Starea de spirit... inaintea nuntii

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
nastyka
Posts: 185
Joined: 22 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by nastyka »

ghiocel_21 wrote:Salut fetelor, sunt nou-nouta pe acest forum, cu toate ca v-am urmarit mesajele de multishor. Am ales sa scriu aici fiinca mai am si eu 4 zile pana la marele eveniment si ... starea mea de spirit cam tremura putin ... Parca le-am pus pe toate la punct, dar noptile oricum raman nedormite, tavanul mi-a devenit un al doilea prieten :cry: :cry: :cry: Cele ce sunt experimentate deja :) , ce metode folositi pentru a scapa de stres, nu de alta da la nunta o sa dorm pe sub mese...
P.S. Ma bucur ca pot sa impartasesc cu voi ideiile mele, macar o ora pe zi sunt calma ;)
ghiocel_21 , pakat ka nu te-ai alaturat noua ceva mai devreme)) noi nu mushkam, shi chiar e pakat k foarte multe miresuici aleg sa ramina incognito si doar urmaresk temele)) cu cit mai multe idei si pareri, cu atit mai bine! in fine, bravo tie pt curaj si mult succes! Eu am inceput sa beau Novopasit)) serios.. imi ajuta sa fiu mai calma.. da de dormit tot foarte greu adorm si cred k multe dintre noi sunt in aceeasi situatie)) tre sa ne calmam, totul va fi bine, la urma urmei aceasta sarbatoare trebuie sa ne trezeaska numai emotii de fericire, dar nu stres si isterica, cum se intimpla de foarte multe ori! Curaj si rabdare tie!


User avatar
ghiocel_21
Posts: 48
Joined: 16 Jul 2012, 18:08

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by ghiocel_21 »

nastyka, ms mult p/u informatie, mda si mie imi pare rau akum un pik, dar o sa fiu aici deja experimentata ca sa dau sfaturi altor miresici ;)


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by Alintush »

ghiocel cind are ;oc nunta ta si unde?


User avatar
LaSposa
Posts: 58
Joined: 27 Mar 2012, 14:06

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by LaSposa »

Garofitelor mie de asemenea mi-au mai ramas 4 zile pina la marea data de 1 septembrie 2012!!asememenea smilik-ului asta " :shock:"sunt eu zi si noapte :lol:
Mi-am luat o saptamina concediu de la serviciu, cu ocazia casatoriei si acum nu stiu de ce sa ma apuc si cum sa fac, ca sa le reusesc pe toate. Azi am reusit sa luam marturiile,sa comandam masina mirilor,sa cautam apartamente invitatilor de peste hotare,curat in casa-si toate intr-o zi...offf, de-as avea timpul asta mai inainte :? In fine, toate sunt aproape gata. De dormit asa si nu reusesc...visurile rele si gindurile nu ma lasa,pe cind VS doarme tun si linistit, desi e racit acum si sper pina la nunta sa se faca bine,ca sa savuram ambii,din plin, aceasta zi,pentru care ne-am gatit atit de mult si cu drag!
Dragelor,asa as vrea sa putem,fiecare din noi, miresele,sa urmam sfatul deja sotiilor: sa fim linistite inainte de nunta,sa nu atragem atentia la maruntisuri,sa nu ne stresam si sa ne bucuram din plin de acest moment unic al vietii noastre...dar nu e posibil, fiindca asa e firea omeneasca!Asa deci:voi avea emotii, voi fi nervoasa, ma voi grabi in toate...dar ma voi stradui sa o fac cit mai putin, promit :D si voi mai lasa cit mai mult loc euforiei si bunei dispozitii :)
Eu va urez,dulcele mirese, un mix de emotii, extaz coplesitor,iubire si impliniri pe toate planurile!
PS: De asemenea, felicitarile mele cu ocazia Zilei Independentei ai Patriei noastre,sanatate si prosperare voua si familiilor voastre!


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by marcelushka »

Doamne SCUMPELOR,abia acum am finisat si eu sa citesc aceasta tema,de m-ati fi vazut, e tirziu deja dar aici atitea emotii, am norok ca sotul e plecat si eu iata ca stau pe aici, va zic SUMPELOR,pentru ca cu adevarat m-ati devenit atit de dragi, am retrait impreuna cu voi toate aceste emotii,SUNTETI FOARTEFOARTE FOARTE PUTERNICEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE :!: :!: :
eu cada sincer deja am cosmaruri cu restaorant.... :lol: ce sa mai zic de voi sarmanelele ci citeva zile inainte de nunta eu mai am aproape un an si deja intru in panica :D :D

Sincer asa ma coplesesc niste emotii, ma gindesc ca asa imi place de voi, si pina la anu la nunta mea nu o sa mai fiti, deja imi sunteti asa de apropiate.....
bine va pup si va doresc la teoate un somn cit mai dulce, zimbiti FRUMOASELOR,


User avatar
ghiocel_21
Posts: 48
Joined: 16 Jul 2012, 18:08

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by ghiocel_21 »

eu nu sunt din orash, si nunta o jucam la noi in Bardar, avem sala de nunti f frymoasa, plusul este ca la capitolul totaluri de cheltueli stau ceva mai binishor, am posibilitate sa investesc mai mult in rochie, foto&video


User avatar
seyla
Posts: 659
Joined: 29 May 2012, 19:13

Cu o zi inainte...

Post by seyla »

Mi-a mai ramas o zi pana la nunta, nici nu-mi vine a crede! Cred ca e ultimul meu mesaj inainte de nunta... Da, am emotii enorme, dar eu atatia ani am asteptat aceasta zi minunata, ziua cand voi fi mireasa si dragul meu - mire! Sper ca totul va fi bine!
Rodinka, Amelia, Katina, va doresc ca ziua de 31 august sa fie o zi plina de farmece, bucurii, dragoste, multe-multe zambete si nu uitati sa savurati fiece clipa din acea zi- odata traite, vor putea ramane doar in amintiri!
Va astept cu drag dupa nunta, aici, pe forum, revin si eu in curand.
Bafta voua in toate si... intr-un ceas bun!!!!!!!!


Image
doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by doina30882000 »

seyla, iti tinem pumnii! important e sa va simtiti fericiti si sa zambesti! sunt sigura ca vei avea o nunta foarte frumoasaaaaa!


Image
User avatar
Nika
Posts: 378
Joined: 15 Mar 2012, 15:08

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by Nika »

Si eu si eu iti tin pumnii sa ai o nunta superba asa cum ai visato toti acesti ani......multe multe emotii pozitive :P si un drum bun in viata ;)


Image
User avatar
LaSposa
Posts: 58
Joined: 27 Mar 2012, 14:06

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by LaSposa »

Seyla,Rodinka, Amelia, Katina va doresc zi cu mult soare, zimbete, noroc si iubire!!Sa nu uitati sa intrati si pe la "Supraten", sa va aprovizionati cu muuulta caramida de iubire, nisip de incredre,fidelitate si ciment de respect-Casa de Piatra,Scumpele noastre! :)


Post Reply