Muzicantii III

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
ronelus
Posts: 1
Joined: 27 Jan 2016, 12:22

Re: Muzicantii III

Post by ronelus »

Salutare dragi miresuici! Am jucat nunta 29 iulie 2015.Am ales sa ne modereze nunta Veronica Suruceanu si formatia d-ei.Am ramas incintati si foaarte multumiti de felul cum ne-a organizat nunta,a avut grija de toate si totul a fost ca la carte.Moderatoarea a cintat si cu vocea toata seara si a prezentat cu atita daruire si talent.Si muzicantii au tinut cheful pina dimineata!Recomand 100% nici nu sint foarte scumpi,pret accesibil.Nr tel 069550007


Sirca
Posts: 2
Joined: 28 Jan 2016, 12:00

Re: Muzicantii III

Post by Sirca »

Angelica wrote:Am facut nunta in iulie si vreau sa va zic ca am ramas foarte multumiti de muzica care am aleso...
Vladimir Fotescu cu Gonza cover Band + dj
Elena Fotescu - muzica populara.
Alexandru Manciu cu Vioara...
Conducator : Gabi Marcu
Toti au fost Bravo, au facut veselie , toata lumea dansa...
Multi din invitati si acum ne suna si intreaba de muzicantii.
In seara nuntii se apropieau invitatii si ziceau ca nu s-au asteptat sa vada asa nunta, altcineva a zis ca nu a vazut niciodata asa nunta si nu stie daca o sa mai vada...
Am avut o nunta moderna si sint foarte multumita, cu toate ca am avut probleme mari cu o luna inainte de nunta noi am ramas fara muzicanti ca initial alesesem o formatie de lautari care fara a ne prentimpina au schimbat solistul si in loc de 7 persoane cum ne intelesesem avea sa vina 5...
Multumesc Domnului ca i-am gasit pe toti liberi si ne-au inteles si au acceptat sa cinte la nunta noastra ... Si in final am ramas toti multumiti
Nu regret nici o clipa ca au fost anume ei...

Salut,
noi am ales acelasi band pentru nunta noastra,
mi-e interesant, in asa componenta, mai sunt actuali dansatorii?
Voia ati avut dansatori?


Lidia1966
Posts: 2
Joined: 19 Sep 2015, 13:01

Re: Muzicantii III

Post by Lidia1966 »

[quote="Sandutsa"]salutare la toate viitoarele miresuici...noi facem nunta octombrie 2016 si deja am inceput pregatirile, am apelat la mai multe formatii...
1. Lautarii de la Magdacesti - impreuna cu moderator si doar in componenta de 5 persoane + dansatori = 1400 de euro
2. Formatia Basarabia - Pretul incepe cu 1400 € in formula de 5 : ( vioara, acordeon, orga, doua voci inclus si moderator).
Si poate ajunge pina la 2200€ in cazul cind ajunge la formula complet adica se adauga inca patru instrumentisti ( tambal,toba,saxofon,trompeta).
3. Formatia Drimba - tot pachetul (vioara, acordeon, 2 voci si moderator, tambal, toba, 2 saxofoane, trompeta, dansatori 2 perechi, lumini lazer) = 2000 euro (1800 formatia si 200 pentru dansatori). toti cunoscutii nostri care au fost la nunta cu ei i-au laudat foarte tare pentru distractie, pentru show pentru tot. Din aceste motive i-am si rezervat pe ei. Am schimbat chiar si data nuntii cu o zi inainte ca se ne cinte ei. Au fost foarte amabili, domnu Oleg Ciuperca care este coordonatoru lor ne-a dat si citeva sfaturi despre sali ca la moment nu eram inca siguri unde facem.


Salutare viitoarei miresuici Sandutsa, şi la toată lumea. Eu personal am fost la cîteva nunţi unde m-am întîlnit cu formaţiile sus numite: ,,Drimba,, şi ,,Lăutarii de la Măgdăceşti,, tu, ceva nu ai înţeles despre componenţa formaţiilor în cauză, pentru că eu i-am văzut pe viu la diferite nunţi. Din cîte îmi aduc aminte 1. Lăutarii de la Măgdăceşti erau 6 persoane (moderatoarea care cînta şi cu voce, orga, acordeon, toba, băieţii cîntau şi cu voce, vioară, saxofon) + 2 perechi de dansatori, în total erau 10 persoane, aveau şi lumini, lazer, fum, zăpadă, ţin minte că la dansul mirilor faceau să ningă peste miri creînd chiar un moment romantic timp de vară, în privinţa Show-ului chiar ne-am distrat de minune, ne-am adus aminte de tinereţe cu piese Retro cu lumini, ochelari, peruci diferite, măşti amuzante toate acestea cum ai spus e la preţul doar de 1400 euro. 2. Drîmba - după cîte am numărat persoanele din mesajul tău tot sunt 10 persoane: persoana care cîntă la (vioară, acordeon, saxofon) e aceiaşi persoană, nu crede că sunt 3 persoane diferite, eu am văzut cu ochii mei la nuntă vioristul cînta la vioară, lăsa vioara jos şi cînta la saxofon apoi la acordeon, toba, trompeta, ţambal, solista, solist-orga-moderator şi 2 perechi de dansatori la preţul de 2000 euro. Amîndouă formaţii sunt bravo n-am ce zice, m-am distrat foarte bine cu amîndouă formaţii, dar eu cred că este o diferenţă mare de preţ 1400 euro şi 2000 euro. Vă doresc o nuntă frumoasă!


Sandutsa
Posts: 17
Joined: 25 Nov 2015, 15:12

Re: Muzicantii III

Post by Sandutsa »

Lidia1966 wrote:
Sandutsa wrote:salutare la toate viitoarele miresuici...noi facem nunta octombrie 2016 si deja am inceput pregatirile, am apelat la mai multe formatii...
1. Lautarii de la Magdacesti - impreuna cu moderator si doar in componenta de 5 persoane + dansatori = 1400 de euro
2. Formatia Basarabia - Pretul incepe cu 1400 € in formula de 5 : ( vioara, acordeon, orga, doua voci inclus si moderator).
Si poate ajunge pina la 2200€ in cazul cind ajunge la formula complet adica se adauga inca patru instrumentisti ( tambal,toba,saxofon,trompeta).
3. Formatia Drimba - tot pachetul (vioara, acordeon, 2 voci si moderator, tambal, toba, 2 saxofoane, trompeta, dansatori 2 perechi, lumini lazer) = 2000 euro (1800 formatia si 200 pentru dansatori). toti cunoscutii nostri care au fost la nunta cu ei i-au laudat foarte tare pentru distractie, pentru show pentru tot. Din aceste motive i-am si rezervat pe ei. Am schimbat chiar si data nuntii cu o zi inainte ca se ne cinte ei. Au fost foarte amabili, domnu Oleg Ciuperca care este coordonatoru lor ne-a dat si citeva sfaturi despre sali ca la moment nu eram inca siguri unde facem.


Salutare viitoarei miresuici Sandutsa, şi la toată lumea. Eu personal am fost la cîteva nunţi unde m-am întîlnit cu formaţiile sus numite: ,,Drimba,, şi ,,Lăutarii de la Măgdăceşti,, tu, ceva nu ai înţeles despre componenţa formaţiilor în cauză, pentru că eu i-am văzut pe viu la diferite nunţi. Din cîte îmi aduc aminte 1. Lăutarii de la Măgdăceşti erau 6 persoane (moderatoarea care cînta şi cu voce, orga, acordeon, toba, băieţii cîntau şi cu voce, vioară, saxofon) + 2 perechi de dansatori, în total erau 10 persoane, aveau şi lumini, lazer, fum, zăpadă, ţin minte că la dansul mirilor faceau să ningă peste miri creînd chiar un moment romantic timp de vară, în privinţa Show-ului chiar ne-am distrat de minune, ne-am adus aminte de tinereţe cu piese Retro cu lumini, ochelari, peruci diferite, măşti amuzante toate acestea cum ai spus e la preţul doar de 1400 euro. 2. Drîmba - după cîte am numărat persoanele din mesajul tău tot sunt 10 persoane: persoana care cîntă la (vioară, acordeon, saxofon) e aceiaşi persoană, nu crede că sunt 3 persoane diferite, eu am văzut cu ochii mei la nuntă vioristul cînta la vioară, lăsa vioara jos şi cînta la saxofon apoi la acordeon, toba, trompeta, ţambal, solista, solist-orga-moderator şi 2 perechi de dansatori la preţul de 2000 euro. Amîndouă formaţii sunt bravo n-am ce zice, m-am distrat foarte bine cu amîndouă formaţii, dar eu cred că este o diferenţă mare de preţ 1400 euro şi 2000 euro. Vă doresc o nuntă frumoasă!

eu nu am incurcat nimic, cum vorbisem cu ei si prin mail..am facut copy + paste si am scris comentariul...

poate ati fost la ei ceva ani in urma :) ce tine de numarul de persoane care sunt in componenta formatiei cred ca nu mam exprimat corect / se taxeaza nu persoana ci instrumentul si in cazul lautarilor de la Magdacesti si in cazul form Drimba.

in fine .. Cind ascultam Lautarii - asa era un feeling obisnuit
cand ascultasem Drimba- ma luau picioarele din loc, chiar si bunica care merge 1m in vrio ora ia ascultat si imediat mi-a zis pentru ei o sa dansez si eu. stiti am mers mai mult pe sentimentul de astia miau placut si pe astia ii vreau indiferent de pret. pe muzica nu vrem sa economisim, vrem sa se simta orice invitat bine.


iulia-albu
Posts: 3
Joined: 19 Jan 2016, 01:33

Re: Muzicantii III

Post by iulia-albu »

Salutare,fetelor! Spuneti-mi,va rog, daca i-a avut cineva la nunta sau poate i-ati vazut pe formatia soimanii de la magdacesti, ce impresii aveti?


SofiaM
Posts: 14
Joined: 07 Feb 2016, 18:01

Re: Muzicantii III

Post by SofiaM »

Sandutsa wrote:
Lidia1966 wrote:
Sandutsa wrote:salutare la toate viitoarele miresuici...noi facem nunta octombrie 2016 si deja am inceput pregatirile, am apelat la mai multe formatii...
1. Lautarii de la Magdacesti - impreuna cu moderator si doar in componenta de 5 persoane + dansatori = 1400 de euro
2. Formatia Basarabia - Pretul incepe cu 1400 € in formula de 5 : ( vioara, acordeon, orga, doua voci inclus si moderator).
Si poate ajunge pina la 2200€ in cazul cind ajunge la formula complet adica se adauga inca patru instrumentisti ( tambal,toba,saxofon,trompeta).
3. Formatia Drimba - tot pachetul (vioara, acordeon, 2 voci si moderator, tambal, toba, 2 saxofoane, trompeta, dansatori 2 perechi, lumini lazer) = 2000 euro (1800 formatia si 200 pentru dansatori). toti cunoscutii nostri care au fost la nunta cu ei i-au laudat foarte tare pentru distractie, pentru show pentru tot. Din aceste motive i-am si rezervat pe ei. Am schimbat chiar si data nuntii cu o zi inainte ca se ne cinte ei. Au fost foarte amabili, domnu Oleg Ciuperca care este coordonatoru lor ne-a dat si citeva sfaturi despre sali ca la moment nu eram inca siguri unde facem.


Salutare viitoarei miresuici Sandutsa, şi la toată lumea. Eu personal am fost la cîteva nunţi unde m-am întîlnit cu formaţiile sus numite: ,,Drimba,, şi ,,Lăutarii de la Măgdăceşti,, tu, ceva nu ai înţeles despre componenţa formaţiilor în cauză, pentru că eu i-am văzut pe viu la diferite nunţi. Din cîte îmi aduc aminte 1. Lăutarii de la Măgdăceşti erau 6 persoane (moderatoarea care cînta şi cu voce, orga, acordeon, toba, băieţii cîntau şi cu voce, vioară, saxofon) + 2 perechi de dansatori, în total erau 10 persoane, aveau şi lumini, lazer, fum, zăpadă, ţin minte că la dansul mirilor faceau să ningă peste miri creînd chiar un moment romantic timp de vară, în privinţa Show-ului chiar ne-am distrat de minune, ne-am adus aminte de tinereţe cu piese Retro cu lumini, ochelari, peruci diferite, măşti amuzante toate acestea cum ai spus e la preţul doar de 1400 euro. 2. Drîmba - după cîte am numărat persoanele din mesajul tău tot sunt 10 persoane: persoana care cîntă la (vioară, acordeon, saxofon) e aceiaşi persoană, nu crede că sunt 3 persoane diferite, eu am văzut cu ochii mei la nuntă vioristul cînta la vioară, lăsa vioara jos şi cînta la saxofon apoi la acordeon, toba, trompeta, ţambal, solista, solist-orga-moderator şi 2 perechi de dansatori la preţul de 2000 euro. Amîndouă formaţii sunt bravo n-am ce zice, m-am distrat foarte bine cu amîndouă formaţii, dar eu cred că este o diferenţă mare de preţ 1400 euro şi 2000 euro. Vă doresc o nuntă frumoasă!

eu nu am incurcat nimic, cum vorbisem cu ei si prin mail..am facut copy + paste si am scris comentariul...

poate ati fost la ei ceva ani in urma :) ce tine de numarul de persoane care sunt in componenta formatiei cred ca nu mam exprimat corect / se taxeaza nu persoana ci instrumentul si in cazul lautarilor de la Magdacesti si in cazul form Drimba.

in fine .. Cind ascultam Lautarii - asa era un feeling obisnuit
cand ascultasem Drimba- ma luau picioarele din loc, chiar si bunica care merge 1m in vrio ora ia ascultat si imediat mi-a zis pentru ei o sa dansez si eu. stiti am mers mai mult pe sentimentul de astia miau placut si pe astia ii vreau indiferent de pret. pe muzica nu vrem sa economisim, vrem sa se simta orice invitat bine.
Salut Sandutsa,
ai si adresele de email pentru cele 3 formatii? Eu tot cau pe cineva sa ne faca sarbatoarea frumoasa :) Multumesc.


alina.obreja.s@gmail.com
Posts: 1
Joined: 07 Feb 2016, 18:42

Re: Muzicantii III

Post by alina.obreja.s@gmail.com »

Buna ziua! Am nevoie de numarul de contact al lu Valentin Botnaru si Stela Simon! Poate cineva sa ma ajute?? Mersi anticipat.


IRACIKA1983
Posts: 296
Joined: 01 Dec 2012, 17:26

Re: Muzicantii III

Post by IRACIKA1983 »

Alina ..fara nici o indoiala Stela si cu Valentin fac veselie buna .Am fost anul trecut la nunta unde au cintat ei ,foarte bine !!!!!!


Sandutsa
Posts: 17
Joined: 25 Nov 2015, 15:12

Re: Muzicantii III

Post by Sandutsa »

valeriubalan@mail.ru - lautarii de la magdacesti ! au si situl lor http://lautariidelamagdacesti.md
https://www.facebook.com/formatia.drimba?fref=ts = e profilul lor de pe facebook/ saitul lor vad ca e dezactivat
https://www.facebook.com/FormatiaBasarabia/?fref=ts = e profilul lor de pe facebook nu le gasesc emailul lor , cred ca l-am sters :)


cornelusa96
Posts: 1
Joined: 12 Feb 2016, 00:02

Re: Muzicantii III

Post by cornelusa96 »

salut dragii miresuici puteti sa-mi spuneti daca ati auzit cum cinta pe la nunti nicolae cretu sau frati de la carbuna ? :?: sau ce parere aveti despre eii ?/va rog


Post Reply