Muzicantii III

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
sorina
Posts: 51
Joined: 21 Mar 2014, 02:11

Re: Muzicantii III

Post by sorina »

mie imi plac mult formatia tharmis, dar erau ocupati deja pe data mea, asa ca am ales altii, insa tot sunt multumita,iam ascultat la o cumatrie , o sa vad deja la nunta cum o fi


desdemona barbalat
Posts: 64
Joined: 09 Dec 2013, 22:59

Re: Muzicantii III

Post by desdemona barbalat »

videomemory wrote:
desdemona barbalat wrote:olesea,totii doresc muzica buna si din cei mai buni dar eftini,,...chiar de unde poti sa gasesti buni si eftini?....in fiecare zi tot mai apare o formatie noua (cei care considera ca ii mare biznesc cu nuntile, asaca lasam prasitu)...si pun un pret minim iar noutubuko lucreaza toata noaptea si nici jumatate de nunta microfonu nusi face datoria.....si asta se aude foarte bine da se vede la perfect ....cum a zis operatoru videomoment prin video se ascunte vizual toata noaptea ai ce vede plus la asta o rusine mare ai....nu trag rusinia muzicanti ci cei care o ales pe ei.......
apropo cum a zis operatoru videomemory da videomoment tot e o ideie buna :D
stiam ceva de genu acesta.....scuze


desdemona barbalat
Posts: 64
Joined: 09 Dec 2013, 22:59

Re: Muzicantii III

Post by desdemona barbalat »

sorina wrote:mie imi plac mult formatia tharmis, dar erau ocupati deja pe data mea, asa ca am ales altii, insa tot sunt multumita,iam ascultat la o cumatrie , o sa vad deja la nunta cum o fi
daca nu e secret pe cine ai ales si cit costa?...multumesc


videomemory
Posts: 17
Joined: 01 Feb 2012, 00:00

Re: Muzicantii III

Post by videomemory »

Apropo de muzica, da ei cinta cu nootbuku deoarece unii miri nu vor sa dea bani pe instrumentisti si atunici acompanimentu ori nootbuk ori minidisc . Sunt multi tineri interpreti care au voci bune si fac veselie pe cinste (si cinta life) la nunti dar neavind isntrumentisti e si normal ca instrumentele sa fie fonograma de pe nootbuk .( Foae verde foi de nuc zii o sirba din nootbuk) :D :D :D si astai realitatea dupa cum tii buzunaru si cit esti gata sa platesti.


desdemona barbalat
Posts: 64
Joined: 09 Dec 2013, 22:59

Re: Muzicantii III

Post by desdemona barbalat »

eu sunt nebunita dupa o muzica buna ca sa faca veselie extraordinara.....mia placut foarte mult frati Parfeni,cum cinta,cit cinta..baiatu la tambal rupe strunele de atita energie...cel de la toba face un tot splenditul,da ce maniera are cel la acordion pur si simplu fantastic. si pret foarte bun https://www.facebook.com/www.lpstudio.md?fref=ts...sunt si fan a orchestrei frati Duminica cei de la lautari....cind cinta valodia la trompeta am impresia ca vrute dansez macar ca ma dor picioarele..dar uvii sunt scumpi


sorina
Posts: 51
Joined: 21 Mar 2014, 02:11

Re: Muzicantii III

Post by sorina »

desdemona barbalat wrote:
sorina wrote:mie imi plac mult formatia tharmis, dar erau ocupati deja pe data mea, asa ca am ales altii, insa tot sunt multumita,iam ascultat la o cumatrie , o sa vad deja la nunta cum o fi
daca nu e secret pe cine ai ales si cit costa?...multumesc
am scris in secriunea dansatori,ca am ales pe "ceardas" noua ni-au luat 1100, mia placut la ei faptul ca la fiecare programa aveau cosume toti totuna si diferite,la tiganesti toti imbacati in tiganesc,la populare in popular,la latino in galben, au schimbat pe seara 4 costume si asta la cumatrie


desdemona barbalat
Posts: 64
Joined: 09 Dec 2013, 22:59

Re: Muzicantii III

Post by desdemona barbalat »

sorina wrote:
desdemona barbalat wrote:
sorina wrote:mie imi plac mult formatia tharmis, dar erau ocupati deja pe data mea, asa ca am ales altii, insa tot sunt multumita,iam ascultat la o cumatrie , o sa vad deja la nunta cum o fi
daca nu e secret pe cine ai ales si cit costa?...multumesc
am scris in secriunea dansatori,ca am ales pe "ceardas" noua ni-au luat 1100, mia placut la ei faptul ca la fiecare programa aveau cosume toti totuna si diferite,la tiganesti toti imbacati in tiganesc,la populare in popular,la latino in galben, au schimbat pe seara 4 costume si asta la cumatrie
foarte bine...


sunrave
Posts: 1
Joined: 26 Mar 2014, 22:47

Re: Muzicantii III

Post by sunrave »

Salutare fetelor! Spuneti va rog daca stiti cum se prezinta vasile jechiu cu formatia sa...avem nevoie urgent de muzicanti,insa toti sunt ocupati..mersi mult!


Alinka
Posts: 34
Joined: 27 Jan 2014, 17:42

Re: Muzicantii III

Post by Alinka »

Dragi mirese am citit doate parerile voastre si chiarm amam mirat ca asa mare asortiment este demuzicanti eu cind cautam 4 luni in urma pt luna august absolut toti erau ocupati si din cite am scultat chiar nu mi-au parut foarte buni astia care iau 1800 euro,depinde cine intelege macar putin in muzica,foarte multe formatii din cele numite de voi drept "bune"cinta pe fanera asa cum a spus cineva aici...sila o analizamai atenta se observa binisor,noi am gasit niste muzicanti extraordinari si chiar mam indragostit de felul in care ei cinta si abia astept sa vina nunta,mie si sotului ne place muzica vesela inclusiv cea balcanica,retro etc...nu vad rostul ca la nunta sa cinte doar hostropaturi eu sunt adepta unui stil un pic mai modern.Daca cine are nevoie de muzica buna poftim,noi iam ales pe Sendrea Band cei drept ca ne costa 2500 euro cu totcu moderator si dansatori.


lya
Posts: 2
Joined: 30 Mar 2014, 19:32

Re: Muzicantii III

Post by lya »

Fetelor, citesc si eu de cateva zile acest forum...si inca sunt confuza...
Am rezervat in prealabil pentru muzica (+moderator) pe Valentin Botnaru de la Probahus, la recomandarea unor cunoscuti, care spun ca l-au vazut la o nunta si ca s-a prezentat foarte bine, el si intreaga lui echipa. Cand am discutat cu el, mi s-a parut destul de receptiv si cumsecade...aici pe forum, insa, am vazut si comentarii care nu il prea avantajeaza...nici nu stiu ce sa cred....va rog, daca-l cunoasteti, i-ati vazut prestatia...sau macar din auzite....ajutati-ma...ca nu ma pot determina...
Nunta o avem in iulie...:( :S


Post Reply