Rochia de mireasă 3

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Vio P
Posts: 49
Joined: 11 Sep 2014, 22:11

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Vio P »

Fetelor, vreau sa impartasesc cu voi nedumeririle mele in privinta rochitei. in pofida la aceea ca ma imaginam mereu intr-o rochie simpla dar pufoasa, gusturile mele au luat-o razna :lol: (de aproape un an sunt fara barbat la casa)si m-am indragostit uite de acest model Image Image mai mult, prima mea profesie de fiind croitoreasa si cu ceva studii in design, sa nu credeti ca imi fac reclama, m-am ,,enervat'' intr-o zi si mi-am luat dantela alba si toate cele necesare,mi-am facut cruce si m-am apucat de lucru. am deja experienta cu rochiile simple, dar de asa complexitate inca nu am facut. daca chiar si nu se va primi,nu e foarte mult 2500 de lei :oops: pe langa faptul ca dragele mele amicute m-au speriat ca e o idee proasta sa iti cosi singura rochia, au mai subliniat si faptul ca rochiile de un alb imaculat par demodate si extrem de ieftine. eu desigur am pozitia mea si stiu ca totul va fi bine, dar vreau sa va rog sa va spuneti si voi parerea: chiar asa de strasnica o sa arat intr-o rochie alba??? e asa de demodat in 2015 sa imbraci o rochie alba si nu crem? astept pareri,critici,mersi la toate


karin4ik
Posts: 25
Joined: 09 Jul 2014, 14:28

Re: Rochia de mireasă 3

Post by karin4ik »

Vio P wrote:Fetelor, vreau sa impartasesc cu voi nedumeririle mele in privinta rochitei. in pofida la aceea ca ma imaginam mereu intr-o rochie simpla dar pufoasa, gusturile mele au luat-o razna :lol: (de aproape un an sunt fara barbat la casa)si m-am indragostit uite de acest model Image Image mai mult, prima mea profesie de fiind croitoreasa si cu ceva studii in design, sa nu credeti ca imi fac reclama, m-am ,,enervat'' intr-o zi si mi-am luat dantela alba si toate cele necesare,mi-am facut cruce si m-am apucat de lucru. am deja experienta cu rochiile simple, dar de asa complexitate inca nu am facut. daca chiar si nu se va primi,nu e foarte mult 2500 de lei :oops: pe langa faptul ca dragele mele amicute m-au speriat ca e o idee proasta sa iti cosi singura rochia, au mai subliniat si faptul ca rochiile de un alb imaculat par demodate si extrem de ieftine. eu desigur am pozitia mea si stiu ca totul va fi bine, dar vreau sa va rog sa va spuneti si voi parerea: chiar asa de strasnica o sa arat intr-o rochie alba??? e asa de demodat in 2015 sa imbraci o rochie alba si nu crem? astept pareri,critici,mersi la toate
Salutare, in primul rind as vrea sa te felicit pentru curajul care l-ai avut sa iti cosi singurica rochita.
Ce tine de nuanta rochiei eu nu cred ca este demodata culoarea alba, spre exemplu eu mai mult prefer alb decit crem și o sa am și eu rochita de culoare alba.
Important sa te simți tu ca e rochia care o visezi.
Îți doresc mult succes în continuare.


Sa fii fidel nu inseamna sa fii prost. Inseamna ca esti suficient de matur ca sa stii sa apreciezi ceea ce ai.
Vio P
Posts: 49
Joined: 11 Sep 2014, 22:11

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Vio P »

karin4ik wrote:
Vio P wrote:Fetelor, vreau sa impartasesc cu voi nedumeririle mele in privinta rochitei. in pofida la aceea ca ma imaginam mereu intr-o rochie simpla dar pufoasa, gusturile mele au luat-o razna :lol: (de aproape un an sunt fara barbat la casa)si m-am indragostit uite de acest model Image Image mai mult, prima mea profesie de fiind croitoreasa si cu ceva studii in design, sa nu credeti ca imi fac reclama, m-am ,,enervat'' intr-o zi si mi-am luat dantela alba si toate cele necesare,mi-am facut cruce si m-am apucat de lucru. am deja experienta cu rochiile simple, dar de asa complexitate inca nu am facut. daca chiar si nu se va primi,nu e foarte mult 2500 de lei :oops: pe langa faptul ca dragele mele amicute m-au speriat ca e o idee proasta sa iti cosi singura rochia, au mai subliniat si faptul ca rochiile de un alb imaculat par demodate si extrem de ieftine. eu desigur am pozitia mea si stiu ca totul va fi bine, dar vreau sa va rog sa va spuneti si voi parerea: chiar asa de strasnica o sa arat intr-o rochie alba??? e asa de demodat in 2015 sa imbraci o rochie alba si nu crem? astept pareri,critici,mersi la toate
Salutare, in primul rind as vrea sa te felicit pentru curajul care l-ai avut sa iti cosi singurica rochita.
Ce tine de nuanta rochiei eu nu cred ca este demodata culoarea alba, spre exemplu eu mai mult prefer alb decit crem și o sa am și eu rochita de culoare alba.
Important sa te simți tu ca e rochia care o visezi.
Îți doresc mult succes în continuare.
karincik,ma bucur ca esti si tu pentru alb:) stiu ca rochia se alege si in functie de tipul pielii si a parului, eu fac parte din categoria nuantelor reci. chiar nu ma vad in crem. mersi pentru sustinere,sper in scurt timp sa atasez aici o poza cu rezultatul final


ROZA
Posts: 13
Joined: 19 May 2015, 04:34

Re: Rochia de mireasă 3

Post by ROZA »

vio p nu asculta ceti zik prietenele culoarea alba pentru o mireasa e ceea ce trebuie..si prin timpurile 90 tot miresile erau in rochie alba,pursimplu acum secolul 21 au nascocit culoarea crem,poate la o mireasa blonda si mai sta dar la o bruneta fuu..asa ca succes mare la realizarea rochitei a viselor tale si numaidecit alba ca sa fii o adevarata printesa..eu tot alb oi voi aveao


Vio P
Posts: 49
Joined: 11 Sep 2014, 22:11

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Vio P »

ROZA wrote:vio p nu asculta ceti zik prietenele culoarea alba pentru o mireasa e ceea ce trebuie..si prin timpurile 90 tot miresile erau in rochie alba,pursimplu acum secolul 21 au nascocit culoarea crem,poate la o mireasa blonda si mai sta dar la o bruneta fuu..asa ca succes mare la realizarea rochitei a viselor tale si numaidecit alba ca sa fii o adevarata printesa..eu tot alb oi voi aveao
ei ce sa zic....hai ca am mai prins la dispozitie:) mersi frumos frumos! succes in pregatiri si tie ;)


Angy Bride
Posts: 1
Joined: 28 May 2015, 18:15

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Angy Bride »

Salut fetelor! M-am înregistrat recent şi în primul rînd aş dori să felicit toate viitoarele miresici cu fericitul şi mult aşteptatul eveniment! Iar în al doilea rînd aş vrea sa aflu şi eu ce saloane recomandaţi din Chişinău. Problema mea este că eu nu sunt din Chişinău şi aş dori sa imi planific o zi în care să pot veni să-mi aleg rochia. Bugetul meu este pînă în 500 euro, ţin foarte mult şi la atitudinea persoanei consultante. Aş dori să aflu recomandări (adrese pe net, o.k. sau facebook) de la voi. vă mulţumesc anticipat!


comoara_i
Posts: 16
Joined: 17 Oct 2014, 11:15

Re: Rochia de mireasă 3

Post by comoara_i »

Vio B. Unde as putea sa gasesc si eu a doua rochie care ai pus-o?


comoara_i
Posts: 16
Joined: 17 Oct 2014, 11:15

Re: Rochia de mireasă 3

Post by comoara_i »

Vio B. Unde as putea sa gasesc si eu a doua rochie care ai pus-o?


Vio P
Posts: 49
Joined: 11 Sep 2014, 22:11

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Vio P »

comoara_i wrote:Vio B. Unde as putea sa gasesc si eu a doua rochie care ai pus-o?
mi-ai scris mie? alta vio pe aici nu am vazut:)


comoara_i
Posts: 16
Joined: 17 Oct 2014, 11:15

Re: Rochia de mireasă 3

Post by comoara_i »

Vio P wrote:
comoara_i wrote:Vio B. Unde as putea sa gasesc si eu a doua rochie care ai pus-o?
mi-ai scris mie? alta vio pe aici nu am vazut:)
Da, da sorry nu am fost atenta :P deci unde as putea sa o gasesc?


Post Reply