Sala de nunti II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
olesea88
Posts: 67
Joined: 23 Oct 2013, 15:00

Re: Sala de nunti II

Post by olesea88 »

Salut, scriu pentru fetele care decid sa-si organizeze nunta la sali cu pretul de la 900-950lei/persoana.Eu cred ca este foarte scump sa platesti atit pentru o seara, mai ales ca sunt localuri mult mai accesibile,care propun meniuri foarte bune si deservire la nivel. Eu mi-am organizat nunta la Golden Lion, meniul a costat aprox 650lei si am ramas foarte multumita. Oricum fiecare decide cit e dispus sa achite pentru o seara.


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Sala de nunti II

Post by Mary08 »

V.Diana wrote:salutare miresuicilor!!!
Am auzit recent de o sala de nunti Amaris garden dar nu prea gasesc informatie despre ea, stiti cineva ceva? gen cat costa cum e atmosfera si managementul, daca mancarea e ok?
Noi am vrea o sala de nunti cu gradina si am gasit-o pe asta, apoi
-White hall (poate stie cineva preturile)
-Cascada(daca stiti ceva)
-Capitoles Park (care sunt conditiile acolo? cat costa? cum sta cu amenajarea, pentru ca din poze imi pare ca nu se mai poate de decorat sala pentru ca ar fi prea incarcata)
si daca mai stii sali bune cu gradina pentru inscriere, va rog sa-mi recomandati!!

Va multumesc mult
Bafta si organizare cat mai faina a nuntii va doresc!
Salut, Eu am facut nunta vara trecuta la Cascada, meniul a fost de 540 lei, dar pot sa-ti zic ca a fost de toate, atit peste rosu, cit si carne de gaina, vitel etc, chiar daca pare un pret mic, inca ne-a ramas si am luat si acasa, amenajarea e frumoasa, chelnerii atenti! ;)


aura
Posts: 2
Joined: 17 Jun 2015, 13:06

Re: Sala de nunti II

Post by aura »

Ma poate ajuta cineva,as vrea sa aflu parerile mireselor care au facut nunta la Restaurantul Voyaje si Restaurantul Stil de la Stauceni,nu prea gasesc informatii!!!!


Irinela
Posts: 128
Joined: 31 Aug 2014, 10:54

Re: Sala de nunti II

Post by Irinela »

aura wrote:Ma poate ajuta cineva,as vrea sa aflu parerile mireselor care au facut nunta la Restaurantul Voyaje si Restaurantul Stil de la Stauceni,nu prea gasesc informatii!!!!
Salut, eu cunosc o persoana, a ramas satisfacuta de nunta petrecuta la Stil. dar daca aveti mai mult de 100 de invitati, eu nu recomand... sala nu e incapatoare. ei mentioneaza ca liber incap si 150 de persoane, dar nu fac remarca, ca acestia trebuie sa stea numai pe scaun, caci e foarte putin lok pentru dans.


<a id="timeline1132060" href="http://flines.ru/"> линейки на рабочий стол</a><script type="text/javascript" src="http://flines.ru/timelinejs/1132060.js"></script>
aura
Posts: 2
Joined: 17 Jun 2015, 13:06

Re: Sala de nunti II

Post by aura »

Irinela wrote:
aura wrote:Ma poate ajuta cineva,as vrea sa aflu parerile mireselor care au facut nunta la Restaurantul Voyaje si Restaurantul Stil de la Stauceni,nu prea gasesc informatii!!!!
Salut, eu cunosc o persoana, a ramas satisfacuta de nunta petrecuta la Stil. dar daca aveti mai mult de 100 de invitati, eu nu recomand... sala nu e incapatoare. ei mentioneaza ca liber incap si 150 de persoane, dar nu fac remarca, ca acestia trebuie sa stea numai pe scaun, caci e foarte putin lok pentru dans.
Mersi Irinela pentru detalii,in poze mi sa parut incapatoare din pacate eu voi avea in jur de 150 de invitati,cred ca voi trage o fuga totusi sa vad cum arata in realitate ca tare mia placut sala.....


V.Diana
Posts: 4
Joined: 14 Jun 2015, 13:43

Re: Sala de nunti II

Post by V.Diana »

poate va fi cuiva de folos: am contactat
* sala Novas si mi s-a spus ca un meniu e in mediu 750-800 de lei,
* la white hall e de la 600 de lei (din poze mi s-a parut cam putin spatiu pentru dans pentru o nunta de 120 de pers, poate a fost cineva, cam cate persoane incap ca sa fie ok si cu dansurile?),
*garden palace de la 850 de pers si minim 130 de oameni
*amaris garden de la 900-950(aici unele zile din august 2016 sunt deja rezervate)

ma uitam si la voyage dar nu am apucat sa ii contactez

Eu caut o sala ca sa putem face inscrierea afara, dar sa fie si mancare ok ca sa nu ma aleg cu inscriere frumoasa si cu oaspetii flamanzi, ca preturile oricum sunt frumusele peste tot!!

Poate mai aveti ceva sugestii, dar sa incapa cam 120 de oameni fara sa-i inghesuiesc?

Va multumesc mult


V.Diana
Posts: 4
Joined: 14 Jun 2015, 13:43

Re: Sala de nunti II

Post by V.Diana »

Miresuicele care deja au trecut prin cautarea salii si toata invalmaseala asta, sau cineva care a fost la Novas ar putea sa-mi spuna cam in ce proportii se merita sa dai 800 de lei pentru acest local, ma intereseaza mult Mancarea lor (daca e destula), deservirea, daca mai dispare ceva pe parcurs?

Si despre Adam si Eva, este acolo destul spatiu pentru inscriere sau nu?

Stiu ca o sa-mi spuneti ca este tema aparte, dar acolo mesajele sunt de anii trecuti, ma gandeam poate a fost cineva mai recent, dupa ce au mai ridicat preturile:)
Va multumesc mult


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Sala de nunti II

Post by InnaM »

V.Diana wrote:Miresuicele care deja au trecut prin cautarea salii si toata invalmaseala asta, sau cineva care a fost la Novas ar putea sa-mi spuna cam in ce proportii se merita sa dai 800 de lei pentru acest local, ma intereseaza mult Mancarea lor (daca e destula), deservirea, daca mai dispare ceva pe parcurs?

Si despre Adam si Eva, este acolo destul spatiu pentru inscriere sau nu?

Stiu ca o sa-mi spuneti ca este tema aparte, dar acolo mesajele sunt de anii trecuti, ma gandeam poate a fost cineva mai recent, dupa ce au mai ridicat preturile:)
Va multumesc mult
Sezonul nuntzilor abia a inceput, nu cred sa gaseshti raspunsul "recent" pe care tzi-l doreshti. Eu am scris despre aceste doua sali fiind invitata la nunti in ambele la interval de o saptamina in sezonul 2014. Pareri destul de bune. La Novas mincarea a fost destula poate chiar prea mult, dar shtiu ca mirii au platit peste 900 shi asta in zi de joi, deservirea la nivel. Adam shi Eva tot mincare din belshug shi deservirea tot buna. Astea 2 sint sali care oricum deja au un renume bine meritat. Administrarea serioasa la ambele shi nu am auzit de cazuri in care sa se fi furat ceva. Kit despre inscriere, daca faci in sala mare Adam shi Eva ai loc mult p/u inscriere doar ca e cam galagie de la drum, p/u sala mica tot au tersa ok, insa prea mica p/u inscriere.


dorinam
Posts: 35
Joined: 16 Mar 2015, 22:58

Re: Sala de nunti II

Post by dorinam »

fetelor, eu nu inteleg cum puteti sa va temeti ca oaspetii sa ramina flaminzi la o nunta? daca vreti asa tare, puteti in un meniu de 600 sa comandati 2 etaje de mincare si sa aveti 5 salate cu maioneza si carne de pui gatita in 7 feluri, din care oricum nici 50% no sa se minince, asta va spun din caz real, sau puteti sa comandati la banii acestia mincare mai buna dar in cantitati mai mici, dintre care oricum, credeti-ma ca o sa ramina. eu personal, mereu am fost pt calitatea mincarii la o nunta, nu pt cantitate


Nadiaaa
Posts: 10
Joined: 22 Jun 2015, 14:20

Re: Sala de nunti II

Post by Nadiaaa »

Buna fetelor,sunt noua pe acest forum...In primul rind felicitari la toate care au facut nunta si bafta la fetele care trebuie sa faca..As vrea sa stiu ceva pareri despre Banquet Hall Marry Me?


Post Reply