Locuri pt şedinţa foto

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Locuri pt şedinţa foto

Post by Admin »

Am facut o listutza cu locurile cele mai frumoase din Chisinau unde se poate face sesiunea foto la nunta:

- Parcul Dendrarium
- Gradina Botanica
- Foto studio SILUET - str.Stefan cel Mare 130, tel: 222-612
- Studio Cavio Interiors
- Catedrala
- Gara feroviara
- Nobil Luxury Boutique Hotel - str.Eminescu, www.nobil.md
- Shopping Malldova
- Hotel Royal Park - str. Trandafirilor, www.clubroyalpark.md
- Salonul de mariaj Happy day (langa Jumbo)

Care si ce locuri mai cunoaste?


martusea
Posts: 11
Joined: 09 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Locuri pt sedinta foto

Post by martusea »

Odessa,Orheiul Vechi, Cetatea Soroca, Chatey Vertai


WHO
Posts: 80
Joined: 07 Jun 2010, 23:00

Re: Locuri pt sedinta foto

Post by WHO »

Sper sa nu super pe nimeni,dar parcu Dentrariu lasa de dorit(multa lume face poze acolo), se poate de cautat niste locuri mai originale,mai salbatice.
Niste cimpuri,spre drum spre Vadu lui Voda,la Vadu lui Voda,intro livada,in barca la iaz,pe vapor pe Nistru...


leonarda
Posts: 3
Joined: 18 Jun 2010, 23:00

O idee excelenta care mi-a fost data mie

Post by leonarda »

Fetelor, inainte de nunta mea am avut un sfat bun din partea unei doamne ce lucreaza in domeniul organizarii nuntilor. Ea mi-a zis sa fac tot posibilul si sa merg la un salon foto sa fac poze. si sa stiti ca a avut mare dreptate. cat de multe fotografii nu am facut la nunta, in parc si unde vrei, cele din salon e cu totul alta mancare de peste. Mai ales ca eu am sunat din timp la salonul pe care mi l-a recomandat doamna, am zis data si ora cand venim, si fotograful ne astepta. Sesiunea a durat vreo 30-40 minute, dar pozele sunt deosebite. A trebuit sa le platesc la pretul lor, dar apoi mi le-au dat si pe disc. Am fost mai apoi la o prietena de a mea apropiata care a mers cu fotograful de la nunta intr-un salon foto, dar a durat mai mult, aveam impresia ca nu cunostea bine cum sa puna luminile etc. Concluzia mea: fotografele de la salon sa fie facute de alt fotograf, care lucreaza cu mirii maxim 1 ora, ca cel care a fotografiat cununia, starea civila si jumatate din parcurile din oras poate sa fie cam obosit si mai ales e altfel de fotografie cea din salon. Daca va intereseaza detalii intrebati.


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Locuri pt sedinta foto

Post by marcelushka »

leonarda wrote:Fetelor, inainte de nunta mea am avut un sfat bun din partea unei doamne ce lucreaza in domeniul organizarii nuntilor. Ea mi-a zis sa fac tot posibilul si sa merg la un salon foto sa fac poze. si sa stiti ca a avut mare dreptate. cat de multe fotografii nu am facut la nunta, in parc si unde vrei, cele din salon e cu totul alta mancare de peste. Mai ales ca eu am sunat din timp la salonul pe care mi l-a recomandat doamna, am zis data si ora cand venim, si fotograful ne astepta. Sesiunea a durat vreo 30-40 minute, dar pozele sunt deosebite. A trebuit sa le platesc la pretul lor, dar apoi mi le-au dat si pe disc. Am fost mai apoi la o prietena de a mea apropiata care a mers cu fotograful de la nunta intr-un salon foto, dar a durat mai mult, aveam impresia ca nu cunostea bine cum sa puna luminile etc. Concluzia mea: fotografele de la salon sa fie facute de alt fotograf, care lucreaza cu mirii maxim 1 ora, ca cel care a fotografiat cununia, starea civila si jumatate din parcurile din oras poate sa fie cam obosit si mai ales e altfel de fotografie cea din salon. Daca va intereseaza detalii intrebati.
si eu sunt de acord cu ce ai scri, o cunostinta de am mea a facut exact inainte de nunta au mers la salonul de la ponti parese, bine ei cunosteau fotografii, si au servit un pic asa ca ca nu aiba emotii, si sa va zic sincer pozele au esit super tari, mie mi-a placut foarte mult, da asta e foarte bine, caci e una sa faci poze de salon si e alta sa faci poze la nunta, Image


twik
Posts: 15
Joined: 21 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Locuri pt sedinta foto

Post by twik »

leonarda wrote:Fetelor, inainte de nunta mea am avut un sfat bun din partea unei doamne ce lucreaza in domeniul organizarii nuntilor. Ea mi-a zis sa fac tot posibilul si sa merg la un salon foto sa fac poze. si sa stiti ca a avut mare dreptate. cat de multe fotografii nu am facut la nunta, in parc si unde vrei, cele din salon e cu totul alta mancare de peste. Mai ales ca eu am sunat din timp la salonul pe care mi l-a recomandat doamna, am zis data si ora cand venim, si fotograful ne astepta. Sesiunea a durat vreo 30-40 minute, dar pozele sunt deosebite. A trebuit sa le platesc la pretul lor, dar apoi mi le-au dat si pe disc. Am fost mai apoi la o prietena de a mea apropiata care a mers cu fotograful de la nunta intr-un salon foto, dar a durat mai mult, aveam impresia ca nu cunostea bine cum sa puna luminile etc. Concluzia mea: fotografele de la salon sa fie facute de alt fotograf, care lucreaza cu mirii maxim 1 ora, ca cel care a fotografiat cununia, starea civila si jumatate din parcurile din oras poate sa fie cam obosit si mai ales e altfel de fotografie cea din salon. Daca va intereseaza detalii intrebati.

Spune-mi te rog la ce salon ati fost si care e pretul aproximativ?


twik
Posts: 15
Joined: 21 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Locuri pt sedinta foto

Post by twik »

Fetelor dar eu am o problema,poate ma ajutati, imi dati un sfat............nu pot poza si nu-mi place cum ies pe poze, nu pot zimbi sa-mi arat dintii, adica tot ce as face imi pare ca se primeste aiurea.Ma tem ca pozele de la nunta vor fi plictisitoare, dar as vrea si eu ceva nebunatic.... Image nici nustiu cum sa procedez.
HELP ME!!!!!!!!!!!!!!!!!


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Locuri pt sedinta foto

Post by Uliana »

twik, un fotograf bun, o coafura frumoasa si un makiaj frumos, incit tu singura nu o sa te recunosti si o sa-ti placa tare, o sa uiti ca nu iti place sa pozezi :D o sa vina de la sine totul, asta este parerea mea Image


whitelady
Posts: 256
Joined: 19 May 2010, 23:00

Re: Locuri pt sedinta foto

Post by whitelady »

twik, 2 paharele de sampanie de dimineata si cand te uiti in oglinga spune-ti ca esti foarte frumoasa (sunt absolut sigura ca si vei fi) si pe langa asta si fotogenica, sa vezi ce foto nebunatice o sa ai :D :D :D :D


twik
Posts: 15
Joined: 21 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Locuri pt sedinta foto

Post by twik »

merci fetelor :D pentru incurajari


Post Reply