Primul dans

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Primul dans

Post by Liudocika2012 »

anelia wrote:Fetelor, cum credeti cam cu cit timp inainte de nunta trebuie sa pregatim dansul? Mai avem pina la nunta inca o luna si ceva, ne-am gindit sa incepem de pe acum, dar ne temem sa nu uitam figurile pina la nunta :(
de dorit cu 3 saptamini inainte de nunta, cu 2-3 lectii pe saptamina si e de preferat daca aveti timp si posibilitate ultima repetitie sa o faceti in sala impreuna cu profesorul.


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
User avatar
aretina
Posts: 371
Joined: 09 Dec 2011, 00:00
Location: Italia

Re: Primul dans

Post by aretina »

Alintush wrote:Aretina, BRAVO tie si lui Andrei...ati dansat foarte frumos...
intr-un moment am vazut zimbetul tau fals, se citea pe fata ta ca esti putin dezamagita, dar sincer ati dansat foarte frumos...

cel mai important cind tinerii se ajuta unul pe altul in dans, dar nu atunci cind invata miscarile apoi le incurca...BRAVO ati fost o echipa...

ce sa intimplat de le-ai facut pe fete cum le-ai facut...au facut ceva cu rochia sau nu a facut ce trebuia sa faca? ;)
Multumesc mult !!!
Cu rochia asta mare bàtae de cap, neavind ac si ata, am legato cu sirmulitele de la bichetele ramase, si nu am avut probleme , se tinea bine!!! Noi am avut o nunta cu perepetii, asa le vad eu acum , dar in ziua aia, innebuneam!!!


nastyka
Posts: 185
Joined: 22 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Primul dans

Post by nastyka »

aretina wrote:Eu deja am trecut prin aceste momente, vreau sa spun ca nu la toti reuseste primul dans, noi ne-am pregatit, am mers la sala la repetitii, si la sfirsit Rochia luata in Chirie, din JUMBO, (Buticul Dana)(nemernicele) :oops: :? nea dat totul peste cap, caci nu reuseam sa imi ridic trena, am facut doar o miscare din 5 programate, si cu asta basta!!! Imi veneau lacrimile de necaz, dar zimbeam in toata gura, ca invitatii sa nu isi dea seama de nimic!!! Si a iesit cam asta......
http://www.youtube.com/watch?v=DpYqOu9U ... el&list=UL
Bravo k ati iesit din situatie! Mie chiar mi-a plakut kum ati dansat.. P.S - de unde ai luat floricelele pt coafura?


User avatar
aretina
Posts: 371
Joined: 09 Dec 2011, 00:00
Location: Italia

Re: Primul dans

Post by aretina »

floricelele le-am luat din Italia de la h&m, doar doua mici, dar cea mare din Gemeni de la ultimul etaj.


nastyka
Posts: 185
Joined: 22 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Primul dans

Post by nastyka »

aretina wrote:floricelele le-am luat din Italia de la h&m, doar doua mici, dar cea mare din Gemeni de la ultimul etaj.
Mersi! tre sa caut shi eu..


User avatar
tenora
Posts: 207
Joined: 14 Feb 2012, 00:00
Location: Chisinau, Paris

Re: Primul dans

Post by tenora »

iata si primul nostru dans, cam stingaci, cu o mie de greseli, dar oricum ma uit si de fiecare data am emotii :D


Image
User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: Primul dans

Post by INNA 2012 »

tenora wrote:iata si primul nostru dans, cam stingaci, cu o mie de greseli, dar oricum ma uit si de fiecare data am emotii :D
tenora,cel mai tare am apreciat faptul ca ai dat jos voalul si ca ai continua,tuhma ma mindream eu de reactia ta :D ....bravo ati fost
la noi rochitele se aseamana,aveam o codita si eu....m-au calcat toti in afara de mire....la urma eram cu rochia rupta...ultimul fald :D


doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Primul dans

Post by doina30882000 »

tenora, un dans superb!!!! si ai desprins asa indraznet voalul! bravo, eu cred ca ma pierdeam un pic daca vedeam ca voalul nu se mai tine :D da tu ai fost bravo, ai aruncat voalul si ai continuat, nici nu s-a observat! un dans foarte frumos!


Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Primul dans

Post by Alintush »

Tenora, noi am fost mirese in aceiasi zi...si chiar asteptam sa te vad...
Frumoasa mireasa ai fost...frumos dans...


User avatar
tenora
Posts: 207
Joined: 14 Feb 2012, 00:00
Location: Chisinau, Paris

Re: Primul dans

Post by tenora »

multumesc fetelor :D of, voalul asta, rau de el, simteam ca vrea sa cada si m-am gandit mai bine sa-l arunc eu decat sa cada si sa-l calc sau sa ma lushui pe el :D si rochia s-a mai aninat de pantoful mirelui :D :D ma mandresc si eu ca totusi am rezistat si am dansat pana la urma


Image
Locked