Muzicantii III

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Muzicantii III

Post by tancha_ru86 »

lya tu deja ai platit avansul. Daca nunta e in iulie, asta inseamna destul de aproape si greu o sa mai gasesti alti muzicanti. Eu zic sa te calmezi si sa nu-ti faci inima rea din moment ce ai dat avansul. Alegerea e facuta, nu te mai gandi o perioada. Eu nu-i cunosc, dar din experienta iti zic, ca parerile sunt diferite, Unora le place altora poate nu, principalul e ca daca ai simtit ca totul va fi bine in momentul in care ai dat avansul, nu mai are rost sa te stresezi inainte de nunta. Ocupa-te de alte detalii ale nuntii si fii calma.
Mult spor in pregatiri.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
lya
Posts: 2
Joined: 30 Mar 2014, 19:32

Re: Muzicantii III

Post by lya »

tancha_ru86 wrote:lya tu deja ai platit avansul. Daca nunta e in iulie, asta inseamna destul de aproape si greu o sa mai gasesti alti muzicanti. Eu zic sa te calmezi si sa nu-ti faci inima rea din moment ce ai dat avansul. Alegerea e facuta, nu te mai gandi o perioada. Eu nu-i cunosc, dar din experienta iti zic, ca parerile sunt diferite, Unora le place altora poate nu, principalul e ca daca ai simtit ca totul va fi bine in momentul in care ai dat avansul, nu mai are rost sa te stresezi inainte de nunta. Ocupa-te de alte detalii ale nuntii si fii calma.
Mult spor in pregatiri.


Merci mult pentru sustinere...:D sper si eu ca o sa fie bine...cu toate ca nu mi-ar strica vreo doua pareri in plus...:D


katiusha
Posts: 60
Joined: 08 Dec 2013, 23:55

Re: Muzicantii III

Post by katiusha »

Salutare viitoarelor miresuici,vreau sa ma impart cu vestea "buna"ce am primit-o acum.Noi am avut arvonat ca invitat special pe Zinaida Julea si ma suna acum si imi spune ca e companie electorala si nu va putea veni la nunta,ca cica nu stie unde va fi la acel moment.As vrea sa va intreb daca nu a mai fost sunata cineva dintre voi si pe cine as mai putea suna din artistii care sa cinte popular mai mult,dar care nu vor fi in compania electorala :( si nu vor fi inca ocupati la acest moment


User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Muzicantii III

Post by henrietta »

katiusha wrote:Salutare viitoarelor miresuici,vreau sa ma impart cu vestea "buna"ce am primit-o acum.Noi am avut arvonat ca invitat special pe Zinaida Julea si ma suna acum si imi spune ca e companie electorala si nu va putea veni la nunta,ca cica nu stie unde va fi la acel moment.As vrea sa va intreb daca nu a mai fost sunata cineva dintre voi si pe cine as mai putea suna din artistii care sa cinte popular mai mult,dar care nu vor fi in compania electorala :( si nu vor fi inca ocupati la acest moment
Inca o mai ia lumea pe Julea pe la nunti?? fara nici o suparare cinta bine, dar.. cind ii vad straiele de piata centrala - maiou negru fara mineci prin care ii atirna toate suncile, fusta verde cu volanase si sandale cu barete pai mi se pierde tot respectul pentru ea.


Image
Irinel
Posts: 17
Joined: 13 Mar 2014, 16:33

Re: Muzicantii III

Post by Irinel »

henrietta wrote: Inca o mai ia lumea pe Julea pe la nunti?? fara nici o suparare cinta bine, dar..
Eu am inteles ca cam sta bine cu bautura si daca are citeva nunti intr-o noapte, pai la ultima nu prea e in stare sa cinte normal


Miresuica
Posts: 19
Joined: 23 Jul 2013, 11:36

Re: Muzicantii III

Post by Miresuica »

Noi i-am luat pe formatia "Dacii"din Magdacesti. Am fost la nunti unde au cintat ei...si a fost foarte vesel.......si plus ca sunt si ieftini.


Radutu
Posts: 90
Joined: 27 Mar 2014, 15:33

Re: Muzicantii III

Post by Radutu »

iar noi iam luat pe Veaceslav Cotorobai cu echipa sa ,ni iau recomandat niste prieteni si mi-a placut cum arata domnul caci va fi si conducator, ne-au promis ca vor fi 2 voci una masculina si alta feminina si nea expediat citeva cintece , mi-a placut foarte mult vocea feminina de asta si iam ales si acum in prag de nunta am inteles ca nu va fi acea fetita asa ca eu vroiam sa cautam pe altcineva iar vs nici nu vrea sa auda sa mai schimbam ceva ca zice daca voi face asta pina in ziua nuntii voi schimba ceva si zic sa ma linistesc si eu si sa sper ca totul va fi bine


katiusha
Posts: 60
Joined: 08 Dec 2013, 23:55

Re: Muzicantii III

Post by katiusha »

noi am luat-o ca invitat special,si cred ca lumea care vrea veselie putin ii pasa de haine,principalul e sa cinte bine


User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Muzicantii III

Post by henrietta »

katiusha wrote:noi am luat-o ca invitat special,si cred ca lumea care vrea veselie putin ii pasa de haine,principalul e sa cinte bine
ooo eu nu vorbesc de haine ca sunt ieftine sau ceva de genu ci de faptul ca arata dezgustator cu pielea atirnind peste haine (e totusi om de arta), iar faptul ca cinta bine si face veselie nu neg.


Image
InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Muzicantii III

Post by InnaM »

Ca artist al poporului merita respect, shi am intzeles ca face veselie la nuntzi prin felul sau de a vorbi la nivel cu lumea fara ce-ce-uri shi fitze de vedeta, insa ai dreptate henrietta, ca personaj public ar putea face mai mari eforturi la capitolul "aspect fizic", chiarca numai in costumul mentzionat de tine o vad la toate nuntzile. Mie de exemplu imi place mult mai mult pe CD dekit "live" dar fiecare cu ale lor.

In ceea ce priveshte anunlarea prestatziei, eu zic ca macar a facut omeneshte shi tzi-a sunat din timp, sigur ca nu scuza faptul ca a incalcat contractul. Sint atitzia artishti asha ca ai de unde alege. Eu de exemplu sint mare fan Adriana Ochishanu, shi de mika kind se punea intrebarea 'care e kintareatza ta preferata" shi totzi raspundeau 'rhianna, britney spears, JLo etc' - eu raspundeam ferm shi fara a clinti din ochi 'Adriana Ochisanu'. La nunta am invitat-o dar era ocupata ca mai pe urma sa aflam ca era "ocupata" din cauza ca sora mea o invitase ca invitat surpiza. Pai daca nu am plins la cununie, kind a intrat pe usha mai n-am leshinat. Nu mai avusem ocazia s-o vad live dar nu a dezamagit. Asha ca recomand cu incredere.


Post Reply