Rochia de mireasă 3

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Rochia de mireasă 3

Post by maryLand »

"Te-am visat asa cum esti
In rochie alba de mireasa
Vreau sa vina intreaga lume
Sa-mi vada a inimii aleasa..."

Image


Image
Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Nikutsa »

O sa vind si eu dupa nunta rochita , model Arabella Oksana Mukha , culoare alba . Cine este interesat , ma poate contacta in privat .


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasă 3

Post by wildcat soul »

Fetelor am fost si eu duminica si mi-am masurat rochita de cununie, e super sincer am ramas foarte incintata, pacat ca nu am putut sa o iau sa o duc la mama, mama e plecata si nu am vrut ca vs sa o vada, deja aspet cu nerabdare sa facem si rochita de nunta... :? :? n uam rabdare deja, asa niste emotii...


Image
Capsunica
Posts: 220
Joined: 19 Jul 2012, 19:31

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Capsunica »

(am sters poza cu rochia mea, sa nu o vada cineva :roll: )

Apropo, nikutsa, faina rochie ai. am masurat-o si tare mi-a placut. doar ca pt mine era prea pufoasa si ma gindeam ca imi va fi greu sa dansez. dar asa, e tare de printesa. :)
Last edited by Capsunica on 20 Aug 2013, 11:46, edited 1 time in total.


Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Nikutsa »

Da , nu va fi simplu la dans cu ea , dar pentru poze cred ca va fi tare frumos :) Rochita de mai sus de la Madelaine Gardner am masurat-o si eu la salonul Milena , de fapt cite rochii am masurat si la cite saloane.... dar cea pe care am luat-o mi-a cazut cu tronc la inimiora :)


lasto4ca
Posts: 8
Joined: 13 Aug 2013, 15:47
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasă 3

Post by lasto4ca »

Am sa vind si eu rochita mea de mireasa ,sau am s-o dau in chirie, dupa 18 octombrie . Model JAKLINE 1315. SONESTA (Natalia Romanova). Pe cine intereseaza ma poate contacta .


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Dutsu »

si eu am sa-mi vind rochita de mireasa dupa nunta undeva pe la sfirsitul lui octombrie cu 250 euro...arata asa ca in poza numai ca nu are trena si are bretele frumoase care se pot ascunde...
Image


Niagarcik
Posts: 122
Joined: 16 Jul 2012, 21:52

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Niagarcik »

si eu ieri mi-am luat rochia acasa, e gata!!! Abia astept sa o imbrac... fetele au facut treaba buna, dupa nunta pun poze ;)


Image
lasto4ca
Posts: 8
Joined: 13 Aug 2013, 15:47
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasă 3

Post by lasto4ca »

Image asa arat rochita mea ,dar ma framinta gindul ce voal s-ar potrivi ? Imi pare rau ca nu am incercat un voal lung sa vad cum sta ,caci de mica ma visam cu voal lung ,dar rochia e un pic cu trena si nu stiu acum daca se va asorta cu voal lung


User avatar
tibberoon
Posts: 225
Joined: 02 Mar 2012, 13:49
Location: Chisinau
Contact:

Re: Rochia de mireasă 3

Post by tibberoon »

Iata va arat si rochita mea.
Image

Image

M-am simtit extraordinar de comod in ea, am dansat, am zburdat..nu am indreptat corsetul nici o data. Nu m-a calcat nimeni, nu am rupt-o si chiar imi pare ca e prea curata, doar poalele sunt de colb, in rest nimic.


http://tibberoon.wordpress.com/
Post Reply