Locuri pt şedinţa foto

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
bobrsergey
Posts: 109
Joined: 22 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau
Contact:

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by bobrsergey »

не стесняйтесь звонить и спрашивать на счет гостинницы NOBEL. С прошлого года знаю что там официально разрешили проводить фотосессии. Частенько там работаем. Одной нашей паре повезло и с них вообще никакой платы не взяли. Там действительно очень красиво. Обалденный вид на Кишинев. Старые крыши, мебель, шикарный ресторан , президентский номер и многое другое.


Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by Kitsurica »

Fetelor la Vila Tulip erau restricti pentru fotosesie de nunta, cele care ati bronat, intrebati de administrator ( nu de receptioniste ) daca o sa va permita sa faceti poze pe intreg teritoriu. Intr-adevar e frumos acolo, cam amplasarea nu e prea comod, dar daca va coboriti vre-o 20 m de hotel puteti face niste poze foarte frumoase cu vedere la oras. Mii interesant, cind ati bronat ati spus din start ca defapt vreti pentru nunta, pentru ca anul trecut nu se permitea.


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by romanct1 »

Kitsurica wrote:Fetelor la Vila Tulip erau restricti pentru fotosesie de nunta, cele care ati bronat, intrebati de administrator ( nu de receptioniste ) daca o sa va permita sa faceti poze pe intreg teritoriu. Intr-adevar e frumos acolo, cam amplasarea nu e prea comod, dar daca va coboriti vre-o 20 m de hotel puteti face niste poze foarte frumoase cu vedere la oras. Mii interesant, cind ati bronat ati spus din start ca defapt vreti pentru nunta, pentru ca anul trecut nu se permitea.
Da am spus ca pentru nunta, am luat lux cu 3 camere, si am mentionat ca o sa fie in jur de 12 persoane impreuna cu fotografii si vrem fotografii pe teritoriul hotelului, si au spus ca nicio problema. Daca ceva va spun mai multe detalii vara cind venim.
Cine stie poate siau schimbat parerea. Mai pus pe ginduri.


marishka
Posts: 35
Joined: 28 Jan 2014, 19:44

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by marishka »

Salut! eu fac parte din miresele care nu se "arunca" cu capul inainte ce tine de organizare,da intradevar imi doresc si eu o nunta superba cum am visat insa odata ce m-am apucat de organizare am inteles un lucru:ca oamenii se imbogatesc pe nuntile noastre si mi-am spus ca din principiu am sa economisesc la ce pot si nu pentru ca nu as avea posibilitatea sa dam kite o mie si cv pntr foto si video sau muzica dar pentru ca am gasit lucrari bune si oameni profesionisti si cu bani cv mai putini,desigur parerea mea e pur subiectiva si stiu ca multe dintre voi nu sunteti deacord cu mine,in fine un pic m-am abatut de la tema dar revenon a nos moutons) eu nu as vrea poze undeva unde toti si le fac,eu tare as vrea pe un deal frumos ,undeva in natura salbatica poate cladiri mai vechi poate,akum sunt in cautare,poate vom pleca si la muzeu nu stiu,eu in genere am spus ca in ziua mea vreau cit mai putina "prefacatorie" vreau poze nemachiata ,vreau zimbete sincere.....sper ca nu plutesc in nori :) succes voua fetelor la organizare


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by InnaM »

Ai dreptate marishka, am comentat shi eu de mai multe ori vis a vis businessul nuntzilor.

Bune idei ai cu foto, sper sa-tzi iasa asha cum visezi :) ashteptam pozele dupa nunta!!!

noi tot nu am facut fotosesie la catedrala, parcul central, dendrarium etc unde se fac de obicei pozele. In ziua nuntzii noastre a plouat de am crezut ca ne ia apa. Noi ne-am cununat la Capriana shi in drum inapoi spre orash cum se oprea ploaia ne opream shi noi sa facem poze. Shi pozele au ieshit intradevar originale shi cum nu prea am mai vazut, pe dealuri, la marginea drumului, unde ne-am oprit taman era shi o statzie de autobuz mai veche, imi plac foarte mult pozele acolo. Poate saptamina viitoare reushesc sa atashez kiteva poze.


olicika_rr
Posts: 5
Joined: 21 Jan 2014, 17:27

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by olicika_rr »

Salut, fetelor

spuneti-mi va rog daca cumva cineva cunoaste un local cu pereti rosii si cu multe mergele care atirna din pod, am vazut mai multe poze din acest local si as dori sa stiu unde se afla.

Multumesc mult.


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by InnaM »

Este vorba despre restaurantul Fortus din centru :)


lover
Posts: 34
Joined: 11 Feb 2014, 23:36

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by lover »

fetelor,cum credeti unde s-ar putea de facut ceva poze in stil retro?


User avatar
bobrsergey
Posts: 109
Joined: 22 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau
Contact:

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by bobrsergey »

lover wrote:fetelor,cum credeti unde s-ar putea de facut ceva poze in stil retro?
В ретро стиле получится очень неплохая фотосессия если пройтись от Гос университета по "Потемкинской лестнице" в сторону Комсомольского озера и по пути зайти к ротонде , которую недавно немного востановили.
Image
Image
Image


lover
Posts: 34
Joined: 11 Feb 2014, 23:36

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by lover »

ea readom jivu...tak 4to ea hotela 4toto esio bolee davnee...4to-to kak v 60 gadov :D


Post Reply