Sala de nunti II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
СorinaMunteanu
Posts: 2
Joined: 29 May 2016, 19:18

Re: Sala de nunti II

Post by СorinaMunteanu »

Mary08 wrote:
anisoara.21 wrote:Salutare tuturor miresuicilor,cine cunoaste detalii despre restaurantul Cascada de la Bubuieci,a facut cineva nunta acolo sau poate a fost,vrem sa rezervam dar ne e frica?
Salut noi am sarbatorit nunta anul trecut la Cascada, ce pot sa spun, noua ne-a placut, minkarea gustoasa, fata de chelneri nu au fost obiectii, meniul l-am facut impreuna, la pret accesibil asa cum am preconizat nu ni s-a bagat nimic cu de-a sila, decorul frumos atit in sala cit si afara. Noi am ramas multumiti. Bafta!

Asa o intrebare, cam neplacuta dar necesara. Nu era nici un miros? In afara localului, sau chiar si in local? Ma refer la faptul ca la Bubuieci este problema mirosului, de asta intreb


marinette_d
Posts: 1
Joined: 29 Jun 2016, 12:58

Re: Sala de nunti II

Post by marinette_d »

Salut fetelor! A facut cineva din voi nunta la Cristal din s. Corjova sau a fost acolo? Imi place sala, dar mi se pare cam mica. Noi vom avea in jur de 130 de persoane si nu stiu cum vom incapea pe platoul de dans. As vrea pareri si pentru alte sali de nunti, pret in jur de 550 lei cu meniu bun


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti II

Post by wildcat soul »

Fetelor am nevoie de ajutor, cine a facut nunta la Green Park va rog mult sa imi spuneti ce parere aveti, multumesc mult!


Image
Gabitza
Posts: 1
Joined: 25 Jul 2016, 23:47

Re: Sala de nunti II

Post by Gabitza »

Bună seara, cunoaște cineva sala de nunti GRAND RADOG , satul DancEni? Ce păreri aveți? Cum vi s-a părut personalul? Mincare? Prețul?


Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: Sala de nunti II

Post by Kitsurica »

eu am fost la o nunta in 2014, dar si m-am interesat atunci cind cautam sala pentru nunta mea, parerea mea e ca nu se merita, pretul e maricel, au multe taxe extra, mincarea era asa si asa nici rea nici prea buna, deservirea pe un 5-6 din 10, e frumos doar anturajul in rest zic ca se poate de gasit ceva mai bun


ewalina90
Posts: 4
Joined: 09 Nov 2015, 13:18

Re: Sala de nunti II

Post by ewalina90 »

Green Park

Salut fetele,
Nunta noastra a fost mai mult de 1 luna in urma si nu imi vine sa cred ce repede a trecut timpul.

Pentru miresele care vor o nunta mai intima (maxim 60 invitati) intr-un local super frumos si ingrijit cu vedere la padure de pini si tot-odata in raza orasului recomand cu caldura restaurantul Green Park. Nunta noastra a trecut la terasa mare unde am pus 4 mese + prezidium. Pe linga asta am inchiriat si cealalta terasa mai mica unde am pus sweet barul si am intilnit invitatii (baloane, foto stand etc). Initial pentru terasa mica ne-au cerut 200Eur insa ne-am inteles sa luam consumatie de banii astia(ceai/cafea/sucuri etc).

Meniul l-am facut impreuna cu Dna Natalia(sefa de productie de acolo) care este o doamna de exceptie care m-a ajutat cu multe din deciziile legate de mincare. Meniul ne-a costat aproximativ 750 lei de persoana (foarte accesibil pentru 4 feluri de salate dintre care 2 cu carne, mix carne grill, legume la gratar, placinte, sarmale, mix de peste si cascaval)Ne-au permis sa aducem bautura noastra cu unica conditie sa luam cite o sticla de sampanie/cognac si vin de la ei. La fel am adus fructele noastre si sweet barul.

Despre chelneri cred ca trebuie un alineat aparte. Sunt experti in ceea ce fac, m-au tinut la curent cu tot ce se intimpla si au deservit oaspetii la cel mai inalt nivel.

Per total sunt fericita ca am gasit localul asta si o sa il recomand tuturor:)


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti II

Post by wildcat soul »

Iti multumesc foarte mult pentru informatie despre Green Park


Image
leea
Posts: 1
Joined: 26 May 2016, 09:39

Re: Sala de nunti II

Post by leea »

salut fetelor, a facut cineva nunta la butoias anul asta?


migaela
Posts: 3
Joined: 04 Aug 2016, 16:23

Re: Sala de nunti II

Post by migaela »

Gabitza wrote:Bună seara, cunoaște cineva sala de nunti GRAND RADOG , satul DancEni? Ce păreri aveți? Cum vi s-a părut personalul? Mincare? Prețul?
A trecut si sarbatoarea noastra,,, nunta a avut loc la grand radog. Datorita acestui local nu am putut ramine satisfacuta de sarbatoare. Intr-un cuvint amageala si nerespect. Amageala la bautura, mincare...Am crezut si am sperat la administrator dar...au vrut sa le platim dinainte 500 lei pt vase-pahare stricate, asa ceva in contract nu era stipulat(contract incheiat in martie, acum deja alta directoare alte reguli...) nu am achitat si bine am facut, ca s-a stricat un paharel, achitat cu 20 lei, acei 500lei chiar si daca nu se strica nimic nu erau inapoiati,asa au patit alti clienti. Ce tine de chelneri,,, copii adormiti,, noi am facut in sala mare, verde auriu, nu la terasa. Cu ochii mei la sfirstul serii am vazut cum cartea de ceai era abia inceputa, adica se consumasera doar citeva pachetele,, a doua zi cind am sunat n-i sa spus ca nu este,, si ca s-a consumat tot. Nu ma intereseaza acei 200 lei cheltuiti pe ea, dar atitudinea. Socrul mare ceruse vin la chelner, i s-a spus ca nu este ca dupa 2 zile sa ma sune administratoarea sa imi spuna ca a ramas mult vin si sa ne ducem sa-l luam. Noi am fost presati de timp de asta am ales aceasta sala dar va racomand sa nu cadeti in plasa, alegeti altceva sunt o sumedenie de sali, poate chiar mai departe de oras... Succes tuturor


migaela
Posts: 3
Joined: 04 Aug 2016, 16:23

Re: Sala de nunti II

Post by migaela »

n-doinita wrote:
Tattianna wrote:Fetelor m-a rugat cineva să o ajut să-și găsească local pentru nuntă căci la momente se afla peste hotare . Vrea ceva departe de zgomotul din oras,pute-ti să mă ajutați cu un vreo recomandare, ceva ?
Hanul Vechi,Stejaras,La Plopi,Grand radog,Casa Fiermierului,Villa Drago,Gril Parc ..depinde de gusturi

Nustiu cum sunt celelalte sali dar Grand Radog nu va recomand. Ve-ti ramine dezamagiti, sau cel putin noi asa am ramas. Chelnerii lenosi, dormeau din picioare rezemati de stilpii din sala, chelnerul de la fourshete in timpul lucrului la ora 18:39 a facut check-in pe facebook : Vreu sa dorm (chelnerul Ciobanu Alexandru). Dati-va seama cum s-a lucrat toata noaptea. Deservirea se plateste adaugator. Noi suntem fara cuvinte si ne-au asigurat ca tot va fi bine


Post Reply