Mărturii pentru invitaţi

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
lucyyy
Posts: 55
Joined: 10 Nov 2012, 20:10

Re: Mărturii pentru invitaţi

Post by lucyyy »

Fetelor am nevoie de un sfat...m-am gindit mult timp la ce marturii sa avem si am gasit pe un sait romanesc nishte luminari f frumoase (poze ink nu m-am invatat sa atashez,va trimit linkul )
http://ia126.odnoklassniki.ru/getImage? ... hotoType=0
dar vb cu mama pe aceasta tema ,parerea ei nu-i pozitiva,zicind ca lumea n-o sa ma inteleaga k la moldoveni luminarile se dau la ceremonia nu prea placuta pt fiecare(nu scriu cuvintul in acest forum pozitiv,dar sper ca m-ati inteles)
voi ce parere aveti?
mie tare mi-au placut mai ales ca am gasit nishte lumanari f frumos mirositoare si culoarea in tonul nuntii...si deja eu acasa le fac hand-made
va rog ashtept pareri :D


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Mărturii pentru invitaţi

Post by heliga »

Eu sunt pro sa-mi dea cineva asa marturie.Deja si in Md luminarile nu se folosesc numai la biserica sau inmormintari.


Image
Image
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Mărturii pentru invitaţi

Post by CristinaB »

Eu nam vazut linkul dar sunt si eu pro sa primesc o luminare ca marturie!!!Chiar foarte pro!


Image
lucyyy
Posts: 55
Joined: 10 Nov 2012, 20:10

Re: Mărturii pentru invitaţi

Post by lucyyy »

wooowww ms fetele de incurajare :D :D :D fericire mare in suflet...kiar amu ma gindeam ca la o cina romantika folosim luminari la biserika la cununie sint luminari...eu am o idee si in sala sa pun ceva lumanari....in casa aprindem luminari mirositoare


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Mărturii pentru invitaţi

Post by maryLand »

Cred ca trebuie sa ne invatam sa primum unele lucruri altfel..luminarea sau candelabru..sunt lucruri ce nu tin doar de evenimente triste..plus la toate luminarile sunt un simbol de lumina si sfintenie...
Eu sunt pro luminari si pro cadouri deosebite :)


Image
sunflower
Posts: 82
Joined: 03 Aug 2011, 23:00
Location: Londra,UK

Re: Mărturii pentru invitaţi

Post by sunflower »

miresici atasez si eu o poza cu marturile noastre foarte aromate :) , doar ca voalul a fost un roz cald . In ca nu am primit pozele si nu am imagini chiar cu marturiile noastre.
Image


lenuta_lg
Posts: 99
Joined: 13 Jun 2012, 11:15

Re: Mărturii pentru invitaţi

Post by lenuta_lg »

Fetelor am nevoie si aici de parerea voastra. Am gasit azi niste marturii, mie mi s-au parut dragute, dar ma gindesc sa nu fie prea copilaroase. Costa 3 lei. as vrea sa le inlocuiesc lentuta verde. Ce parere aveti? va multumesc
Image


Image
Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Mărturii pentru invitaţi

Post by Liudocika2012 »

mie mi se par mai mult potrivite pentru o cumatrie, dragute dar pentru nunta probabil nu tocmai potrivite :P


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
User avatar
tenora
Posts: 207
Joined: 14 Feb 2012, 00:00
Location: Chisinau, Paris

Re: Mărturii pentru invitaţi

Post by tenora »

Liudocika2012 wrote:mie mi se par mai mult potrivite pentru o cumatrie, dragute dar pentru nunta probabil nu tocmai potrivite :P
total de acord, marturii asemanatoare au fost la cumatria cumnatei mele, pentru nunta cred ca sunt cam copilaroase


Image
lenuta_lg
Posts: 99
Joined: 13 Jun 2012, 11:15

Re: Mărturii pentru invitaţi

Post by lenuta_lg »

Liudocika2012 wrote:mie mi se par mai mult potrivite pentru o cumatrie, dragute dar pentru nunta probabil nu tocmai potrivite :P
Si mie mi se par tare dragute :-) cred ca o sa utilizez asa ceva pt cumatrie, daca voi avea fetita :-) multumesc Liudocika pt pareri!


Image
Locked