Muzicantii III

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
anisoaraBaciu
Posts: 16
Joined: 29 Feb 2016, 13:47

Re: Muzicantii III

Post by anisoaraBaciu »

buna seara, sunt in cautare de formatie muzicala, vrau o formatie buna de muzica popular dar vrau si un band aparte sau dj , in privinta acesta inca nu am decis
Nu doresc muzica disco sau muzica usoara sa fie pe loptop si o persoana sa cinte
Va rog mult propuneti ceva idei, pe cine ati vazut sau pe cine ati auzit...multumesc


Buzik
Posts: 28
Joined: 24 Sep 2015, 21:02

Re: Muzicantii III

Post by Buzik »

E buna formatsia tharmis,ne gindeam daca luam muzika vie sa ii luam pe ei,dar kind am aflat ka kosta 3000 euro,ku toate ka am citit ziele estea undeva pe forum ka 4 mii,e foarte skump. Asha ka noi am luat doar Dj ))) Deasemenea imi place formatsia Live Beat - Cover Band https://www.facebook.com/livebeatofficial/?fref=ts (pagina lor pe fb)cinta diferite genuri de muzica, o cunoskuta ia avut pe ei la nunta shi iau plakut foarte mult,akolo ink mirele se pricepe in muzika,sunet bun shi el o sp ka ei is bravi.Daca nu greshesk pretsul kam 450-500 euro ora,personal nu iam intrebat,lafel undeva am citit. Dj buni sunt multsi Dj Bond; Dj Oops(la noi va fi);Dj Sancez(am fost la nunta unde el a pus muzika toata noaptea shi a fost super) shi multsi altsii despre care se scrie pe forum foarte mult de bine,pretsul in mediu 200-250 dar asta pe toata noaptea shi fara lumini


anisoaraBaciu
Posts: 16
Joined: 29 Feb 2016, 13:47

Re: Muzicantii III

Post by anisoaraBaciu »

Buzik wrote:E buna formatsia tharmis,ne gindeam daca luam muzika vie sa ii luam pe ei,dar kind am aflat ka kosta 3000 euro,ku toate ka am citit ziele estea undeva pe forum ka 4 mii,e foarte skump. Asha ka noi am luat doar Dj ))) Deasemenea imi place formatsia Live Beat - Cover Band https://www.facebook.com/livebeatofficial/?fref=ts (pagina lor pe fb)cinta diferite genuri de muzica, o cunoskuta ia avut pe ei la nunta shi iau plakut foarte mult,akolo ink mirele se pricepe in muzika,sunet bun shi el o sp ka ei is bravi.Daca nu greshesk pretsul kam 450-500 euro ora,personal nu iam intrebat,lafel undeva am citit. Dj buni sunt multsi Dj Bond; Dj Oops(la noi va fi);Dj Sancez(am fost la nunta unde el a pus muzika toata noaptea shi a fost super) shi multsi altsii despre care se scrie pe forum foarte mult de bine,pretsul in mediu 200-250 dar asta pe toata noaptea shi fara lumini
Multumesc mult... formatia Tharmis iau mult da si sunt foarte obraznici la eveniment nici intr-un caz nui iu....de formatia cover band deja ar merita sai cunoastem vocalista nu-mi place...( vocea ei) oricum multumesc mult


User avatar
erste
Posts: 21
Joined: 13 Mar 2013, 11:53

Re: Muzicantii III

Post by erste »

salutare viitoare mirese,
ma adresez in special celor care sunt in cautarea unei formatii la nunta pentru data de 17 septembrie 2016. Finii mei au anulat nunta, respectiv se elibereaza formatia care am bronat-o - Lautarii de la Magdacesti. Pentru detalii, nu ezitati sa ma contactati - 0696 87 965.


N&R
Posts: 10
Joined: 22 Oct 2015, 07:11

Re: Muzicantii III

Post by N&R »

Salut fetelor, tare tare tare as vrea sa-L avem la nunta pe Marcel Boldurescu -toboșarul, el colaborează cu mai multe orchestre de la noi, însă as vrea personal sa vorbim mai intii cu el si mai tirziu sa alegem si pe cineva din muzicanți, pe net însă nu găsesc nici un detaliu despre el si nici contacte, daca cineva cunoaște un număr de telefon sau e-mail, va rog ajutați-ma.Multumesc anticipat


anisoaraBaciu
Posts: 16
Joined: 29 Feb 2016, 13:47

Re: Muzicantii III

Post by anisoaraBaciu »

N&R wrote:Salut fetelor, tare tare tare as vrea sa-L avem la nunta pe Marcel Boldurescu -toboșarul, el colaborează cu mai multe orchestre de la noi, însă as vrea personal sa vorbim mai intii cu el si mai tirziu sa alegem si pe cineva din muzicanți, pe net însă nu găsesc nici un detaliu despre el si nici contacte, daca cineva cunoaște un număr de telefon sau e-mail, va rog ajutați-ma.Multumesc anticipat
Salut, noi tot acesta preferinta mare avem ...Marcel face buna treba cu taba sa...doar ca greu de gasit pe el individual,baieti de la formatia care am ales a zis ca Marcel nu impaca nunti si doar se duce cu formatia care ii place sa lucreze... Am vazut ca calaboreaza cu formatia fratii Parfeni , am auzit si am vazut si pe acest forum ca se vorbeste frumos despre ei, I-am sunat. Am zis ca vrem pe Marcel cu toba la nunta noastra si nu numai Marcel vrem si tambalistul lor, domnul Alexandru la sunat pe Marcel sa confirme daca este liber pe data noastra..URRAAA este...i-am arvonat sunt sigura ca o sa-si faca fata baieti , am incredere in ei si cele spuse de ei


N&R
Posts: 10
Joined: 22 Oct 2015, 07:11

Re: Muzicantii III

Post by N&R »

anisoaraBaciu wrote:
N&R wrote:Salut fetelor, tare tare tare as vrea sa-L avem la nunta pe Marcel Boldurescu -toboșarul, el colaborează cu mai multe orchestre de la noi, însă as vrea personal sa vorbim mai intii cu el si mai tirziu sa alegem si pe cineva din muzicanți, pe net însă nu găsesc nici un detaliu despre el si nici contacte, daca cineva cunoaște un număr de telefon sau e-mail, va rog ajutați-ma.Multumesc anticipat
Salut, noi tot acesta preferinta mare avem ...Marcel face buna treba cu taba sa...doar ca greu de gasit pe el individual,baieti de la formatia care am ales a zis ca Marcel nu impaca nunti si doar se duce cu formatia care ii place sa lucreze... Am vazut ca calaboreaza cu formatia fratii Parfeni , am auzit si am vazut si pe acest forum ca se vorbeste frumos despre ei, I-am sunat. Am zis ca vrem pe Marcel cu toba la nunta noastra si nu numai Marcel vrem si tambalistul lor, domnul Alexandru la sunat pe Marcel sa confirme daca este liber pe data noastra..URRAAA este...i-am arvonat sunt sigura ca o sa-si faca fata baieti , am incredere in ei si cele spuse de ei
Anișoara mersi, si eu ma gindeam sa aleg intre formația Basarabia si Frății Parfeni, mai bine eu ii vreau mai mult pe Basarabia, iar soțul pe fratii Parfeni, si uite ca cu cei de la Basarabia am discutat deja, cunoaștem prețul, însă ce pret au fratii Parfeni daca nu e secret si in ce componenta ii luați ? au si moderator?


anisoaraBaciu
Posts: 16
Joined: 29 Feb 2016, 13:47

Re: Muzicantii III

Post by anisoaraBaciu »

privinta de formatia Basarabia nu am gasit detali sau impresi ca sa fim convinsi sa ajungem cumva la ei, nici vocea solistului nu am avut mare placere ( in fine am auzit ca tot sunt buni).... la frati Parfeni n-ea placut solistul ,vocea lui, si azartul lui cum cinta, tambalistul n-ea placut mult ba chiar prea mult (n-ea promis ca o sa ne faca un program muzical la tambal pentru noi), plus la asta au fost receptivi la rugamintea noastra de Marcel... Da desigur au si moderatori la alegere, ei propun moderatori buni sau propune ca solista de muzica usoara sa conduca nunta,noi am vrut Iurie Nistorica sau Liviu Ungureanu cam greu a fost alegerea dar am hotarit ca Nistorica e perfect.. Deci noi am ales clapa,tambal,toba,acordion,vioara,trompeta, moderator si voce de muzica populara pretul 1850, noi nu am luat voce de muzica usoara deoarece noi o sa luam dj sau un band interesant, aici inca nu am decis


N&R
Posts: 10
Joined: 22 Oct 2015, 07:11

Re: Muzicantii III

Post by N&R »

anisoaraBaciu wrote:privinta de formatia Basarabia nu am gasit detali sau impresi ca sa fim convinsi sa ajungem cumva la ei, nici vocea solistului nu am avut mare placere ( in fine am auzit ca tot sunt buni).... la frati Parfeni n-ea placut solistul ,vocea lui, si azartul lui cum cinta, tambalistul n-ea placut mult ba chiar prea mult (n-ea promis ca o sa ne faca un program muzical la tambal pentru noi), plus la asta au fost receptivi la rugamintea noastra de Marcel... Da desigur au si moderatori la alegere, ei propun moderatori buni sau propune ca solista de muzica usoara sa conduca nunta,noi am vrut Iurie Nistorica sau Liviu Ungureanu cam greu a fost alegerea dar am hotarit ca Nistorica e perfect.. Deci noi am ales clapa,tambal,toba,acordion,vioara,trompeta, moderator si voce de muzica populara pretul 1850, noi nu am luat voce de muzica usoara deoarece noi o sa luam dj sau un band interesant, aici inca nu am decis
Super, multumesc Anișoara pentru detalii, o sa luam in considerație aceasta componenta, voua succese si o nunta frumoasa


anisoaraBaciu
Posts: 16
Joined: 29 Feb 2016, 13:47

Re: Muzicantii III

Post by anisoaraBaciu »

multumesc mult.... Speram sa realizam o nunta frumoasa, bafta si voua


Post Reply