Locuri pt şedinţa foto

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
IrenaVIK
Posts: 2
Joined: 16 Aug 2015, 12:16

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by IrenaVIK »

Salut fetelor cochetelor, am o intrebare la voi si daca ma puteti ajuta, cunoaste cineva cit costa cununia la Curchi sau Orhei Vechi? Si plus la asta daca acolo cununa fara sa fii inscris pu ca inscrierea o fac la sala...Astept cu nerabdare raspuns :) Mersi anticipat!!!

Am si asa o situatie, am avut Nanasi pina acuma recent, cu ceva putin timp in urrma au zis ca nu au posibilitate sa ne fie Nanasi. Am ales o alta pereche de Nanasi, dar cu parere de rau nu sunt cununati. Va intrebati de ce i-am ales pe ei, pu ca alta iesire din situarie nu am avut.....Acuma nu stiu cum sa fac, cum sa procedez :((( Poate imi dati un SFAT ce sa fac si cum sa procedez... pu ca am impresia ca deja nu mai doresc nimik daca cinstit :(


Vio P
Posts: 49
Joined: 11 Sep 2014, 22:11

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by Vio P »

Irena,mai ai mult pana la nunta? stiu ca e important ca nasii sa aiba cununie chiar si din casatorii anterioare,chiar si daca nu sunt un cuplu, sau sa va cunune preotul fara nasi. De orheiul vechi auzisem ceva de 700 dar nu sunt sigura. te poti cununa oriunde fara sa fii inscris, doar ca atunci cand vorbesti cu preotul el iti spune sa aduci un mic certificat precum ca la data cutare te inscrii. asta se cere mai ales daca vrei sa-ti dea certificatul de cununie imediat. iti doresc succese si ca toate nelamuririle sa-si gaseasca rezolvare( nustiu cum...dar la mine toate se rezolva parca de la sine,si pot spune ca am avut aceeasi problema cu nasii,deja e totul limpede si sper asa sa ramana pana la final)


Valentina R.
Posts: 1
Joined: 06 May 2016, 19:25

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by Valentina R. »

Buna. ajutati-ma va rog sa gasesc vreun camp de maci. Multumesc anticipat.


polina
Posts: 1
Joined: 20 Oct 2015, 15:30

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by polina »

Salut fetelor,am ajuns la capitolul "locuri pentru foto" si nu am idee de unde sa incep!mi'a placut extrem padurea din valea morilo unde am vazut multe poze si asi dori acolo dar pentru un studio nu ma pot decide,ma ajutati cu un sfat?mersi


bantik
Posts: 18
Joined: 30 Mar 2016, 22:27

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by bantik »

Eu am facut sesiune foto mai demult la studioul lui Nicolae Miniuc, mie mi-a placut, omul are experienta (nu e tinar)


Andrei872
Posts: 1
Joined: 02 Feb 2017, 13:50

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by Andrei872 »

Salutare!
Cine a fost la Chateau Vartely si ce preturi sunt aproximativ si daca se merita de facut sedinta foto + toata serbarea?


Post Reply