Servicii foto si video II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
heyapple
Posts: 74
Joined: 09 Jan 2014, 18:12

Re: Sevicii foto si video II

Post by heyapple »

Bună, miresuicilor ştie cineva cât ia Andrei Ţurcan pt 2014 ????


desdemona barbalat
Posts: 64
Joined: 09 Dec 2013, 22:59

Re: Sevicii foto si video II

Post by desdemona barbalat »

heyapple wrote:Bună, miresuicilor ştie cineva cât ia Andrei Ţurcan pt 2014 ????
jur de 500 euro


Muni4ka
Posts: 6
Joined: 03 Mar 2014, 19:35

Re: Sevicii foto si video II

Post by Muni4ka »

si noi am facut alegerea))))vadim denisov si artur rusnac vor fi alaturi de noi in ziua cea mare!!!!urrraaa!!!


heyapple
Posts: 74
Joined: 09 Jan 2014, 18:12

Re: Sevicii foto si video II

Post by heyapple »

Muni4ka wrote:si noi am facut alegerea))))vadim denisov si artur rusnac vor fi alaturi de noi in ziua cea mare!!!!urrraaa!!!
felicitari, si noi am vrut sal luam pe vadim denisov ca fotograf, mi-au placut foarte mult lucrarile lor, dar pt data noastra deja sunt ocupati, acum stau si ma gindesc sa nu o dau in bara cu fotograful


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Sevicii foto si video II

Post by InnaM »

Muni4ka wrote:si noi am facut alegerea))))vadim denisov si artur rusnac vor fi alaturi de noi in ziua cea mare!!!!urrraaa!!!
Shi noi i-am avut pe Irina shi Vadim Denisov, tot la recomandarea undei miresici de pe forum. Shi am ramas inkintatzi. Credca am mai relatat shi inainte de colaborarea noastra. Vadim are o atitudine foarte positiva, emana profesionalism shi se vede ca-i place ceea ce face. Voi atasha shi ceva poze cum rezolv problemele tehnice. Asha ca cel putzin cu foto potzi sa stai linishtita. O nunta frumoasa itzi doresc!


heyapple
Posts: 74
Joined: 09 Jan 2014, 18:12

Re: Sevicii foto si video II

Post by heyapple »

Buna, am trecut la urmatoarea etapa - cameramanul, si daca la foto m-am descurcat atunci aici sunt in pana totala de idei. Imi poate sugera cineva un cameraman in jur de 150 euro, stiu ca e cam putin pentru preturile actuale dar noi cu VS nu prea punem accent pe video asaca vrem cv mai ieftin. Help please. Voi fi recunoscatoare pentru orice sugestii.


sorina
Posts: 51
Joined: 21 Mar 2014, 02:11

Re: Sevicii foto si video

Post by sorina »

tudos wrote:Buna!
Vreau si eu sa ajut pe cei ce organizeaza nunta lor, pentru ca stiu cum e sa cauti ceva si sa nu gasesti.
Foto: http://mementto.weebly.com/
Video: http://videomemory.weebly.com/

Si ei mai colaboreaa cu niste dansatori bravo, au o programa variata de ceea ce am mai vazut la altii. Dar din pacate nu gasesc video cu ei, dar iata numarul de telefon: 0 69 375 347 sau 078 002 866 (Lera)

Sper cuiva sai fie de folos informatia care am dato.
miresele de aici deja au facut cunostinta cu dansatorii lor imbracati in mariciok, si pareri au fost deja, puteti cauta sus in rubrica


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Sevicii foto si video II

Post by tancha_ru86 »

Sunt cateva miresici noi care sunt agresive cand raspund cuiva aici pe forum. Sorina, desdemona barbalat si inca cateva, controlati-va mesajele si nu mai fiti rautacioase. daca anumite mesaje nu va plac sau nu va convin, lasati-le fara raspuns, nu-i numaidecat sa raspundeti fiecaruia in parte si mai ales nu pe un ton rautacios.

Chiar daca unele mesaje sunt reclama sau reclama mai subtila, lasati-o acolo, moderatorii o sa aiba grija s-o elimine, in cazul in care e prea multa, prea agresiva sau acelasi mesaj e scris in toate temele.

Fiti intelegatoare si respectatii si pe ceilalti.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
Mirela Neacu
Posts: 2
Joined: 17 Mar 2014, 23:02

Re: Sevicii foto si video II

Post by Mirela Neacu »

stealth wrote:Salutare tuturor viitoarelor mirese...

Va inteleg foarte bine emotiile prin care treceti la moment si toate ingrijorarile, intrebarile la care cautati raspunsuri, deoarece am fost si eu mireasa. Va spun cu siguranta ca merita orice efort pentru acel eveniment unic din viata noastra. Merita ... doar daca dupa .... nu se gaseste cineva care sa iti stirbeasca din frumusetea acelor clipe. :( La mine s-a intimplat asa din cauza persoanelor care ne-au prestat serviciile de foto/video si anume ADRIAN GOJAN! Cind am incheiat cu el contractul pentru foto, ne-a zis ca lucreaza cu o echipa de baieti pentru video, cei mai buni din RM, care au cele mai preformante camere si tehnica de ultima generatie. Ce tine de foto nu avem obiectii, le-am primit cu un pic intirziere, dar ... ok ... calitative, dar cu video ne-a dus de nas... deci e o persoana absolut iresponsabila, care atunci cind vede banii in miina uita de toate obligatiile. In contract e stipulat ca foto/video le primim la 3 luni de la nunta, in schimb noi am obtinut video abia in ianuarie 2014, chiar daca nunta a avut loc iunie 2013. Plus la toate ne-au oferit un material video de PROASTA CALITATE. Cind am soliticitat careva retusuri, ADRIAN GOJAN umbla cu fofirlica, nu vrea sa raspunda la telefon si lasa vina pe altcineva. Cind a luat banii a promis multe, dar in realitate nu si-a onorat obligatiile stipulate in contract.
Concluzie - fiti foarte atente atunci cind discutati cu el. ADRIAN GOJAN NU E PERSOANA PE CARE SA POTI MIZA CA VA OFERI SERVICII CALITATIVE SI LA TERMEN, asta chiar daca se pretinde a fi un profi in foto si ia sume mari de bani.
Draga "stealth"
Nu este bine sa arunci cu noroi in fotografi. Dupa felul cum ai scris am inteles ca ceva ascunzi. Sau nu ai fost mireasa lui, sau doresti sa-i faci un rau. Daca ai o problema cu video, (banuiesc ca contractul pe video apartine cameramanului), atunci pe el sau ei trebuie sa-i mentionezi, dai un nume, sa spui un motiv concret. In acest mesaj il critici pe Adrian Gojan, iar peste cateva mesaje spui:"... ai perfecta dreptate - Adrian Gojan e un adevarat profesionit in ceea ce face, suntem foarte multumiti de lucrarile lui". Pentru ce tu il faci de nimic pe unul din cei mai buni fotografi din Moldova? Priveste site lui www.adriangojan.com apoi fa comparatie cu alti fotografi. In locul tau mi-as cere iertare pentru ca duci in eroare Miresele care intradevar cauta un fotograf de calitate.

Sora mea si inca 2 prietene l-au avut ca fotograf la nunta, am vazut cat se implica in organizarea nuntii. Incepand de la faptul ca este foarte punctual, glumet si elegant, sa distrat alaturi de noi, incat pe toti fotografii si cameramanii care i-am vazut in alta evenimente, se imbraca de parca sunt la piata centrala, tricouri, sorti si adidasi, si mereu ies afara la fumat. Da, ne-a dat si noua fotografiile peste 1 saptamana dupa termen. Dar erau de 2 ori mai multe decat era stipulat in contract. Pentru asta tot este nevoie de timp. Putea sa ne dea doar atatea cate erau in contract si la revedere, cum fac altii. Eu cand am vazut ce fotografii a primit sormea, eram dispus sa astept si 6 luni. Amintirile de nunta nu se vor repeta niciodata, iar daca ai mai ales un fotograf de 2 bani, degeaba ai cheltuit atitia bani. Credema ca stiu de ce spun asta. Am vazut multe fete foarte dezamagite de fotograf si video, dar acelea erau pe buna dreptate. Tu insa, in mesajele tale intai te contrazici, apoi dai vina alcuiva pe umerii lui. Sau spui minciuni gogonate.

Tu cate fotografii trebuiai sa primesti pe contract si cate ai primit in realitate?

Chiar o sa-l contactez saptamana aceasta si o sa-l intreb de tine.

Fetelor nu cititi chear tot ce se scrie, pentru ca unele fete fac reclama, altele vor sa faca rau. Cel mai bine sa va intalniti, sa vedeti site personal, pagina facebook. Exista atat de multe metoda in care poti cauta informatii despre cineva. Nu va lasati dezinformate...:)
O sa revin cu detalii.


y_alen
Posts: 4
Joined: 25 Mar 2014, 16:03

Re: Sevicii foto si video II

Post by y_alen »

Salut. Stie cineva vreun fotograf/videograf bun din Balti si cam cit ar costa serviciile lui? Mersi mult


Post Reply