II

Post by irinutza22 »

Noi am dansat pe cintecul Marc Anthony and Tina Arena- I Want to Spend My Lifetime Loving You.


User avatar
tibberoon
Posts: 225
Joined: 02 Mar 2012, 13:49
Location: Chisinau
Contact:

Re: Primul dans II

Post by tibberoon »

Dansul nostru e gata/ Ieri am repetat in sala si daca sincer la cite repetitii am facut, mai bine lasam vreo 3-4 la sala.
E o mare diferenta sa dansezi pe plita. Ne-a fost tare greu, la noi valsul fiind unul rapid in unele momente simteam ca acus acus si zbor.

Mai vine coreograful in ziua nuntii la sala sa facem o repetitie cu rochia si sper sa fie bine.


http://tibberoon.wordpress.com/
Capsunica
Posts: 220
Joined: 19 Jul 2012, 19:31

Re: Primul dans II

Post by Capsunica »

Noi dansam pe piesa celor de la Aerosmith - Crazy. :!: si este asa un superdans!!!
dar de abia azi mi-am dat seama - rochia mea e pufoshica si relativ grea, cum o sa dansez in ea? eu stiu ca multe mirese string cu boldurile ca sa o faca mai scurta, da? CE sa fac cu rochia mea? Mie nu mi-e comod sa fac pasi inapoi in ea. FEtelor, recomandati ceva ca eu nu pot sa dorm din cauza asta. Nu vrea ca rochia sa-mi strice frumusetea de dans...


User avatar
tibberoon
Posts: 225
Joined: 02 Mar 2012, 13:49
Location: Chisinau
Contact:

Re: Primul dans II

Post by tibberoon »

Capsunica wrote:Noi dansam pe piesa celor de la Aerosmith - Crazy. :!: si este asa un superdans!!!
dar de abia azi mi-am dat seama - rochia mea e pufoshica si relativ grea, cum o sa dansez in ea? eu stiu ca multe mirese string cu boldurile ca sa o faca mai scurta, da? CE sa fac cu rochia mea? Mie nu mi-e comod sa fac pasi inapoi in ea. FEtelor, recomandati ceva ca eu nu pot sa dorm din cauza asta. Nu vrea ca rochia sa-mi strice frumusetea de dans...
Hmm. ca varianta poti sa o scurtezi cu bolduri, dar:
-Sa ai multe bolduri si timp la dispozitie
-Sa fie o persoana care sa o faca normal, altfel va arata foarte aiurea.

Si rochia mea e pufoasa dar eu nu am probleme cind fac pasi, cercurile o misca si astfel nu ma incurca deloc


http://tibberoon.wordpress.com/
Mihaella52
Posts: 3
Joined: 01 Aug 2013, 09:39

Re: Primul dans II

Post by Mihaella52 »

salut fetele, am inceput si noi acum sa invatam dansul, la noi o sa fie vals, dar imi pare ca nu se va primi nimic...avem momente unde trebuie de dansat intr-un tempou foarte rapid...ah ce ma mai tem ca la nunta de emotii o sa uitam totul si nu se va primi...dar deja e prea tirziu sa invatam alt dans :( :?


Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Primul dans II

Post by Nikutsa »

Dansul e mai greu decit ne-am imaginat noi :) la primele repetitii uitam pina la urmatoarea figurile invatate si la fel parea ca nimic nu o sa se primeasca . Acum am ajuns la etapa cind repetam intregul dans si e asa de frumos :) Cu rabdare si mai multe repetitii chiar si acasa o sa vezi ca totul se va primi !


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Primul dans II

Post by catiushka »

fetelor spuneti-mi si mie va rog cine va pregateste dansul si de cit timp e nevoie?
noi nu sintem acasa si nu stim daca o sa reusim inainte de nunta :( :?


Post Reply