Muzicantii III

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
martahoti
Posts: 33
Joined: 09 Oct 2012, 21:11

Re: Muzicantii III

Post by martahoti »

Krina wrote:
nataly90 wrote:Noi i-am bronat pentru 08.08.15 pe Sonor!!! Sunt superbi, stiam de ei din recomandarile surorii mele, vazindu-i la vreo 5 ceremonii si iata ca am avut posibilitatea luna trecuta sa fiu si eu prezenta la o petrecere alaturi de Sonor!! Din prima clipa m-am convins ca ii vreau!!! Abia astept sa ii vad ce fac si la nunta mea!!! P.S. iau 1200 euro -7 instrumente + 2 voci+ moderatoare + efecte speciale (lumini, fum, lasere).
Buna! noi tot ii vom avea la nunta pe formatia Sonor, si nu iam mai vazut la alte nunti, doar am auzit de dinsii.Scrie-mi te rog cum a fost? cum s-au comportat,,,poate ai remarcat ceva anume ca sa pot sa am eu grija sa nu se intimple? multumesc
Si eu i-am avut la nunta mea pe SONOR, sunt foarte foarte ok, punctuali, seriosi, n-am avut nimik de reprosat. Ionela e super si ca moderatoare dar si modul cum canta. Muzica foarte bine aleasa si bine interpretata. N-am nimik ce sa le reprosez, toti invitatii au ramas foarte multumiti si ne-au spus dupa nunta ca le-a placut foarte mult muzica. Deci fara nici o grija! alegerea este foarte buna!


irina777
Posts: 58
Joined: 31 Jan 2014, 09:40

Re: Muzicantii III

Post by irina777 »

Vreu sa multumesc enorm fetelor de pe site si baietilor de la StudioSV pentru ca voi si ei au fost cei care ne-au determinat s-ai luam pe Valentin Butnaru ,Stela Simona si Orchestra lor !!! Nu i-am vazut nici o data cum lucreaza , doar citeva postari de pe youtube .... dar in comparatie cu ceea ce fac, youtube e -10. Exceptional asta pot spune !!! eu mireasa cu tocuri de 15 cm nu ma puteam opri de la dans si nu tin minte sa scapat vre-un cintec, lumea a dansat toata noapte si la 6 dimineata sarmanii lucratori de la restaurant ne rugau sa ne oprim pentru ca aveu alta nunta. Alexandru fiul domnului Butnaru a fost in genere o descoperire pentru toti, sa vazut fetelor cum i-a incins pe toti la dans cu cintecele lui contemporane si cum a patruns la sufletele tuturor cu cintecul lui Aldea Teodorovici "Sfanta nii casa" ... jos palaria !!!
Recomand si doar cu toata orchestra - merita toti banii !!!


Dinka
Posts: 31
Joined: 17 Sep 2014, 22:53

Re: Muzicantii III

Post by Dinka »

buna Irina 777
cit va costat valentin Botnaru , Stala + orchestra??
multumesc


ion_ela
Posts: 7
Joined: 02 Sep 2014, 13:45

Re: Muzicantii III

Post by ion_ela »

Drage miresuici :)
Ce puteti sa imi spuneti de Adriana Ochisanu? Ea are vreo orchestra sau daca are program pentru toata noaptea? Va multumesc.


Olgutza_
Posts: 19
Joined: 16 Jul 2014, 15:40

Re: Muzicantii III

Post by Olgutza_ »

Si noi suntem in cautare de formatie pentru 2015 si ne doream mult sa cinte la nunta noastra Barbu Lautaru, de prin august i-am telefonat si ne-au zis ca la mijlocul lunii septembrie vor sti programul pentru anul 2015. Am asteptat mai mult de o luna ca pe 20 septembrie sa-i sunam. Ne-au informat ca sunt liberi pe data solicitata de noi si ne-au invitat joi la Plopi, unde cintau, sa venim sa discutam. Joi, comform intelegerii, eram acolo, i-am telefonat si... ei cu 15 minute inainte au primit avans de la alta pereche :(
Au motivat prin faptul ca credeau ca noi suntem, neplacuta situatie.


Andriuha0001
Posts: 2
Joined: 19 Sep 2014, 04:32

Re: Muzicantii III

Post by Andriuha0001 »

Anamya wrote:Mariana cepraga pt anul 2015 ia1400 formatia+ 200 ca moderatoare
Buna,puteti sa-mi spuneti un nr de contact de a lui Maria Cepraga si orchestra ei,va rog mult,si is buni ei sau asa si asa?merci anticipat


Andriuha0001
Posts: 2
Joined: 19 Sep 2014, 04:32

Re: Muzicantii III

Post by Andriuha0001 »

irina777 wrote:Vreu sa multumesc enorm fetelor de pe site si baietilor de la StudioSV pentru ca voi si ei au fost cei care ne-au determinat s-ai luam pe Valentin Butnaru ,Stela Simona si Orchestra lor !!! Nu i-am vazut nici o data cum lucreaza , doar citeva postari de pe youtube .... dar in comparatie cu ceea ce fac, youtube e -10. Exceptional asta pot spune !!! eu mireasa cu tocuri de 15 cm nu ma puteam opri de la dans si nu tin minte sa scapat vre-un cintec, lumea a dansat toata noapte si la 6 dimineata sarmanii lucratori de la restaurant ne rugau sa ne oprim pentru ca aveu alta nunta. Alexandru fiul domnului Butnaru a fost in genere o descoperire pentru toti, sa vazut fetelor cum i-a incins pe toti la dans cu cintecele lui contemporane si cum a patruns la sufletele tuturor cu cintecul lui Aldea Teodorovici "Sfanta nii casa" ... jos palaria !!!
Recomand si doar cu toata orchestra - merita toti banii !!!
Buna,spuneti-mi va rog formatia lor cum se numeste si care este pretul si un nr de contact puteti sa-mi dati.Multumesc mult anticipat


ion_ela
Posts: 7
Joined: 02 Sep 2014, 13:45

Re: Muzicantii III

Post by ion_ela »

Olgutza, noi tot am vrut ca Barbu Lautaru sa cinte la nunta noastra, 19.09 2015 la Balti- Drum Bun, am vorbit la sf de august si ne-am inteles cu ei, totul era bine, pana ca saptamana trecuta sa ne zica ce deja au turneu la anul in septembrie si nu vor putea :) Deci, acum nustiu ce sa mai zic.
Suntem in cautare de o orchestra buna si suntem dezamagiti.


User avatar
Zinaida
Posts: 29
Joined: 24 Aug 2013, 13:33

Re: Muzicantii III

Post by Zinaida »

salut scumpe mirese!! fiindca mau rugat fetele in alta rubrica sa povestesc de muzica pe care am avuto la nunta, am sa va povestesc pe scurt!! Din start am zis ca la capitolul muzica foto-video si tamada nu o sa economisesc!aici nu am inclus sala pentru ca sala a fost aleasa cu mult timp in urma)))
Deci, iam avut la nunta pe bravii lautari: Igor Tofan-saxofon/clarnet, Ion Mangir-vioara(un baiat de exceptie, un om cu suflet mare um a spus si Beznitchi!), acordeon-Oleg Antoci, clape- Igor Drapac, trompeta- Cutuc!! si 2 solisti: Lilia Rosca populare si Alexandru Ciubotaru m.usoara!!
Ce pot sa zic, decit ca iam lasat pe toti nuntasii masca, pentru ca muzica a fost intradevar pe masura, si mai sus de asteptarile noastre!!!deja avem aproape o luna de la eveniment si lumea inca vb de muzica de la nunta!!asta ma bucura enorm!! Au avut o prestatie de exceptie, au incins atmosfera, asa cum numai lautarii pot!! Neau costat ei 1600 euro!! Dar sau meritat toti banii!!daca vrei sa nu ai concert la nunta si sa dai bani pe interpreti sa vina sa cinte citeva minute, mai bine ea o orchestra buna si distreazate pina dimineata!!Parerea mea!! mai tirziu cind o sa am video o sa pun ceva secvente!! pina atunci puteti sa vedeti pe linkul de mai jos prestatia lor, chiar in sala unde am facut noi nunta!! Adam si Eva sala mare!!
Enjoy:



Olgutza_
Posts: 19
Joined: 16 Jul 2014, 15:40

Re: Muzicantii III

Post by Olgutza_ »

ion_ela wrote:Olgutza, noi tot am vrut ca Barbu Lautaru sa cinte la nunta noastra, 19.09 2015 la Balti- Drum Bun, am vorbit la sf de august si ne-am inteles cu ei, totul era bine, pana ca saptamana trecuta sa ne zica ce deja au turneu la anul in septembrie si nu vor putea :) Deci, acum nustiu ce sa mai zic.
Suntem in cautare de o orchestra buna si suntem dezamagiti.
Ion_ela te înțeleg, la fel am rămas foarte dezamăgită, și nu de faptul că deja erau ocupați, dar că nici nu au dorit să iasă afară să discutăm.

Deja am discutat cu altă formație - Bucur, din Sîngerei, VS se cunoaște cu ei. Recent am fost la o cumătrie unde au făcut o veselie de zile mari, sper că și mai vesel va fi la nunta noastră :)

Baftă în căutări!


Post Reply