Muzicantii III

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Absenta
Posts: 5
Joined: 18 Aug 2015, 16:54

Re: Muzicantii III

Post by Absenta »

Seara buna foste si viitoare miresuice!

Dorim sa facem nunta in 2016, cu restaurantul ne-am decis, dar suntem in cautare si de muzicanti. Nu avem bugetul atit de mare pentru a opta pentru o formatie de 1500 euro in sus. Ne-am oprit pana ce la Irina Ungureanu. Ce parare aveti de formatia Select Band si Irina Ungureanu ca solista si moderatoare? Puteti sa-mi propuneti ceva sub 1000 euro? Ms anticipat pentru sfaturi.


dorinam
Posts: 35
Joined: 16 Mar 2015, 22:58

Re: Muzicantii III

Post by dorinam »

Absenta wrote:Seara buna foste si viitoare miresuice!

Dorim sa facem nunta in 2016, cu restaurantul ne-am decis, dar suntem in cautare si de muzicanti. Nu avem bugetul atit de mare pentru a opta pentru o formatie de 1500 euro in sus. Ne-am oprit pana ce la Irina Ungureanu. Ce parare aveti de formatia Select Band si Irina Ungureanu ca solista si moderatoare? Puteti sa-mi propuneti ceva sub 1000 euro? Ms anticipat pentru sfaturi.
cind cautam, tot pt 2016, aveam in lista formatia Artis, insa unica data cind erau ocupati, era a mea :D vocea normala, mai de estrada, pretul era in jurul la o mie


acadea
Posts: 1
Joined: 19 Aug 2015, 09:27

Re: Muzicantii III

Post by acadea »

Salutare viitoare miresuici,am vrut sa va povestesc si eu cite ceva din experienta proprie.Referitor la formatia Drimba,anul trecut au cintat la nunta cumnatului meu,deja ii stiam din experiente mai vechi ca se dau prea in spectacol si degeaba,ce sa zic de nunta cumnatului,pe linga faptul ca au cintat aiurea,intelegerea a fost ei sa cinte pina dimineata cind se termina nunta-pai pe naiba,pe la ora 2-2:30 domnii au inceput a-si stringe ustensilele si s-o stearga acasa,invitatii normal cind au vazut ca pleaca muzicantii au inceput sa se imprastie,si cind le ceri explicatii de ce pleaca ei iti raspund-pai nunta se termina deja din cite vad.
Alta e si experienta de la nunta mea proprie unde i-am luat pe cei de la Festiv,of,ce sa zic,ei cinta frumos nu pot sa zic ceva de rau,dar fitzele lasa de dorit,la fel cum au scris si alte persoane mai sus,priviri din astea ciudate(de felul,mai aveti de stat,imprastiati-va) sau faza cu masa pentru muzicanti,cind faci contractul cu ei nimeni nu zice nimic ca tre sa le faci meniu si lor,iar cu citeva zile inainte de nunta esti pus in fata faptului implinit ca tre sa le faci masa la 16 oameni,care nu costa ieftin daca ma intelegeti.Asa ca dragi miresuici nici nu stiu ce sa va recomand,preturile la ei sint usturatoare dar showul cam lasa de dorit...


Absenta
Posts: 5
Joined: 18 Aug 2015, 16:54

Re: Muzicantii III

Post by Absenta »

Of, sper sa dau de oameni intelegatori. Stiu sigur ca sunt si din astia, care le plac ceea ce fac, cinta si veselesc nunta ... si o fac cu drag. De asta si incerc sa aflu despre Irina Ungureanu Si formatia Select Band. Imi place de ea, dar nu prea vad pareri despre aici pe forum. Poate este cineva care totusi i-a vazut macar la vreo festivitate.

Ms dorinam de propunere. O sa ma uit si la ei.


B.Vio
Posts: 6
Joined: 11 Aug 2014, 11:21

Re: Muzicantii III

Post by B.Vio »

Buna fetelor... as vrea sa va recomand si eu o formatie extraordinara, veselie la maxim si fara fitze de ale moderatorilor (cind fac ce vor ei, da nu asculta de dorintele mirilor). D-na Svetlana Dolgov cu formatia ei, noi am avut nunta pe 9.8.15 si suntem foarte multumiti, cine doresti pe youtube sint citeva video.


Absenta
Posts: 5
Joined: 18 Aug 2015, 16:54

Re: Muzicantii III

Post by Absenta »

stie cineva cat iau Barbu Lautaru, Sonor, Banker band?

Ia avut la nunta cineva pe Irina ungureanu cu Select band? Cum vi s-au parut?


sanda110286
Posts: 1
Joined: 01 Sep 2015, 22:27

Re: Muzicantii III

Post by sanda110286 »

Irina si SelectBand au cintat la nunta mea acum in iunie. Ce sa zic, alegerea perfecta pu noi.Irina este foarte placuta, tacticoasa si face un show cu gust, fara jocuri stupide sau momente nepotrivite. Are si o voce care a atras urechea tuturor. Ea cinta mai mult muzica edtrada, pop, moderne si solistul populare. Am achitat 1500 euro pu o componenta ideala. Chiar sunt bravo, tineri si fara fite plus ca Irina e jurnalista si are o dictie perfecta. Daca vreai o nunta rafinata,moderna,cu gust Irina Ungureanu si SelectBand e alegerea perfecta.


Lidia1966
Posts: 2
Joined: 19 Sep 2015, 13:01

Re: Muzicantii III

Post by Lidia1966 »

Salut la toti! nudemult in luna august 2015 am fost la o nunta la care au cintat Lautarii de la Magdacesti, foarte bine sau prezentat, inclusiv moderatoarea are un vocabular imens, a condus nunta si a cintat pe nota 10, fara caiete cum am vazut la alte moderatoare, cunoaste chiar la perfectie limba engleza ca a tradus la masa pe un oaspete in care vorbea engleza, au un repertoriu bogat de muzica, mia placut tare mult programul lor de muzica Retro-Live, nustiu ce scriu altii despre ei dar mie mia placut foarte mult! si chiar va recomand sa-i luati la nunta voastra! si ca pret nu-s scumpi tare fata de alte formatii care nu fac nici 5 banuti pe linga ei. Succese voua!


Lena1
Posts: 3
Joined: 17 Jun 2015, 13:29

Re: Muzicantii III

Post by Lena1 »

Salutare.
Fetele stie cineva de elena croitoru si orchestra/band ?
am vazut video pe youtube si cinta destul de frumusel, dar mar interesa real la nunta unde a cintat cum a fost. am sunat si iau un pret cit de cit rezonabil.
link:
https://www.youtube.com/watch?v=rd9JBSY1HbU


Dyana
Posts: 1
Joined: 06 Oct 2015, 20:42

Re: Muzicantii III

Post by Dyana »

Fetele,cine stie despre formatia National si moderator Alexandru ciubotaru?


Post Reply