Nașa singura la nunta.

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
Olguta22
Posts: 2
Joined: 14 Feb 2017, 17:37

Nașa singura la nunta.

Post by Olguta22 »

Buna ziua.
As dori sa va cer sfatul,părerea la următoarea situație.
O pereche de prieteni se căsătoresc si tare mult doresc ca eu sa le fiu nașa. Eu insa sunt divorțata. Ce ziceți,e posibil,mai cunoașteți astfel de cazuri in care nașa a fost singura? Ma gândesc ca nici preotul nu ar fi de acord. Desigur ca prietenii mei zic ca pentru ei nu e nici o problema. Eu insa ma gândesc in primul rand la ce va zice lumea,cum voi arata eu acolo singura. Nu vreau să-i refuz ..nustiu ce sa fac. Va rog ajutati-ma!!! Mulțumesc anticipat!


Olguta22
Posts: 2
Joined: 14 Feb 2017, 17:37

Re: Nașa singura la nunta.

Post by Olguta22 »

Olguta22 wrote: 14 Feb 2017, 17:47 Buna ziua.
As dori sa va cer sfatul,părerea la următoarea situație.
O pereche de prieteni se căsătoresc si tare mult doresc ca eu sa le fiu nașa. Eu insa sunt divorțata. Ce ziceți,e posibil,mai cunoașteți astfel de cazuri in care nașa a fost singura? Ma gândesc ca nici preotul nu ar fi de acord. Desigur ca prietenii mei zic ca pentru ei nu e nici o problema. Eu insa ma gândesc in primul rand la ce va zice lumea,cum voi arata eu acolo singura. Nu vreau să-i refuz ..nustiu ce sa fac. Va rog ajutati-ma!!! Mulțumesc anticipat!


Doina Rev.
Posts: 1
Joined: 10 Jan 2017, 01:21

Re: Nașa singura la nunta.

Post by Doina Rev. »

Eu cred că nu este posibil. Te sfătuiesc să vorbești în primul rând cu un preot ca să-ți spună sigur, mai caută și pe net informații. Plasez aici și un link de pe site-ul ortodoxia.md, aici am văzut că cei divorțați nu pot cununa, dar mai ales fiind singură. http://www.ortodoxia.md/2012/11/despre- ... religioas/ . O zi bună să ai!


Post Reply