Rochia de mireasă 3

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
tiusa
Posts: 19
Joined: 22 Nov 2011, 00:00

Re: Rochia de mireasă 3

Post by tiusa »

imi vind rochita cusuta pentru photoshooting.

https://www.flickr.com/photos/70808832@ ... 301049641/

si pe cea de mireasa. Este Rosa Clara cu acte originale, modelul Abanico 2012.

https://www.flickr.com/photos/70808832@ ... 314556654/

preturi si detalii prefer sa dau in privat. - See more at: viewtopic.php?f=2&t=41&start=400#sthash.Ra48xd4f.dpuf


alise
Posts: 34
Joined: 17 Oct 2013, 16:57

Re: Rochia de mireasă 3

Post by alise »

am fost si eu ieri la proba, rochita a inceput sa prinda forma si imi place foarte mult cum se primeste :) abia astept sa fie gata :)


mariana92
Posts: 23
Joined: 22 Jan 2014, 01:16

Re: Rochia de mireasă 3

Post by mariana92 »

http://idealmariaj.md/stoc
Fetele, rochii la preturi speciale


User avatar
Fleur de lis
Posts: 57
Joined: 05 Aug 2013, 17:41

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Fleur de lis »

HELP!!! Fetelor am nevoie de un sfat!!! Am fost deja nu stiu la cate saloane si nu am gasit inca rochia potrivita, ieri am fost la Jumbo si am vazut cateva rochite dar nu sunt sigura ca-si merita banii. Azi am fost la calea basarabiei si imi par rochiile cam aceeasi calitate ca la Jumbo doar ca mai ieftine. Ce prezinta rochiile la Jumbo, merita de cumparat de acolo?


KORYNA
Posts: 91
Joined: 08 Dec 2012, 00:40

Re: Rochia de mireasă 3

Post by KORYNA »

Eu am o cunoscuta de la calea basarabiei care detine mai multe buticuri pentru nunta si mea zis ca unele buticuri de la Jumbo umpara de la ei rochii si le vind in saloanele lor cu preturi duble sau triplu. asa ca nu se merita banii


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Rochia de mireasă 3

Post by romanct1 »

Fleur de lis wrote:HELP!!! Fetelor am nevoie de un sfat!!! Am fost deja nu stiu la cate saloane si nu am gasit inca rochia potrivita, ieri am fost la Jumbo si am vazut cateva rochite dar nu sunt sigura ca-si merita banii. Azi am fost la calea basarabiei si imi par rochiile cam aceeasi calitate ca la Jumbo doar ca mai ieftine. Ce prezinta rochiile la Jumbo, merita de cumparat de acolo?
Eu tare mai retraiesc ca no sami gasesc rochie :? apropo este ceva frumos la Calea basarabiei? Mie din toate colectiile analizate din majoritatea saloanelor ce isi afiseaza asortimentul pe net mia placut doar o rochie din salonul Apriori, adica miau mai placut din colectia Tatiana Mucha vrio 2 dar pretul e mult mai mare decit miam planificat. Deja cind vin in tara din primele zile ma apuc de cautat.

cit de Jumbo stiu ca inainte le aduceau de la odesa rochiile si puneau preturi duble sau triple.


Saraswati
Posts: 3
Joined: 22 Jun 2014, 20:35

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Saraswati »

Image
vind rochia mea de mireasa
marimea 42-44 (S-M), inaltimea 165-170,
culoarea alba
in stare ideala
nu a fost cununata
https://plus.google.com/u/0/photos/1135 ... 9178480913


User avatar
Fleur de lis
Posts: 57
Joined: 05 Aug 2013, 17:41

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Fleur de lis »

Multumesc mult, fetelor. Eu am nunta pe 12.07 si imca nu pot gasi rochia... imi placuse putin una de la Ocazia, si acum in disperare ma gandeam ca merg si o iau pe aceea, dar ei au plecat in vacanta si se redeschid tocmai pe 3.07...


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Rochia de mireasă 3

Post by catiushka »

fleur de lis nu dispera
ai sa o gasesti tu pe ea sau o sa te gaseasca ea pe tine pin la nunta,

daca tu stii sigur ce vreai, adica daca ai un model pe care-l vreai reusesti si s-o cosi, croitoreasa mea cu echipa au facut in 7 zile 3 rochii de mireasa pt expozitia de la moldexpo asa ca totul e posibil, preturile nu-s exagerate si ce mie mi-a placut ca-n pret intra si juponul si voalul, nu tre sa alergi in alta parte sa le cauti
daca ceva apeleaza, sper sa gasesti o solutie si nu te stresa tare, intotdeauna este o iesire din situatie ;)


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Rochia de mireasă 3

Post by InnaM »

Fleur de lis wrote:Multumesc mult, fetelor. Eu am nunta pe 12.07 si imca nu pot gasi rochia... imi placuse putin una de la Ocazia, si acum in disperare ma gandeam ca merg si o iau pe aceea, dar ei au plecat in vacanta si se redeschid tocmai pe 3.07...
Fleur, vreau sa reamintesc ca eu am ajuns in tzara la 30 august (in plin sezon de nuntzi) shi nunta urma sa aiba loc pe 13 Sep. Era shi inainte de weekend, Vineri, shi aveam numai o zi la dispozitzie sa-mi caut rokia pentru ca a doua zi aveam alt zbor organizat. Nici nu prea shtiam toate saloanele shi care pe unde se aflau. Cu toate astea am gasit rokitza perfecta, ea ma ashtepta pe mine :D Cum zice shi catiushka, nimic nu-i imposibil. Important e sa fii calma shi optimista. Ea saloanele de la un capat shi multa bafta!! Tzine-ne la curent, itzi tzinem pumnii!! :)


Post Reply