Servicii foto si video II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
bobrsergey
Posts: 109
Joined: 22 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau
Contact:

Re: Sevicii foto si video II

Post by bobrsergey »

[vimeo]88788922[/vimeo]
Свадьба в Венеции. Как это снималось


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sevicii foto si video II

Post by marcelushka »

Nici pe mine nu ma impresionat.... dar din discutiile de mai sus cu faptul ca mirii sa nu se vada, e supe tare sentimentul.
Noi nu ne-am vazut, la hotel am ajuns separat, si camerele la fel separate, intilnirea a fost in holul hotelului si a fost foarte foarte emotionanta.
Mirele era intors cu spatele, eu coboram de pe scari (imi tremurau picioarele credeam ca acus cad :lol: ) dar momentul cind privirile noastre s-au intilnit a fost ceva..... nu se descrie in cuvinte sentimentul.Plus ca mirele nu vazuse nici rochia, nici genul de coafura.... era totul asa....
Va recomand asemenea moment.


stealth
Posts: 7
Joined: 17 Mar 2014, 13:58

Re: Sevicii foto si video II

Post by stealth »

Salutare


stealth
Posts: 7
Joined: 17 Mar 2014, 13:58

Re: Sevicii foto si video II

Post by stealth »

Salutare tuturor viitoarelor mirese...

Va inteleg foarte bine emotiile prin care treceti la moment si toate ingrijorarile, intrebarile la care cautati raspunsuri, deoarece am fost si eu mireasa. Va spun cu siguranta ca merita orice efort pentru acel eveniment unic din viata noastra. Merita ... doar daca dupa .... nu se gaseste cineva care sa iti stirbeasca din frumusetea acelor clipe. :( La mine s-a intimplat asa din cauza persoanelor care ne-au prestat serviciile de foto/video si anume ADRIAN GOJAN! Cind am incheiat cu el contractul pentru foto, ne-a zis ca lucreaza cu o echipa de baieti pentru video, cei mai buni din RM, care au cele mai preformante camere si tehnica de ultima generatie. Ce tine de foto nu avem obiectii, le-am primit cu un pic intirziere, dar ... ok ... calitative, dar cu video ne-a dus de nas... deci e o persoana absolut iresponsabila, care atunci cind vede banii in miina uita de toate obligatiile. In contract e stipulat ca foto/video le primim la 3 luni de la nunta, in schimb noi am obtinut video abia in ianuarie 2014, chiar daca nunta a avut loc iunie 2013. Plus la toate ne-au oferit un material video de PROASTA CALITATE. Cind am soliticitat careva retusuri, ADRIAN GOJAN umbla cu fofirlica, nu vrea sa raspunda la telefon si lasa vina pe altcineva. Cind a luat banii a promis multe, dar in realitate nu si-a onorat obligatiile stipulate in contract.
Concluzie - fiti foarte atente atunci cind discutati cu el. ADRIAN GOJAN NU E PERSOANA PE CARE SA POTI MIZA CA VA OFERI SERVICII CALITATIVE SI LA TERMEN, asta chiar daca se pretinde a fi un profi in foto si ia sume mari de bani.


Irina.T
Posts: 10
Joined: 24 Feb 2014, 19:33

Re: Sevicii foto si video II

Post by Irina.T »

stealth,noi am incheiat contract cu Adrian Gojan pentru servicii foto pentru nunta noastra la vara.Mie mi l-au recomandat mai multi ca fiind un bun fotograf,dar se poate vedea liber si pe saitul lui.
In fine,eu altceva am vrut sa spun,cand ne-am intalnit,venise vorba si de video (noi din start nu vrusem video), la care el netras de limba a spus ca anul acesta a incercat sa conlucreze cu o echipa care spuneau a fi foarte buni,dar in realitate s-au dovedit a fi niste neseriosi si ca si rezultat se lasa umbra asupra reputatiei lui.
Eu in nici un caz nu-l apar si nu-l acuz....de fotografii eu sunt sigura ca e profesionist...ma gandesc ca a gresit cu echipa asta video...dar treaba fiecaruia!


Irina.T
Posts: 10
Joined: 24 Feb 2014, 19:33

Re: Sevicii foto si video II

Post by Irina.T »

Noi cu sotul numai de asta nici n-am mai vrut video ....nu costa putin,dar n-am vazut lucrari la noi care sa ne impresioneze pana la atat.Fotografi buni sunt,da.E doar parerea mea:)
Eu iti doresc sa se rezolve cu bine!


stealth
Posts: 7
Joined: 17 Mar 2014, 13:58

Re: Sevicii foto si video II

Post by stealth »

Irina.T - iti multumesc mult pentru urare si vreau sa iti spun ca ai perfecta dreptate - Adrian Gojan e un adevarat profesionit in ceea ce face, suntem foarte multumiti de lucrarile lui, doar ca ... atunci cind venise vorba de video ne-a dat asigurari ca lucreaza cu o echipa de baieti foarte buni, care au cele mai bune camere de luat vederi din tara. Stiind ca el e bun in ceea ce face, ne-am gindit ca el nu v-a pune cuvintul pentru cineva incompetent, insa ... din pacate acum avem o mare problema cu video. Nunta a avut loc in iunie, iar materialul pe care ni l-a dat baiatul - in ianuarie (adica cu mare intirziere), imi e rusine sa-l arat cuiva.


sorina
Posts: 51
Joined: 21 Mar 2014, 02:11

Re: Sevicii foto si video II

Post by sorina »

fetelor, spuneti-mi va rog, eu am luat la nunta pe imagestudio cineva poate sa imi spuna cum se comporta ei, adica firmeaza tot, nu stau pe afara mai mult, ca dupa lucrari miau placut mult dar ma rog, vreau sa fie filmat tot de la -pina la..? si sa nu ne trimita alti oameni in loc, cum am mai citit aici pe forum ca alti fotografi cu nume asa au facut?


ecaterina
Posts: 72
Joined: 12 Feb 2012, 00:00

Re: Sevicii foto si video II

Post by ecaterina »

Image

mi-a placut mult acest fotograf. un baiat foarte placut, amabil, sarguincios. face lucrul bine si in termenul promis.


videomemory
Posts: 17
Joined: 01 Feb 2012, 00:00

Re: Sevicii foto si video II

Post by videomemory »

sorina wrote:fetelor, spuneti-mi va rog, eu am luat la nunta pe imagestudio cineva poate sa imi spuna cum se comporta ei, adica firmeaza tot, nu stau pe afara mai mult, ca dupa lucrari miau placut mult dar ma rog, vreau sa fie filmat tot de la -pina la..? si sa nu ne trimita alti oameni in loc, cum am mai citit aici pe forum ca alti fotografi cu nume asa au facut?
nu stiu de ei ,dar multe studiouri practica asa varianta pentru ca pe data nunti voastre daca ei au o varianta mai bine platita atunci is trimisi tineri la practica sau asistentii lor care au tinut videocamera in mina 2 zile si lucreaza ca pentru 50 de euro intirzie cite 2 ore si atunci nu se primeste ce vedeti voi la studiou cind incheiati contract ,apropo montajul il face alta persoana care nici nu a fost la nunta si uneori taie tot ce nu trebuia :D :D :D aud deseori asa pretentii ( sigur ca aici putine pretentii o sa fie scrise deoarece pe forumu asta stau 8-10 procente din miresuci din toata moldova )


Post Reply